Головна > Часоплин > Геополітика > Спецпосланниця ОБСЄ: В Україні зростає кількість жертв торгівлі людьми

Спецпосланниця ОБСЄ: В Україні зростає кількість жертв торгівлі людьми

Правоохоронці виявляють організаторів торгівлі людьми, але в цілому заходів, які вживає Україна в цьому напрямку, недостатньо, заявила спецпосланниця ОБСЄ.

Спеціальна посланниця і координаторка ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми Мадіна Ярбуссінова вказує на збільшення кількості громадян України, які стають жертвами торгівлі людьми. За її словами, Україна також залишається транзитної країною для торговців живим товаром.

“Криза (конфлікт на Донбасі – Ред.) в Україні тільки збільшила кількість людей, які перебувають у групі ризику й потрапляють у мережі торговців людьми. За останні два роки кількість людей, які є жертвами торгівлі людьми, зросла”, – сказала вона на брифінгу в п’ятницю, 5 серпня, повідомляють “Українські новини”.
Недостатні заходи протидії

За словами Ярбуссінової, хоча правоохоронні органи України і виявляють організаторів торгівлі людьми, але в цілому заходів, які вживає Україна в цьому напрямку, недостатньо.
Вона повідомила, що з ініціативи ОБСЄ в Україні проводяться тренінги з метою запобігання потрапляння людей в мережі торговців людьми. “В ОБСЄ з моменту конфлікту на Донбасі вирішили надати цьому значення, щоб попередити зростання кількості людей, які можуть бути жертвами торгівлі людьми”, – зазначила вона, додавши, що Україна продовжує залишатися в полі уваги ОБСЄ в цьому питанні.

Нагадаємо, Україна регулярно потрапляє до щорічного звіту Державного департаменту США щодо торгівлі людьми. Торік звіт Держдепу охарактеризував Україну як “країну походження, транзиту та призначення для чоловіків, жінок та дітей, яких піддають примусовій праці та сексуальній експлуатації”.

Максим Сидоржевський

05.08.2016

DW.COM

 

UNICEF: Майже кожний третій постраждалий від торгівлі людьми – неповнолітній

У світі 28 відсотків жертв торгівлі людьми є неповнолітніми.

Про це повідомляє DW з посиланням на Дитячий фонд ООН.

При цьому, за даними фонду, в африканських країнах, що на південь від Сахари, кількість неповнолітніх серед жертв торговців людьми становить майже 64 відсотки. У Центральній Америці та на островах басейну Карибського моря кількість таких дітей та підлітків сягає 62 відсотків.

“Торгівля людьми – це реальна загроза мільйонам дітей у всьому світі”, – зазначила виконавчий директор UNICEF Генрієтта Фор, додавши, що найбільш вразливими є діти, котрі залишили свої домівки і залишилися без захисту дорослих.

Читайте також: #СтопШкільнийТерор: презентація проекту з протидії булінгу у школі

UNICEF закликає уряди країн світу посилити заходи щодо захисту неповнолітніх.

Укрінформ