Головна > Часоплин > Геополітика > Українські прикордонники і поліція ліквідували транзитний канал незаконної міграції громадян з Південно-Східної Азії

Українські прикордонники і поліція ліквідували транзитний канал незаконної міграції громадян з Південно-Східної Азії

Співробітники Східного регіонального управління Держприкордонслужби спільно з працівниками управління з боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області ліквідували транзитний канал нелегальної міграції громадян з Південно-Східної Азії, які прямували з Росії в Україну, а потім в країни Євросоюзу.

“Правоохоронці з’ясували, що маршрут затриманих іноземців починався з Росії, куди вони прибували легально, в тому числі на ЧС-2018 з футболу під виглядом вболівальників, а далі за допомогою переправників транзитом використовували Україну, маючи намір незаконно потрапити до країн Західної Європи. Щоб викрити канал і встановити всі можливі маршрути руху мігрантів правоохоронці виконували доручення слідчого і проводили необхідні розшукові дії. зокрема протягом тривалого часу документувалися факти незаконного перетинання державного кордону України”, – повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.

Як повідомляє відділ комунікацій ГУ Нацполіції в Харківській області, правоохоронці встановили, що до групи, яка займалася переміщенням нелегалів через україно-російський кордон входило понад 4-х чоловік. Їх організатор – громадянин Таджикистану був затриманий в Харкові.

“Чоловік намагався переправити через кордон 9 нелегалів … 42-річному громадянину Таджикистану повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України”, – йдеться в повідомленні.

Усього за період з лютого цього року правоохоронці задокументували 11 епізодів протиправної діяльності, причетних до функціонування цього каналу незаконної міграції, які діяли на території чотирьох областей України. Також було затримано 49 незаконних мігрантів з Бангладеш, В’єтнаму, Афганістану, Сомалі, Пакистану, Непалу і М’янми.

Interfax-Україна