Головна > Часоплин > Геополітика > VIP-агентура Кремля в Україні

VIP-агентура Кремля в Україні

Санкційним списком Кремль «спалив» ряд своїх прихованих агентів в Україні, – Березовець

Опублікувавши свій санкційний список, у Кремлі «спалили» ряд прихованих російських агентів в Україні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Тарас Березовець.

Він зазначив що цей список включає такі категорії:

Українські політики і чиновники, чиї дії несли і несуть пряму загрозу національним інтересам РФ в Україні.
Громадські діячі та журналісти, що представляють загрозу для РФ.
Олігархи, бізнесмени та їх найближче оточення.
Прямі агенти впливу РФ, яких в російських спецслужбах таким чином «відмивають» від російського сліду. І саме ця частина списку найцікавіша.
На думку експерта, публікацією цього списку, Кремль має на меті, по-перше, публічно означити тих українських політиків, журналістів, бізнесменів і чиновників, яких у Росії вважають винними за нинішній рівень двосторонніх відносин. Із цією категорією російська сторона вже давно ні на що не розраховує і ні на що не сподівається.

«По-друге, групі вітчизняних олігархів, особливо які ведуть бізнес на території РФ, яким таким чином посилається чіткий сигнал виклику на килим з метою примусити до переговорів. По-третє, група агентів російського впливу в політичному істеблішменті включена в список разом із реальними ворогами Росії. Таким чином в оточенні Путіна сподіваються приховати їх реальну залежність від Кремля напередодні президентських і парламентських виборів. У цій частині «солсберітські» явно допустили помилку, ненавмисно засвітивши в списку санкцій ряд забутих і несподіваних прізвищ, яких таким чином банально спалили. В цілому список неостаточний і за прикладом американських і європейських санкційних проскрипцій буде надалі розширюватися», – зазначив Березовець.

Як повідомлялося, Росія ввела санкції проти 332 українських громадян та 68 компаній.

Серед них – судді Конституційного Суду України, депутати Верховної Ради VIII скликання, великі українські підприємці, чиновники Адміністрації Президента України, керівники органів виконавчої влади України і великих українських компаній, юридичні особи, контрольовані великими бізнесменами України.

Зокрема, під санкції потрапили Голова ВР Андрій Парубій, керівник МВС Арсен Аваков, колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, колишній лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош та ін.

Читайте також: Налякали їжаків голим задом!: Турчинов відреагував на російські санкції

ZIK
01.11.18

 

Санкції проти України: що задумав і як помилився Кремль

Путін хотів принизити Україну, але вийшло не дуже

У четвер, 1 листопада, уряд Російської Федерації опублікував повний список фізичних і юридичних осіб в Україні, проти яких вводяться санкції. У нього потрапили українські політики, ряд міністрів, а також журналісти, народні депутати та громадські активісти.

НАРОДНА ПРАВДА звернулася за коментарями з приводу таких дій РФ до українських експертів.

Мотив Росії – показати, що України фактично не існує

Євген Магда, політолог, виконавчий директор Інституту світової політики, вважає, що головна мета санкцій – висловити неповагу до державності України.

«За винятком Уляни Супрун і Мустафи Найєма, які народилися, відповідно, у США й Афганістані, усім громадянам України, які потрапили в список, вписали «місце народження – СРСР». Мотив: показати, що Росія Україну фактично не визнає, що такої країни не існує. І ніхто особливо не турбувався з того приводу, що в списку опинилися випадкові люди. Включили – ну нехай так і буде! Візьмемо Геннадія Корбана, два роки про його політичну діяльність я взагалі нічого не чув. Але у свій час він був помітний і, ймовірно, хтось згадав і його прізвище: «А давайте-но й Корбана внесемо», – сказав він НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

Експерт упевнений, що таким широким включенням в список всіх кого завгодно Росія показує: «Ми ставимо хрест на дружніх і братерських відносинах з Україною!»

Ще одна мета, на думку Магди, – обілити політиків проросійської спрямованості, включенням в список показавши їх «ворогами Росії».

«Думаю, в список спеціально засунули низку симпатичних Росії політиків – для того, щоби потім їх ніхто не посмів назвати проросійськими. Пам’ятаєте, професор Преображенський документ вимагав, щоб захистити свою квартиру від ущільнення: «Щоб це був остаточний папірець! Фактичний! Справжній! Броня! Щоб моє ім’я навіть не згадувалося! Я для них помер!» Ось і тут так само. З трьох сотень в списку точно є пара десятків таких – думаю, це факт», – розповів політолог.

Як завжди, багато шуму з нічого!

Сергій Фурса, аналітик фінансового ринку, вважає, що санкції ніяк не можуть зашкодити більшості людей, що потрапили в список.

