КІБЕРДЖУРА: ШЕВРОНИ, ЯКІ СПРЯМОВУЮТЬ ДО ПЕРЕМОГИ
Колаж Олени Гураль із світлин Ігоря Кіма
Ідея проекту «Кіберджура» полягає в тому, що не можна давати сучасні технології морально незрілим або відверто ворожим Україні особам. Тому передусім необхідно виховати школярів і кадетів на морально-світоглядній основі української культури. І виховання сьогодні можливе і потрібне з одночасним освоєнням інноваційних технологій організації простору, які визначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний як базові в процесі національно-патріотичного виховання та утвердження української національної ідентичності.
Суть ігрового сценарію проекту «ШЕВРОНИ, ЯКІ СПРЯМОВУЮТЬ ДО ПЕРЕМОГИ» полягає в тому, що учасники Командно-штабної гри «Кіберджура» створюють у географічній інформаційній системі сайт про військовий підрозділ, який виборює Україні перемогу в екзистенційній війні з рашизмом.
Відправним пунктом проекту є ШЕВРОН (походить від французького chevron, буквально – кроква, стрічка, смуга у формі Λ або V, повернута різним способом), що є своєрідним символом звитяги й мужності підрозділу. Далі молодь аналізує складові цього символу, історію виникнення, становлення колективу і його героїв, минулі події та в результаті багатоаспектної інформаційно-пошукової й аналітичної роботи наносить інформацію на електронну мапу.
Після фахової експертної оцінки Експертної групи Міжнародної академії геоінформатики та залучених фахівців Збройних Сил України, проводиться презентація та обговорення ГІС-проекту команд джур-кіборгів чи кіберкадетів, вносяться зміни, які обумовлені станом війни і затим оприлюднюється як сайт, який 24/7 формує український кіберпростір та утверджує волю Українського народу до перемоги в багатолітній війні з російською колонізацією.
Важливими очікуваними результатами проекту КШГ «Кіберджура» «ШЕВРОНИ, ЯКІ СПРЯМОВУЮТЬ ДО ПЕРЕМОГИ», окрім профорієнтації, ґарантовано для української молоді має стати відхід від «радянських офіцерських зборів» як засобу комунікації командирів і підлеглих з одночасним відторгненням виключених зі списків частини, до КЛУБІВ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН. Клуб військової частини – це не тільки механізм передачі досвіду між поколіннями, а й збереження бойової традиції та пам’яті про полеглих і їхні подвиги.
Міжнародна академія геоінформатики після комунікацій з представниками профільних міністерств дійшла висновку, що проект слід розпочати з обговорення шляхів його реалізації з закордонним Українством. Постійні ворожі обстріли й бомбардування руйнують наміри вибудувати перспективу майбутнього. А нинішні школярі мають стати дієвою силою майбутнього.
Тому потрібні стимули для дітей, аби вони були підготовленими до майбутнього, і цьому сприяють сучасні інноваційні технології організації простору.
Для дітей життя починається з гри, а для результативної гри потрібне заохочення від дорослих. Тож відзнака (диплом) від закордонної української організації, як і дитяча азбука героїв, залишаться в пам’яті на все життя.
Сподіваємося, що проект представить закордонним Українцям бойовий офіцер, який вибивав рашистів з Бучі, а його шеврон уже уславлений на віки.
Формат презентації – дистанційний. Просимо реєструватися у загальній ґуґл-формі заходів КШГ «Кіберджура» за посиланням https://forms.gle/xioEtnMzHww8Bmc87 до 26 жовтня 2023 року. Згодом проект планується анонсувати під час заходу КШГ «Кіберджура» в Національній педагогічній академії наук України і участь закордонних українців буде одним із символів нашого єднання задля перемоги у московсько-українській війні.
Докладніше про проект Кіберджури «ШЕВРОНИ, ЯКІ СПРЯМОВУЮТЬ ДО ПЕРЕМОГИ» за посиланням: https://kiberdjura.blogspot.com/2023/09/blog-post.html
Діалоги з організаціями закордонного Українства плануємо провести за декілька тижнів до презентації проекту українській спільноті у дні вшанування Збройних Сил України.
Міжнародна академія геоінформатики