Головна > Часоплин > Минуле й Сьогодення > Майданецьке поселення на Черкащині – одне з перших протоміст у Світі

Майданецьке поселення на Черкащині – одне з перших протоміст у Світі

На Черкащині знайшли один з найперших мегаполісів в історії людства

Відомий в Україні археологічний об’єкт – Майданецьке поселення на Черкащині – як повідомляється, може бути одним з перших групових поселень в історії людства.

Про це йдеться у французькому виданні Science&Vie, повідомила на своїй сторінці у фейсбуці юристка Інна Латишева, яка мешкає у Парижі.

Зокрема, така інформація опублікована в номері за серпень 2021 року. Друковане видання вже доступне у французьких бібліотеках та за підпискою.

Фото: facebook.com/inna.latysheva.9

Невдовзі онлайн-версія номера №1247 журналу Science & Vie вийде онлайн. Її можна буде переглянути за посиланням.

Фото: facebook.com/inna.latysheva.9

Відзначимо, що йдеться не про перше поселення людства, а про перший мегаполіс, тобто групове поселення в історії цивілізації.

Фото: facebook.com/inna.latysheva.9

Український дослідник Ігор Полектов записав відео із місця розкопки в місті Тальянки на Черкащині. За його словами, протомісто мало площу до 400 га і понад 3000 жител, що значно змінює уявлення про давні поселення на території України.

https://www.facebook.com/49181692-0d93-4683-8d9a-1e9c1b959514

Ігор Полектов також розповів, що за останні роки науковцям вдалося визначити точний план Майданецького поселення на площі близько 180 га, підтвердження факту існування у мідному віці Європи величезних поселень-протоміст, що розміщувались на сучасній території України.

За словами пана Ігоря, вже 20 років благодійний фонд Search Foundation допомагає фінансувати дослідження про прадавню історії України.

Про Майданецьке поселення

Майданецьке поселення розміщене на околиці села Майданецьке Тальнівського району Черкаської області.

Належить до трипільської культури – на думку науковців, це протомісто існувало у 3800-3600 роках до н.е. Розкопки на цьому місці почалися в 70-их роках минулого століття і після тривалої перерви поновлювалися в 2011 і 2013 роках.

Читайте такожНа Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру

За приблизними підрахунками, воно містить близько 2900 будівель різноманітного розміру і призначення.

Наразі на території поселення досліджено два кургани бронзової доби, виявлено поховання ямної культури. Збереглися насипи п’яти інших курганів.

Докладніше про останні новини з розкопок на Майданецькому поселенні розповів у відео-лекції Михайло Відейко – доктор історичних наук, член науково-дослідної лабораторії археології історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

Про Science & Vie

Science & Vie – французький науково-популярний щомісячник, який видається з 1913 року. Левова частка статей присвячені досягненням наукового і технічного прогресу, а також аматорській радіоелектроніці, астрономії.

Читайте такожНа околицях Дніпра виявили курган із давнім похованням (ВІДЕО)

Нагадаємо, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.

Як ми повідомляли раніше, на околицях Львова виявили монети давнього Рима.


ШоТам
16.07.2021

Джерело