«Звичайний PR-хід, коли по телевізору більше говорити немає про що, ці санкції мають суто символічний характер. Ось взяти Віталія Портникова: він що, до Москви постійно їздить? Або в нього там бізнес, банківські рахунки? Ніяк це йому не зашкодить, як і більшості українців, які потрапили у списки. Це могло б завдати шкоди фірмам, які торгують з Росією, але санкції стосуються навіть не торговельної діяльності, вони забороняють виводити капітал з РФ. Можливо, є ідіоти, які тримають гроші в банках Росії, але, в основному, ні в кого з юридичних осіб там немає рахунків. Загалом, як завжди – багато шуму з нічого», – розповів він у коментарі НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

З олігархами теж явна шиза!

Блогер та журналіст Денис Казанський звернув увагу на нестиковки списку: в ньому опинилися лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, але санкції не торкнулися президента України Петра Порошенка; у списку прізвища проросійських політиків і бізнесменів, але відсутні головні антигерої російського ТБ 2014-го року.

«Окремий кайф – це регіонали. Чим завинив перед Росією колишній власник «Стиролу» 74-річний Микола Янковський? Або ось ще крутіше – нардеп від «Опоблоку» 78-річний Юлій Іоффе з Луганської області. Людина Юрія Бойка, між іншим.

Ну і вишенька на торті. У списку санкцій є Юлія Тимошенко і її найближчі соратники за «Батьківщиною», але чомусь немає ні Ігоря Кононенка, ні Петра Порошенка, який взагалі, за логікою, мав би цей список очолювати. З олігархами теж явна шиза. У списках Пінчук, Григоришин і Фукс (який взагалі-то спонсорує партію Рабіновича-Медведчука). Зате немає головних антигероїв російського ТБ в 2014 році – Коломойського і Тарути. Ну і Ахметова теж немає, як ви здогадалися», – пише Казанський на своїй сторінці в Facebook.

Повний санкційний список Росії дивіться тут

Ярослав Гребенюк

НАРОДНА ПРАВДА

У Кремлі вважають, що санкції для Порошенка були б «запредєльним» рішенням

Речник президента РФ Дмитро Пєсков вважає, що включення президента Петра Порошенка до санкційних списків РФ було б позамежним кроком.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на ТАСС.

«Традиційно президенти не включаються в санкційні списки. Це вже якийсь позамежний крок (рос. «запредельный» – ред.)», – пояснив журналістам представник Кремля.

1 листопада прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв підписав постанову уряду про заходи щодо реалізації указу глави російської держави «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв’язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб РФ».

Документом запроваджуються спеціальні економічні заходи щодо 322 фізичних осіб та 68 юридичних осіб. Йдеться про замороження рахунків, цінних паперів і майна на території Росії, а також про заборону на виведення капіталу за межі РФ.

Серед громадян України у списку санкцій і син президента Олексій Порошенко, який є депутатом Верховної Ради.

Як повідомлялося, голова уряду РФ Дмитро Медведєв підписав постанову, що запроваджує «спеціальні економічні заходи» щодо 322 громадян та 68 компаній з України.

Серед них – судді Конституційного Суду України, депутати Верховної Ради VIII скликання, великі українські підприємці, чиновники Адміністрації Президента України, керівники органів виконавчої влади України і великих українських компаній, юридичні особи, контрольовані великими бізнесменами України.

Зокрема, під санкції потрапили Голова ВР Андрій Парубій, керівник МВС Арсен Аваков, колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, колишній лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош та ін.

Президент РФ Володимир Путін 22 жовтня підписав указ про санкції відносно України. Документ підлягає скасуванню, якщо «Україна відмовиться від санкцій відносно російських компаній та громадян».

До списку санкцій України включено близько 1700 фізичних і близько 700 юридичних осіб; більшість з них – із Росії.

ZIK
01.11.18

 

 

Василь Вовк про агентів Кремля в Україні, винних у застосуванні новачка та недієздатні західні спецслужби

Як український політикум може бути пов’язаний з російською агентурою, наскільки можна довіряти місії ОБСЄ, як попередити терористичні атаки в тому числі з боку РФ та чому західні розвідки погано працюють, розповів гість Politeka Online Василь Вовк, генерал-майор, керівник Головного слідчого управління Служби безпеки України в 2014-2015 рр.

Які країни найактивніше шпигують в Україні

Найбільш активно в Україні шпигує Російська Федерація, але для цього їй не потрібно докладати багато зусиль, оскільки шпигунська сітка тут існує ще з часів Радянського Союзу. Ті особи, які працювали на КДБ, сьогодні працюють на ФСБ, на жаль, а не на СБУ. Йдеться про високопоставлених резидентів, ВІП агентів, політиків, які у владі на найвищих посадах, для яких нічого не вартує виконати те чи інше завдання російської розвідки або контррозвідки, якою є Генеральна служба безпеки РФ.

