Головна > Закордонне українство > Громадські організації > «ПАРАД» НА ГАЗОНІ: ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ СЕРЕД УКРАЇНСЬКИХ ДІАСПОРНИХ КОМАНД

«ПАРАД» НА ГАЗОНІ: ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ СЕРЕД УКРАЇНСЬКИХ ДІАСПОРНИХ КОМАНД

21 серпня в Ірпіні на міському стадіоні «Чемпіон» за участю представників Федерації футболу України, Національного олімпійського комітету, міністра молоді та спорту, послів низки держав та інших почесних гостей урочисто відкрився VІI Чемпіонат світу з футболу серед команд української діаспори. Змагання зібрали відразу 12 команд із Європи, Азії та Північної Америки – найбільше в історії цього проекту. 

«ПАРАД» НА ГАЗОНІ

Чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд було започатковано у 2012 році Міжнародним об’єднанням українських громад «Четверта хвиля». Цьогоріч співорганізаторами виступають Міністерство молоді та спорту України, Київська обласна держадміністрація, Ірпінська міськрада, Федерація футболу України, Київська обласна федерація футболу. Турнір відбувається  за сприяння Національного олімпійського комітету України та Світового конгресу українців. Чемпіонат проводиться щорічно, і цього разу триватиме по 25 серпня.

На футбольному полі міського стадіону «Чемпіон» на церемонії відкриття змагань зустрілися команди з Польщі, Іспанії, Ізраїлю, Молдови, Білорусі, Естонії, Болгарії, Чехії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Австрії, Сполучених Штатів Америки. На зеленому газоні вишикувалися 240 футболістів різного віку – в турнірі можуть брати участь гравці від 16 до 60 років. Для більшості з них футбол – це хобі. Поза межами своєї Батьківщини ці вихідці з України відбулися як підприємці, банкіри, юристи, журналісти, музиканти, працівники туристичної, будівельної та інших галузей.

Спортсмени приїхали з групами підтримки. Усього закордонних українців, що прибули на чемпіонат  – близько 400 осіб.

«Парад» футболістів на стадіоні відкривала команда українців з Австрії, яка представляє спортивно-культурне товариство «Україна – Відень». Команда вже п’ятий рік грає в Християнській лізі Відня. Минулого року в цьому чемпіонаті вона посіла четверте місце та здобула приз глядацьких симпатій.

Прибула в Ірпінь і збірна команда українців Іспанії, яка є минулорічним чемпіоном. До неї входять футболісти клубів «Карпати», «Дніпро», «Козаки» та «Патріот».

Команда української діаспори Ізраїлю була заснована лише на початку 2017 року. Її назва – «Israeli Friends of Ukraine Football Team» – походить від найменування громадської організації «Ізраїльські друзі України». Вона вже понад чотири роки спрямовує свою діяльність на зміцнення відносин між Ізраїлем та Україною, надаючи підтримку українцям у цей складний для нашої держави час. Гравці команди є мешканцями 13 різних міст.

Дебютантом чемпіонату стала збірна українців зі США, в якій також представлені футболісти з Канади. До її складу увійшли гравці таких клубів, як «Чикаго-Юнайтед», «Коннекшн», «Галичина».

Також уперше долучилася до чемпіонату команда з Обʼєднаних Арабських Еміратів. Колектив заснований цього року. За нього, зокрема, виступають гравці з клубу «Динамо» (Дубай), який є учасником змагань аматорської футбольної ліги ОАЕ.

«Уже три роки поспіль Міністерство молоді та спорту підтримує проведення цих змагань. Для нас дуже важливо, щоб ви, живучи в різних частинах світу, розуміли та усвідомлювали: тут ваша Батьківщина, куди треба повертатися, щоб спілкуватися з друзями, грати у футбол, бачитися зі знайомими, прийти на могили своїх батьків, якщо вони тут поховані», – зазначив міністр Ігор Жданов.

Привітав присутніх і народний депутат України, голова Київської обласної федерації футболу Ярослав Москаленко: «На наших очах чемпіонат світу серед українських діаспор набирає високих обертів. Це не тільки популяризація футболу, здорового способу життя. Ми всьому світу показуємо, що ми – сильна, здорова нація, і куди, в які краї не закинула б нас доля – ми єдині».

Слова вітання прозвучали й від імені президента Національного олімпійського комітету Сергія Бубки. Їх передав присутнім голова комісії НОК із роботи з діаспорою, член оргкомітету чемпіонату Василь Карленко.

Серед гостей чемпіонату – легенди українського футболу Олег Протасов та Олександр Заваров. А відомі футболісти Іван Яремчук і Едмар Галовський де Ласерда гратимуть у складі команди зі Сполучених Штатів Америки.

