Головна > Блоґи > Зельмани-шулери витягають з рукава мічену “мовну карту”…

Зельмани-шулери витягають з рукава мічену “мовну карту”…

Зельмани-шулери витягають з рукава мічену “мовну карту” – відволікають українське суспільство од своїх шахрайських оборудок…

 

Чим закінчиться виступ Разумкова проти української мови? Зекоманда зайнялась мовними спекуляціями

Голова ВР Дмитро Разумков заявив що варто змінити закон про українську мову, бо він нібито розколює суспільство. Пояснюю чому це не так та що може статись якщо “слуги” дійсно спробують змінювати мовний закон.

“СТЕРНЕНКО НА ЗВ’ЯЗКУ”.UA 🇺🇦
Блог про українську політику та актуальні події в нашій країні
28.05.2020

 

Кремлівська резидентура аґресує: намірилась узаконити мічену “мовну карту”…

До парламенту внесли законопроєкт про застосування російської мови як офіційної в роботі Верховної Ради

В парламенті зареєстрували проект закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо мови роботи №3084. Авторами стали народний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський та депутат від «Опозиційної платформи – за життя» Олег Волошин.

Ним пропонується у статті Регламенту щодо місця проведення та мови ведення засідань Верховної Ради внести зміни. Так, мовою роботи посадових осіб Верховної Ради, на яких поширюється дія закону «Про державну службу», є державна мова. А народні депутати можуть використовувати російську.

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту.

«Відповідно до статті 10 Конституції Україні в роботі Верховної Ради може використовуватися російська та інші мови національних меншин України», – йдеться у запропонованих змінах.

Крім того, автори підкреслюють, що за потреби, Апарат Верховної Ради України має забезпечити переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки.

«Народні депутати та інші особи, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу», на пленарних засіданнях Верховної Ради, парламентських слуханнях, в роботі органів Верховної Ради можуть використовувати для всіх видів виступів, передбачених у статті 32 цього Регламенту, мови національних меншин України. У такому разі за потреби Апарат Верховної Ради України забезпечує переклад з мов національних меншин України на державну мову і навпаки», – написано у законопроєкті.

У пояснювальній записці до законопроекту його депутати від «Слуги народу» та «ОПЗЖ», зокрема, зазначають, що оскільки у статті 2 Регламенту Верховної Ради встановлено, що мовою роботи парламенту України є державна мова, то в ньому «не реалізовано конституційні гарантії і норми щодо вільного розвитку, використання та захисту російської, інших мов національних меншин України».

Більш того, вони наголошують, що необхідно врахувати, що «російська та інші мови національних меншин є рідними мовами або мовами спілкування для мільйонів громадян України, які мають такі ж самі конституційні права, як і, наприклад, україномовні громадяни, в рівній мірі з іншими сплачують податки, виконують свої конституційні обов’язки тощо».

Нагадаємо. 22 лютого Голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що ухвалення закону про українську мову заклало багато ризиків і анонсував дискусію щодо мовного питання та внесення змін у Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

10 грудня до парламенту України винесено на розгляд законопроєкт, яким передбачається скасування Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законопроєкт передав у парламент депутат від провладної партії «Слуга народу» Максим Бужанський.

Думай
25.05.2020