Враховуючи сказане вище, СБУ нескладно вирахувати, віднайти навіть глибоко вживлених агентів, оскільки вони залишилися з тої спільної служби, яка називалася КДБ.

Але тут вступає в дію поняття політичної доцільності. Когось потрібно притягнути до відповідальності – його притягують, щоб натиснути, відтіснити, змусити, вигнати з України, щоб не заважав. Так і в боротьбі з розвідкою та її агентурою: потрібно розкрити – розкриють, не потрібно – завдання буде не чіпати, оскільки, зачепивши високопоставленого агента, можна зачепити найвищий політикум в Україні, який із ним пов’язаний і теж може мати стосунок до агентури.

Річ у тім, що у нас сьогодні деякі високопоставлені агенти, інформатори, довірені особи спецслужб російської розвідки або контррозвідки самі можуть не знати, що вони значаться серед агентурної сітки, доповідаючи про ті чи інші події, передаючи ту чи іншу інформацію, консультуючи з тих чи інших питань.

Щодо потрапляння до російських спецслужб внутрішнього документаУкраїни нібито з рук співробітника СММ ОБСЄ

На жаль, як і в більшості випадків, ЗМІ, не лише наші, перевернули все з ніг на голову. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ сама собі досьє не готує, вони один одного не вивчають, хто скільки випиває, хто з ким курить, хто з ким спить. Це робота російської розвідки та контррозвідки, спецслужб, щоб вивчити всіх осіб та на них скласти досьє.

З приводу атаки російськими хакерами лабораторії у Швейцарії, яка вивчала “новичок”

Це непрямий, але аргумент, що саме Росія займалася отруєнням у Солсбері, треба бути відвертим. Але це не визначальний аргумент, щоб робити серйозні висновки, а для політтехнологій, інформаційної війни. Щоб робити професійні висновки, потрібні більш серйозні аргументи, більша база доказів. Із кримінально-процесуального погляду не можна говорити, що Росія винна, потрібно називати конкретних осіб, хто саме в Росії винен: керівник спецслужби, президент, начальник Генерального штабу, керівник інформаційного міністерства.

Така інформація гідна уваги, зокрема уваги засобів масової інформації. А так ми вириваємо якісь невеличкі моменти, не зовсім сформовані аргументи, і намагаємося за допомогою них робити висновки. Такі аргументи непридатні для серйозного професійного висновку.

Щодо кваліфікації британських служб та можливості попередити

Я скажу не лише на підставі подій, пов’язаних із “новачком”, а як узагалі працюють спецслужби. Хоча, мабуть, це некоректно, бо я колишній представник спецслужб. Але сьогодні я можу вільно висловлювати свою думку як громадянин України та особа, яка дотична до діяльності спецслужб, дещо читає між рядків та має певну інформацію, якої пересічні громадяни не мають.

Спецслужби західних країн, зокрема Великобританії, працюють погано.

Справа навіть не в “новачку”, а в тій низці терористичних актів, які відбуваються у Великобританії, Франції, Іспанії, Німеччині, інших сильних передових країнах Європи, які задають моду в європейській політиці, з якими асоціюється Європейський Союз як частина Північноатлантичного блоку. Вони працюють самостійно, без взаємозв’язку, без взаємних консультацій, тільки постфактум передають ту чи іншу інформацію. Але, як то кажуть, після бою пізно махати кулаками.

Я давно пропонував послу Франції винести питання про створення МАТЦ – Міжнародного антитерористичного центру. Він мав би стосунок і до боротьби з такими злочинами, як отруєння політиків, бізнесменів тощо, оскільки тут теж є ознаки терористичних атак. На жаль, на це ніхто не реагує, не хотять об’єднувалися європейські країни під прапором МАТЦ для спільної боротьби зі злочинністю. Це буде не як Інтерпол, не диспетчерська, пошта, а структура, яка має оперативну, слідчу складову, яка могла би вживлювати до терористів свою агентуру до скоєння терористичних актів або до замахів на тих чи інших осіб. Для цього багато роботи не потрібно.

У кожної країни є свій позитивний досвід. Можна було б їх об’єднати, це дало б реальні результати за рік-два.

Чомусь не зважуються на це, хоча ми всюди чуємо, що є велика дружба, велика взаємодія в Європі між демократичними передовими країнами. У цьому напрямку я не бачу спільних зусиль для боротьби з тероризмом, зокрема протидії отруєнням людей. Між РФ та Великобританією є свої специфічні відносини, які вже зайшли за ту лінію, звідки найближчі 10 років я не бачу зворотного ходу.

POLITEKA
01.08.2018