Головна > Закордонне українство > Трудова міґрація > Культурно-соціальні ініціативи > Галерея сучасного Українського мистецтва у Світі (Галерея СУМУС)

Галерея сучасного Українського мистецтва у Світі (Галерея СУМУС)

Концептуальні засади Галереї СУМУС

Всеукраїнська громадська організація «Українська Взаємодопомога» та Міжнародна громадська організація українців «Четверта Хвиля» започаткували у 2008 році широкомасштабний Міжнародний культурно-суспільний проектЕстафета культур європейських народів «Серце Європи».

Проект «Серце Європи» спрямований на консолідацію розпорошених у світі українських творчих сил для спільної мети – культурного саморозвитку України та підтримання творчої взаємодії з іншими національними культурами.

За результатами культурно-мистецьких заходів, зокрема пленерів, проводяться виставки. На цій основі ВГО «Українська Взаємодопомога» та МГОУ «Четверта Хвиля» зініціювали створення в столиці України Галереї Сучасного українського мистецтва у Світі (Галерея СУМУС). Необхідність такої галереї якраз на часі – в ній мають бути зібрані твори розпорошених по світу українських митців, переважно молодих і перспективних талантів, які осідають у приватних колекціях за кордоном і назавжди втрачаються для України.

Галерею СУМУС передбачаємо розмістити в зініційованому нашими організаціями Інформаційно-культурному центрі світового українства в Києві. Центр повинен мати потужну ресурсну базу, використовувати передові технології. Підрозділами Центру мають стати: Український всесвітній суспільний медіа-холдинг (телебачення, радіо, книговидання, преса, Інтернет); Електронна база даних українських культурних цінностей за кордоном. Електронна база має бути сформована в системі Єдиного депозитарію цифрових колекцій історико-культурної спадщини України, над створенням якого нині працюють ВГО «Українська Взаємодопомога», МГОУ «Четверта Хвиля» та Редакція науково-популярного журналу «Український Світ» спільно з Українським міжнародним комітетом з питань науки та культури при НАН України й фахівцями з інформаційних технологій і мереж. Ця система відповідає стратегічній меті «Європейського культурного простору» (European Cultural Area) та сприяє інтеграції України в глобальний інформаційно-цивілізаційний простір на питомій культурній основі з високим рівнем національної ідентичності.

Галерею СУМУС передбачаємо у двох формах: традиційній експозиційній та віртуальній. Для початку розгортаємо віртуальну Галерею СУМУС на сайті МГОУ «Четверта Хвиля», який системно акумулює й поширює інформацію про життя в Україні й українському зарубіжжі в культурній, освітній, правовій, мистецькій, соціальній, економічній сферах.

До Галереї СУМУС залучаємо творчі досягнення українських митців з України та з-за кордону, які яскраво представляють українське національне мистецтво в розмаїтті його індивідуальних виявів та самобутності місцевих осередків.

Запрошуємо митців, мистецтвознавців, колекціонерів до спільної реалізації всеукраїнського культурно-мистецького проекту – Галерея СУМУС.


Автор концепції

Олександер Шокало, письменник, культурософ,
головний редактор журналу «Український Світ»,
голова ВГО «Українська Взаємодопомога»

Наші координати:
E-mail: ukrsvit13@ukr.net