Чемпіонат триватиме ще три дні. Фінальне протистояння відбудеться в День Незалежності України о 17:00 на стадіоні «Чемпіон».

Перш ніж розійтися по стадіонах, де впродовж кількох днів відбуватимуться змагання, капітани команд підняли державний прапор України та прапор чемпіонату, а ірпінці на знак єднання українського народу запустили в небо 300 повітряних кульок.

НЕ СПОРТИВНИЙ, А ГУМАНІТАРНИЙ

Після урочистого відкриття чемпіонату його організатори провели прес-конференцію в конференц-залі Національного університету Державної фіскальної служби України. На цій зустрічі були присутні й дипломати.

За словами голови оргкомітету чемпіонату, директора Міжнародного об’єднання українських громад «Четверта хвиля» Ігоря Бокія, цей турнір уперше проводиться поза межами Західної України. «Перший чемпіонат світу серед діаспорних команд пройшов у Тернополі, і після цього проводився там ще чотири рази. Шостий чемпіонат відбувся на Івано-Франківщині. Тоді був попередній рекорд – 8 команд-учасниць», – розповів він.

Ігор Бокій зазначив, що зараз реалізовується «ідея просування чемпіонату з Західної України в Центральну і Східну Україну, побудова мосту Захід – Схід». «Я сподіваюся, що, можливо, у 2020 і 2021 роках ми проведемо дев’ятий чемпіонат у Донецьку, а десятий – у Луганську», – додав голова оргкомітету.

Він відзначив, що цьогорічний турнір має свої особливості, одна з яких – рекордна кількість команд, що представляють три континенти. Цього року в складі команд-учасниць є окремі гравці з тих країн, де не були сформовані українські збірні – з Німеччини, Великобританії, Канади.

За словами Ігоря Бокія, в чемпіонаті бере участь «надзвичайно потужна команда Ірпінської міської ради». «За кожною збірною закріплений відповідальний працівник, котрий опікується нею зранку до вечора, допомагаючи в будь-яких побутових, організаційних і власне спортивних моментах. Нам приємна така увага. Чудові умови проживання, чудове харчування, чудова інфраструктура – спортивні арени (дві з натуральним трав’яним покриттям, одна – зі штучним), транспортне, медичне забезпечення, охорона. І є ще одна особливість чемпіонату цього року: ваші щирі обличчя, очі, посмішки надихають приїжджати сюди ще раз і ще раз, і дають «допінг», щоби перемагати на полі», – сказав голова оргкомітету.

«Дуже гарні господарі – і Київська облдержадміністрація, і мерія міста Ірпінь – запропонували суперумови для проведення чемпіонату. Тут чудові футбольні поля, зокрема, стадіон, який два роки тому збудували коштом місцевого бюджету», – додав міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Як відзначила заступник Ірпінського міського голови Олена Чернявська, «Ірпінь дійсно сьогодні демонструє високий рівень розвитку спортивної інфраструктури, і ми з кожним роком перетворюємося на європейське місто, яке з упевненістю й гордістю приймає такі чемпіонати на високому рівні». «Залучення широких верств населення до  розвитку фізкультури і спорту, об’єднання громадських, міжнародних, приватних, державних організацій для розвитку саме цього напрямку належить до головних пріоритетів роботи міської влади», – підкреслила Олена Чернявська.

Організатори змагань подякували всім, хто долучився до їх проведення чи допоміг із фінансуванням: Мінмолодьспорту, Світовому конгресу українців, Ірпінській міській раді, Національному університету ДФС, спортивним організаціям, бізнесменам. Як зауважив Ігор Жданов, «вийшло класне державно-приватне партнерство».

«Люди, які, живучи в Україні, грали на першість міста, району, області, мають можливість завдяки футболу об’єднатися десь на чужині та приїхати з цією місією на Батьківщину, – сказав Ігор Бокій. – Це не спортивний захід, а гуманітарний. Тому що ми показуємо, хто ми є, ми показуємо силу нашого духу».

Голова оргкомітету чемпіонату розповів про плани щодо розширення цього проекту та проведення «діаспорних Олімпійських ігор»: «До футболу ми хочемо додати інші види спорту, якими займаються українці за кордоном: у першу чергу, ігрові – волейбол, баскетбол; можуть бути індивідуальні – настільний і великий теніс, можливо, якісь види легкої атлетики, водні види спорту. Є вже навіть робоча назва – «Україніада».

На завершення зустрічі представники міської ради вручили всім гостям невеличкі настільні копії унікального пам’ятника Тарасові Шевченку, який прикрашає центральну площу Ірпіня.

