Головна > Часоплин > Геополітика > АНТИСЕМІТИЗМ В УКРАЇНІ – НАХАБНІ НАКЛЕПИ КРЕМЛЯ

АНТИСЕМІТИЗМ В УКРАЇНІ – НАХАБНІ НАКЛЕПИ КРЕМЛЯ

Щоб це зрозуміти, варто озирнутися на саму ж Росію, чи Європу.

Кілька місяців тому група американських конгресменів підписала дивну заяву про антисемітизм в Україні. Днями стало відомо, що американський політконсультант Манафорт радив Януковичу звинувачувати патріотичну опозицію в антисемітизмі.

Усе це цілком логічно. Кремль упродовж десятиліть інвестував десятки мільярдів доларів, аби переконати весь світ, що кожен український патріот обов’язково має ненавидіти євреїв. Але щоб зрозуміти, що це нахабний наклеп, варто озирнутися на саму ж Росію, чи хоча б Європу.

Німецька державна агенція Deutsche Welle повідомляє про дослідження антисемітських настрої у п’яти провідних державах Західної Європи. Маємо ганебненьку картину. 60-80% тамтешніх євреїв відчувають стрімке зростання антиєврейських настроїв. Щороку тисячі єврейських родин змушені виїжджати з Франції до Ізраїлю. Це вже тенденція, яка навіть отримала назву “великий вихід євреїв з Франції в Ізраїль”.

Щороку тисячі єврейських родин змушені виїжджати з Франції до Ізраїлю

У Брюсселі місцева влада дедалі частіше рекомендує євреям не носити символи юдаїзму. Недавно кілька єврейських видань у Великобританії розмістили на перших шпальтах повідомлення про острах від можливого приходу до влади лейбористів. На чолі з Корбіном. Цей лівий радикал не приховує своїх антисемітських поглядів і гордо носить “тельманівку”, наголошуючи на своїх симпатіях до “Рот Фронту” і його лідера.

Зростання антисемітських поглядів пов’язують зі швидким зростанням питомої ваги нових європейських громадян, що сповідують іслам. Водночас, стрімкий притік мусульман у Європу за останні роки закономірно зумовив активізацію й праворадикальних середовищ. Зростання загальної конфронтації на етнічному та релігійному ґрунті зумовило підвищення антисемітських настроїв. А тепер ще додайте сюди співпрацю різнопланових європейських лівих і правих радикалів/екстремістів з Кремлем. Виходить чудове поле для гібресії та для регулювання температури політичної конфронтації на Заході. Хіба не так?!

Україну можна вважати країною-зразком толерантного ставлення до євреїв та інших етнічних меншин

Тож Україну справедливо можна вважати країною-зразком толерантного ставлення до євреїв та інших етнічних меншин. І це у час війни з Московією.

Всілякі спроби імітувати тут погроми або дискусії про ці інсинуації на прокремлівських “телеканалах” виглядають штучно і смішно.

Михайло Басараб

Gazeta.UA

01.08.2018

 

 

Найнижчий рівень: в мережі розповіли про антисемітизм в Україні

Українців питали, чи хочуть вони, щоб у їхній країні проживали євреї

Американський дослідницький центр Pew Research Center оприлюднив дослідження на тему того, в яких країнах Східної і Центральної Європи жителі ставляться до євреїв.

Опитування проводилось у 18 державах. Респондентів запитували, чи хочуть вони, щоб у їхній країні проживали євреї.

Відзначимо, що рівень побутового антисемітизму в Україні найнижчий у Східній Європі. Зокрема, тільки 5% українців не хотіли б бачити євреїв серед громадян своєї країни.

Згідно з результатами опитування, найвищий рівень антисемітизму в Литві (23%) і Румунії (22%). Найбільш високий показник з 18 брали участь в дослідженні країн констатований у Вірменії — 32%.

Латвія, в свою чергу, є найбільш толерантною в цьому плані з країн Балтії — показник антисемітизму склав 9%. У сусідній Естонії — 10%.

зокрема в Польщі 18% дорослих заявляють, що не захочуть приймати євреїв-громадян своєї країни, а ще 20% говорить, що вони не захочуть єврейських сусідів. Майже третина поляків (30%) кажуть, що вони не будуть приймати єврея як члена своєї сім’ї.

У Білорусі, згідно з даними Pew Research Center, небажаними євреїв назвали 13%. У Росії — 14%.

Найнижчий рівень: в мережі розповіли про антисемітизм в Україні

Фото: Pew Research Center

Раніше повідомлялося, що путінський пропагандист Володимир Соловйов звинуватив українських журналістів у антисемітизмі.

Голокост: колабораціонізм і Праведники народів світу (відеорепортаж: STYLER.rbc.ua)