Головна > Відео > Міжнародна місія медіа-моніторингу дезінформації щодо України й української діаспори

Міжнародна місія медіа-моніторингу дезінформації щодо України й української діаспори

ОФІЦІЙНИЙ ПОЧАТОК ДІЯЛЬНОСТІ ПОСТІЙНОЇ МІЖНАРОДНОЇ МІСІЇ
МЕДІА-МОНІТОРИНГУ ЩОДО ДЕЗІНФОРМАЦІЇ
ВІДНОСНО УКРАЇНИ ТА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ

4 червня 2021 року, під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі, Президент Громадської організації «Україна-2050» Евген Чолій оголосив офіційний початок діяльності Постійної міжнародної місії медіа-моніторингу щодо дезінформації відносно України та української діаспори, зорагнізованої Громадською організацією «Україна‑2050».

Сьогодні тема дезінформації є предметом постійних дискусій серед урядовців та громадянського суспільства в багатьох країнах світу. Це вже не питання чи дезінформація існує. Натомість, обговорюється, до якої міри дезінформація впливає на наше щоденне життя.

Тому основним викликом для міжнародної спільноти, а зокрема України та української діаспори, є підвищення обізнаності щодо дезінформації серед населення та краще розуміння небезпеки користування інформацією, не знаючи її джерел і мотивів.

В Україні це питання є ще більш актуальним оскільки з 2014 року Росія відкрито веде потужну гібридну агресію проти України, щоб відновити контроль над нею і дезінформація є дуже важливим інструментом цієї гібридної агресії.

У зв’язку з цим Україна та її 20-мільйонна українська діаспора повинні докладати усіх зусиль для протидії такій дезінформації і тим самим запевнити, що міжнароднa спільнота формує думку і приймає рішення відносно України і української діаспори на основі правдивої інформації.

Задля сприяння цим цілям 25 січня 2021 року Громадська організація «Україна‑2050» започаткувала організаційну роботу, щоб розгорнути Постійну міжнародну місію медіа‑моніторингу, яка:

1)          здійснюватиме моніторинг засобів масової інформації, соціальних мереж та інших інформаційних ресурсів у різних країнах світу щодо дезінформації відносно України та української діаспори;

2)          аналізувати результати цього моніторингу; та

3)          вживати ефективні заходи для сприяння протидії такій дезінформації, в тому числі шляхом направлення звернень до відповідних державних органів та адміністраторів засобів масової інформації, соціальних мереж та інших інформаційних ресурсів, щоб виключити дезінформацію про Україну та українську діаспору та заблокувати джерела такої дезінформації.

16 травня 2021 року Рада директорів Громадської організації «Україна-2050» обрала Прoвід Mісії в такому складі:

1)          Голова Місії: Евген Чолій;

2)          Виконавчий директор Місії: Мирон Найда;

3)          Головний аналітик Місії: Роман Панчук; і

4)          Директор стратегічних комунікацій по питанням Місії: Петро Штик.

Станом на сьогодні Місія нараховує 164 членів – всі волонтери – з 55 країн, які будуть здійснювати медіа-моніторинг 41 мовою.

Місіє має дві команди:

1)          команда, яка здійснює моніторинг засобів масової інформації, соціальних мереж та інших інформаційних ресурсів і вносить у свої звіти статті, які поширюють дезінформацію про Україну та українську діаспору; та

2)          команда, яка аналізує дані звітів, формує висновки та вживає ефективні заходи для сприяння протидії такій дезінформації.

Спостерігачі Місії є з наступних 55 країн (в алфавітному порядку) :

Австралії, Австрії, Аргентини, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Бразилії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Ізраїля, Індії, Ірландії, Іспанії, Італії, Казахстану, Канади, Кіпру, Латвії, Ливану, Литви, Люксембургу, Мальти, Мозамбіку, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Норвегії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Парагваю, Південної Африки, Північної Македонії, Польщі, Португалії, Російської Федерації, Румунії, Сербії, Сінгапуру, Словаччини, Словенії, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, Угорщини, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії, Швеції та Японії.

41 охоплена мова для моніторингу Місією є (в алфавітному порядку):

австро-баварська, англійська, арабська, білоруська, болгарська, боснійська, гінді, грецька, грузинська, данська, естонська, іврит, іспанська, італійська, казахська, кримсько-татарська, латвійська, литовська, люксембурзька, македонська, мальтійська, нідерландська, німецька, норвезька, польська, португальська, російська, румунська, сербська, словацька, словенська, турецька, українська, угорська, фінська, французька, хорватська, чеська, чорногорська, шведська та японська.

«Я впевнений, що наша Місія конкретно допоможе протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору, а члени нашої Місії будуть підтримувати тих, які мужньо захищають Україну від руйнівної гібридної агресії Росії, » – заявив Президент Громадської організації  «Україна-2050» Евген Чолій.

Прес-конференцію в українській мові можна переглянути за таким посиланням:
https://youtu.be/kgwpui96rT0

Прес-конференцію в англійській  мові можна переглянути за таким посиланням:
https://youtu.be/8kuNrGcOHtY

Вся потрібна інформація про Місію є доступна у розділі «Медіа» веб‑сайту Громадської організації  «Україна-2050»:www.ukraine-2050.org .

 

Офіційне започаткування діяльності
Постійної міжнародної місії медіа-моніторингу щодо дезінформації
відносно України та української діаспори




СПІКЕР: Евген Чолій, Президент ГО “Україна-2050”, Президент Світового Конгресу Українців (2008-2018 рр.)

ГО «Україна-2050»
ngo@ukraine-2050.org
www.ukraine-2050.org

Громадська організація (ГО) «Україна-2050» є неприбутковою організацією, заснованою, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління – до 2050 року – стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.