 

На «діаспорному» Чемпіонаті світу з футболу визначилися півфіналісти

22 серпня відбулися шість матчів третього туру Чемпіонату світу з футболу серед команд української діаспори, повідомляє інформагентство ІТV. Ось їхні результати:

ОАЕ – Іспанія 0:2
Естонія – США 3:4
Ізраїль – Білорусь 1:3
Польща (Люблін) – Молдова 1:1
Польща (Вроцлав) – Болгарія 4:0
Австрія – Чехія 2:4

За підсумками трьох турів визначилися збірні, які боротимуться за головний кубок чемпіонату в півфіналі: це обидві команди з Польщі (з Вроцлава й Любліна), з Австрії та Молдови.

Півфінальні матчі відбудуться 23 серпня на Ірпінському стадіоні «Чемпіон» о 17.00 і 19.00.

А об 11.00 із нагоди Дня Державного Прапора України пройде товариська зустріч між командою ветеранів АТО та збірною командою української діаспори.

 

Чемпіонат світу серед української діаспори завершився перемогою команди з Австрії

Сьогодні, 24 серпня, відбувся фінальний матч VII Чемпіонату світу з футболу серед української діаспори, в якому зустрілися команди з Австрії та з польського міста Вроцлава.

З рахунком 1:0 перемогла збірна українців Австрії.

Також сьогодні у матчі за третє місце між командами з Молдови та з польського міста Любліна перемогли футболісти з Молдови з рахунком 3:2.

Збірна українців Австрії – переможець VIІ Чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд

В Ірпіні завершився світовий футбольний чемпіонат української діаспори

День Незалежності України в Ірпіні став днем великого футболу. На стадіоні «Чемпіон» відбулася церемонія народження переможців і учасників VII Чемпіонату світу серед українських діаспорних команд. Їй передували матчі за третє місце й за золоті медалі. Чемпіонський титул виборола збірна українців Республіки Австрія.

Пополудні в поєдинку за «бронзу» на футбольному полі зійшлися команди, які програли в півфінальних матчах напередодні: збірна українців Молдови та команда з польського міста Любліна. Результат – 3:2 на користь «молдовських» українців.

Головний кубок турніру розігрували ще одна команда з Польщі (з Вроцлава) та українська збірна Австрії. Боротьба була напруженою, футболісти «викладалися» на повну силу, грали на високих швидкостях. Траплялися зіткнення й падіння, двічі на газон виходили медики. Гравці створювали чимало гострих моментів у штрафних майданчиках, проте результативним став лише один із них: на 22 хвилині другого тайму м’яч опинився у воротах вроцлавської команди. Фінальний свисток зафіксував рахунок 1:0.

«Усього один гол, але були небезпечні моменти, була боротьба, були жовті картки, які свідчили про те, що гра відбувалася у високому темпі й напруженому режимі», – прокоментував матч його головний суддя, голова Огкомітету чемпіонату Ігор Бокій.

Для проведення церемонії нагородження на поле, як і в день відкриття чемпіонату, запросили всі 12 команд-учасниць. Футболістам та організаторам спортивного дійства щиро дякували заступник міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко, голова комісії Національного олімпійського комітету України з роботи з діаспорою Василь Карленко, начальник управління фізкультури та спорту Київської облдержадміністрації Сергій Тимофєєв, голова оргкомітету чемпіонату, директор Міжнародного об’єднання українських громад «Четверта хвиля» (Канада) Ігор Бокій, президент Української спортивної централі Америки й Канади Мирон Биць, заступник Ірпінського міського голови Олена Чернявська, начальник відділу координування культмасових заходів та фізкультурно-спортивної роботи міськради Віолетта Кременчук.

Футболістам вручили кубки, золоті, срібні та бронзові медалі, а також медалі за четверте місце. Спеціальні нагороди дісталися найкращому гравцеві чемпіонату – футболісту з Вроцлава Андрієві Рацу, найкращому воротареві – Івану Павловському з Молдови та найкращому бомбардиру – Василеві Маринченку (Польща, Люблін). Пам’ятні відзнаки отримали всі гравці, які брали участь у турнірі. А Федерація футболу надала переможцям чемпіонату сертифікати на відбірковий матч Ліги націй УЄФА, який відбудеться в Харкові за участю національних збірних України й Чехії.

