Головна > Відео > Галерея СУМУС: Українська мисткиня Катерина Ткаченко в Чичаґо

Галерея СУМУС: Українська мисткиня Катерина Ткаченко в Чичаґо

Мандрівка за щастям

Працювати у стилі «етнічного магічного реалізму» художниця Катерина Ткаченко почала в рідному Харкові, потім понад рік творчо підкорювала Київ. Нині працює в Чикаґо.

За її плечима – низка персональних виставок, участь у масштабних мистецьких проектах: «Гогольфест», «Гагарінфест», Всеукраїнська бієнале історичного живопису «Україна від Трипілля до сьогодення». Попереду – нові полотна й, можливо, навіть зйомка власного фільму.

“Квіти серця”

У київській галереї «АВС-арт» Катерина представила виставку «Квіти серця». У «Квітах серця» авторка нагадує, що серце землі вистукує доти, доки люди живуть у злагоді з самими собою, з Природою, пам’ятають своє коріння. Крізь метафору, символ, алегорію квітки художниця розкриває розмаїття людей, багатогранність навколишнього світу. За визначенням самої художниці, «квіти – це символ мистецтва, внутрішнє проростання, думки, почуття».

К. Ткаченко: “Для мене живопис – щось психоаналітичне, втілення моїх думок на полотні. Якщо думки стосуються мого життя, то автопортрет – єдиний зв’язок у цьому випадку. Окрім того в автопортретах я постаю як частина Всесвіту, частина життєвого кола. «Квіти серця» – це проект про мене. Перед ним я створила портретну лінію різних жінок «Живопис. Жінка». В обох проектах я керувалися наступним: кожна жінка має залишається собою й бути при цьому щасливою. До того ж сьогодні є можливості змінювати власне життя, обмінюватися інформацією та життєвим досвідом. Сучасним жінкам варто вишукувати те, що насправді їм потрібно, не варто бігти за модними тенденціями, забуваючи про свої істинні бажання”.

«Григорій Сковорода: мандрівка за щастям»

Свого часу Катерина Ткаченко оживила роздуми українського мислителя Григорія Сковороди в розписах на стінах Харківського літературного музею для виставки «Григорій Сковорода: мандрівка за щастям».

“Не піду в город великий…”

К. Ткаченко: “Завдяки Григорію Сковороді я з’ясувала важливе для мене. Свого часу намагалася зрозуміти, що саме мені потрібно в житті, якими шляхами досягнути щастя. Відповіді я знайшла у Сковороди… Ми відчуваємо щастя, коли робимо свою справу, що є продовженням нас. В Україні важко бути просто художником. І мені час від часу доводиться працювати із замовленнями. Проте я не відчуваю щастя, коли працюю над тим, що дає мені лише прибуток. Якщо присвячую себе спорідненій праці, я – щаслива. Навіть, якщо щось не виходить, завжди жевріє віра в те, що з часом усе стане на свої місця”.

З інтерв’ю Дарини Фіалко в ПРО

Українські ангели Катерини Ткаченко

 

 

Катерина Ткаченко в Чикаґо

К. Ткаченко: “Живописець-монументаліст за фахом, але в житті мені доводилося займатися різними видами мистецтва. Останнім часом я живу в Сполучених Штатах, у моїх руках є камера, тож я маю нагоду поділитись своїми відео спостереженнями про Америку, зокрема Чикаґо. Спостерігаю та занотовую життя в новій для мене країні та хотіла би, щоб мій досвід та враження стали також для когось цікавими та корисними”.

Весна в Чикаґо

К. Ткаченко: “Нарешті до нас завітала довгоочікувана весна. Примхлива та прекрасна, легко змінюючи холод на спеку, вона крокує нашими вуличками, змінюючи все на своєму шляху.

Весна в Чикаґо цього року вперше завітала на початку лютого, а потім, зніяковівши, віддала свої права зимі, вкривши снігами чиказькі вулиці в середині березня…

Весна в Чикаґо – мінлива, різна та все одно незмінно прекрасна”.

 

Хмарочоси Чикаґо

К. Ткаченко: “Усім відомо, що Чикаґо вважають батьківщиною хмарочосів. Сьогодні моя розповідь про те,  коли саме в Сполучених Штатах почали будувати хмарочоси, яку будівлю протягом 25 років вважали найвищою у світі та докладніше про готель-вежу президента Трампа”.

Двоповерхові будинки Чикаґо та Еванстону

К. Ткаченко: “Світ звик сприймати Чикаґо містом хмарочосів, що вражають своїми архітектурними масштабами. Але, опиняючись в цьому місці, дивуєшся тому, наскільки спокійними та затишними є житлові райони, наскільки люди дбайливо зберігали дво-триповерхові будинки, яким зараз близько ста років та більше”.

Рідна мова

Коли виникла українська мова?
Чи була українська мова до Енеїди Котляревського? 
Якою мовою спілкувалися українці в давні часи?

З відгуків:
“Щира подяка Вам за відео від українця з Кубані! Ви провели велику роботу! Якщо у світі буде все більше таких людей як Ви, світ стане набагато кращим! До людей треба доносити правду, перш ніж ворог донесе до них свою брехню. А у наш час це питання актуальне, як ніколи раніше! Тому що такої великої кількості дезінформації яка в наш час ллється з рупорів кремля та їх посіпак, не було ніколи раніше у минулому, тому Ваша справа заслуговує величезної поваги!”.
“Дуже хочеться, щоб такі знання вивчали в школах і щоб настав такий час для України, коли ми нікому не доводитимемо свого походження й коріння. А це настане тоді, коли самі це усвідомимо й знатимемо свою справжню історію”.