Головна > Опубліковано > Українська світова інформаційна мережа (УСІМ)

Українська світова інформаційна мережа (УСІМ)

Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля»

Самоорганізовані українські громади за кордоном створили чимало україномовних засобів масової інформації для  висвітлення свого громадського життя та життя всього українського суспільства.

Прикладом самоорганізованої суспільної інформаційної системи є Українська світова інформаційна мережа (УСІМ) Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля».

Ідея, назва й концепція Української світової інформаційної мережі (УСІМ) належать  Олександру Шокалу – письменникові, культурософу, головному редактору науково-популярного журналу «Український Світ», голові ВГО «Українська Взаємодопомога», який і очолює Редакційну раду УСІМ. Ще наприкінці 90-х років він розпочав упроваджувати цю ідею, працюючи головою Секретаріатів Товариства «Україна-Світ» та Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР).

Зініціював і провів у Києві дві наради з керівниками українських ЗМІ за кордоном, де апробовано й підтримано ідею створення УСІМ.

Та формування цієї інформаційної системи розпочато тільки з утворенням у серпні 2006 р. на Установчому з’їзді представників 48-ми українських громадських організацій з України та з 23 країн світу Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля». УСІМ стала провідним галузевим структурним підрозділом цієї організації, здійснюючи інформаційне забезпечення її діяльності за вісьмома галузевими напрямами.

УСІМ забезпечує інформаційні потреби  МГОУ «Четверта Хвиля» та партнерських організацій у близько сотні країн світу. Новини УСІМ виходять щотижня. А за наявності належної фінансової підтримки розсилка «Новини УСІМ»  можлива щодня.

УСІМ не організовує й не координує роботи українських ЗМІ за кордоном, а лише сприяє системному поширенню інформації та виникненню нових ЗМІ українського спрямування. УСІМ акумулює інформацію з українських ЗМІ та від індивідуальних дописувачів в Україні й за кордоном, систематизує її та розсилає свої інформаційні випуски «Новини УСІМ» по всіх країнах проживання українців. Систематизовану інформацію УСІМ далі поширюють українські засоби масової інформації (друковані й електронні видання, радіо- й телеканали).

У системі УСІМ МГОУ «Четверта Хвиля» склалось інформаційне поле, яке відображає прагнення громадян України та закордонних українців долучитися до організації справедливої Української держави як системи суспільного ладу.

Журналісти й дописувачі докладають чимало зусиль, аби УСІМ як системна мережа надавала достовірну інформацію про Україну та українців усім – нашим співвітчизникам та іноземним прихильникам України.

Значною мірою УСІМ функціонує завдяки  систематичному надходженню інформації від українських видавців, журналістів, дописувачів із різних країн та завдяки наполегливим зусиллям захисників соціальних прав українських міґрантів. Також слід відзначити суспільну позицію прес-служб державних та громадських організацій, зокрема місцевих осередків ВГО «Українська Взаємодопомога» (базова організація-засновник МГОУ «Четверта Хвиля» від України), які систематично повідомляють про суспільне життя в Україні й українському середовищі за кордоном.

Для оперативного створення якісного інформаційного продукту УСІМ старається використовувати переваги інтерактивності: можливості  побачити подію, почути виступи, взяти участь у форумах та скайп-конференціях.

Зараз ми формуємо інформаційний блок у телеформаті під умовною назвою «ТелеУСІМ» із програм закордонних українців та телекомпаній з України, аби розширити аудиторію для своїх матеріалів.

З цією метою МГОУ «Четверта Хвиля» уклала угоди про співпрацю з Київською державною реґіональною телерадіокомпанією (КДРТРК) та телеканалом «ТИСА-1» Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії (ЗОДТРК) для взаємного висвітлення на українських радіо- і телеканалах та в мережі УСІМ МГОУ «Четверта Хвиля» життя закордонного українства й громадян України за кордоном та в Україні у культурній, освітній, економічній, політичній сферах та для розширення й поглиблення співпраці українців за кордоном з Україною. За допомогою телеканалів КДРТРК й ЗОДТРК ми маємо змогу транслювати телевізійні матеріали про Україну та українців за кордоном через супутник на 46 країн.

Так ми спільно працюємо над створенням гідних умов для реалізації самостійної сили українських журналістів, усіх творчих людей  в Україні й за кордоном.

Запрошуємо всіх українців і прихильників України до активного обміну достовірною інформацією про події в Україні й у світі – так ми створюємо суспільне українське інформаційне поле в загальносвітовому інформаційному просторі як основу нашого духовно-інтелектуального, культурно-соціального саморозвитку.

Координати УСІМ:
е-mail: 4hvyliamail@gmail.com

Редакційна рада УСІМ МГОУ «Четверта Хвиля»