«Чемпіонат відбувся на високому професійному й організаційному рівні. Усе, що ми хотіли, все, що запланували – ми зробили. Я надзвичайно вдячний усім членам оргкомітету, всім причетним державним і громадським організаціям», – заявив в інтерв’ю журналістам Ігор Бокій. Він не виключив, що в наступні роки український діаспорний Мундіаль знову може відбутися в Ірпені: «Якщо чарівне європейське місто Ірпінь нас запросить, ми з великим задоволенням приїдемо сюди знову навіть із більшою кількістю команд – їх може бути 15 або 16».

Гість також поділився враженням від Ірпіня. «Я подивився ірпінську спортивну інфраструктуру – це дійсно місто спорту», – сказав він.

«Для нашого міста великою честю було приймати Чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. Наша громада надзвичайно активно включилася в організацію цього свята: багато  волонтерів, великий організаційний комітет, якому я дуже дякую – всі приклали чимало зусиль. І сьогодні ми вже можемо похвалитися тим, що провели змагання на гідному рівні. І ми заслужено отримали подяку від Міжнародного об’єднання українських громад «Четверта хвиля». Нам усе вдалося – і я вітаю з цим усіх нас!» – відзначила Олена Чернявська.

Вона наголосила: на думку експертів – почесних гостей чемпіонату – сьогодні Ірпінь демонструє надзвичайно високий рівень розвитку об’єктів спортивної інфраструктури. «Наше місто постійно розвивається й перетворюється на європейський спортивний куточок Київщини, про який уже відомо в усьому світі. І ми й надалі будемо розвивати цей напрямок та проводити в Ірпіні цікаві спортивні події», – підкреслила Олена Чернявська.

Ірпінський Вісник

 

Капітани футбольних команд

 

Віце-президент НОК України Валерій Борзов і Голова Оргкомітету чемпіонату Ігор Бокій

Світовий Конґрес Українців підтримав проведення в Україні VIІ Чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд

Світовий Конґрес Українців (СКУ) та його Світова комісія спорту підтримали проведення VIІ Чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд, який від 19 до 25 серпня 2018 р. проходив у Ірпіні, Київської області, Україна.

Ініціатором та організатором цього заходу вже сьомий раз стала складова організація СКУ – Міжнародна організація українських громад “Четверта хвиля” з Канади та Організаційний комітет чемпіонату на чолі з Ігорем Бокієм, який є членом Світової комісії спорту при СКУ.

У чотириденних змаганнях, які проходили на стадіонах Ірпеня та Гостомеля, взяли участь 12 футбольних команди з 11 країн світу: Австрії, Білорусі, Болгарії, Естонії, Ізраїлю, Іспанії, Молдови, Об’єднаних Арабських Еміратів, Польщі (з Вроцлава і Любліна), Сполучених Штатів Америки та Чехії. До складу команд, які включали учасників від 16 до 60 років, входили як аматори, так і колишні професійні гравці в футбол. Символічно, що фінальні змагання пройшли 24 серпня – саме в День незалежності України. Переможцями VІІ Чемпіонату світу серед діаспорних команд стали українці з Австрії, на другому місці – з Польщі (Вроцлав) та на третьому – з Молдови. У рамках чемпіонату його учасники  взяли участь у товариській футбольній грі з командою “Ірпінь АТО”, висадці платанів на Алеї дружби, піднятті державного прапора України, вшануванні загиблих українських воїнів та в зустрічах з жителями і гостями Ірпеня. Голова Організаційного комітету Ігор Бокій мав конструктивні зустрічі з керівництвом Національного олімпійського комітету України та Федерації футболу України.

Разом з СКУ проведення цього заходу всебічно підтримали зокрема Міністерство молоді та спорту України, Федерація футболу України, Національний олімпійський комітет України, владні структури Ірпіня та Київської області, Університет Державної фіскальної служби України, Київська обласна федерація футболу, Українська спортивна централя Америки і Канади та доброчинні інституції й благодійники з діаспори та України.

“Я сподіваюсь, що нинішній чемпіонат світу з футболу ще більше поєднав між собою представників українського спорту діаспори та зміцнив зв’язки між українцями, які проживають в Україні та за її межами,” – зазначила Голова Світової комісії спорту при СКУ Лариса Барабаш-Темпл.

“Світовий Конґрес Українців висловлює признання за успішне проведення VIІ Чемпіонату світу з футболу в Ірпіні Міжнародній організації українських громад “Четверта хвиля” з Канади, а зокрема Голові Оргкомітету Ігорю Бокію з Канади, а також щиро вітає численних учасників цього чемпіонату та бажає їм нових спортивних успіхів,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

З інформацією про VIІ Чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд можна ознайомитись на інтернет-ресурсах Міністерства молоді та спорту України, Міської ради Ірпеня, Федерації футболу України та Національного олімпійського комітету.

ПРЕСОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ СКУ

29.08.2018