У Канаді успішно пройшли Конференція з реформ в Україні, платформа Український дім та візит Президента Володимира Зеленського
Понад 800 друзів і партнерів України з 37 країн та 10 міжнародних організацій зібралися в Торонто, Канада, 2-4 липня 2019 р. для участі в третій Конференції з питань реформ в Україні, яку в цьому році прийняла та співорганізатором якої була Канада. Дискусії міністрів закордонних справ, провідників міжнародних інституцій, парламентарів, представників приватного сектору, громадянського суспільства та аналітичних центрів зосереджувалися на посиленні підтримки процесу реформ в Україні та просуванні її європейської та євроатлантичної інтеграції.
Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Павло Ґрод виступив з промовою від імені СКУ та 20-мільйонної української діаспори під час засідання міністрів у рамках Конференції з питань реформ в Україні, в якій висловив її учасникам вдячність за значний внесок у допомозі Україні стати справді демократичною державою та захистити своїх громадян від російської військової агресії. Закликаючи кожного дотримуватися цього курсу, Президент СКУ наголосив, що Президент і Уряд України потребують їхньої постійної підтримки та що разом можна забезпечити, щоб Україна стала державою з високим рівнем доходу та демократичним членом Європейського Союзу, НАТО і більш широкого трансатлантичного суспільства. Президент СКУ застеріг керівників 47 делегацій, що будь-яке послаблення міжнародної рішучості, як наприклад нещодавня реінтеграція Росії в ПАРЄ, буде розцінюватися тільки як слабкість та буде використано в подальшому.
Прем’єр-міністр Канади Дж. Трюдо, Президент України В. Зеленський та
Міністр закордонних справ Канади Х. Фріланд з учасниками Конференції з реформ в Україні
“Світовий Конґрес Українців вітає Канаду та її Міністра закордонних справ Христю Фріланд з проведенням цієї дуже успішної Конференції з реформ в Україні, яка дала можливість міжнародним лідерам долучитися до шляхів продовження підтримки України та її керівництва на їхньому складному шляху до побудови сильної, демократичної, європейської держави – заявив Президент СКУ Павло Ґрод. – Ми, як і раніше, вдячні керівництву Канади за підтримку молодої демократії в Україні та тверду позицію щодо захисту її територіальної цілісності від російської агресії. Ми цілком розраховуємо на те, що міжнародне співтовариство за прикладом Канади заборонить в’їзд громадянам з російськими паспортами, які видані в окупованому Донбасі”.
Під час засідання міністрів Павло Ґрод провів панельну дискусію під назвою “Бачення: Україна як держава з високим рівнем доходу”. Панелісти представили свої погляди щодо підтримки прагнень України стати державою з високим рівнем доходу, включно зі шляхами реалізації сталого зростання, що влаштовує всіх, та щодо зміцнення інституційних реформ для подолання корупції, покращення верховенства права та системи правосуддя, які продовжують бути критичними для досягнення довгострокового успіху. Серед панелістів була засновник і Президент компанії “Horizon Capital”, Віцепрезидент СКУ та голова Комітету СКУ з економічного розвитку України та інвестицій Олена Кошарна; міністри закордонних справ Польщі та Фінляндії та Сиріл Мюллер зі Світового банку, який представив комплекс всебічних рекомендацій, що базуються на звіті Світового банку “Заключний документ з вивчення розвитку України: швидше, міцніше та якісніше”.
Провідники СКУ та українсько-канадської громади взяли участь у обіді 2 липня в Торонто, організованому Прем’єр-міністром Джастіном Трюдо на честь Президента Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської, під час якого він ще раз підтвердив про беззаперечну підтримку Канадою суверенітету і територіальної цілісності України.
Було оголошено, що для збереження тяглості відносно реформ та міжнародної підтримки Литва буде співорганізатором наступної Конференції з реформ в Україні у Вільнюсі в 2020 р.
Інтегральною частиною Конференції з реформ в Україні була платформа Український дім у Торонто, партнером якої з гордістю був СКУ. Український дім у Торонто мав триденну програму, яка включала стимулювання дискусій про цікаві можливості для економічного процвітання України та її інвесторів. “Український дім – це дуже важлива ініціатива щодо просування України – її економічного, інвестиційного та культурного потенціалу перед міжнародним співтовариством. СКУ мав приємність бути його партнером, і ми вітаємо Виконавчого директора Алексу Чопівську та організаторів з ще одним успішним заходом”, – заявив Павло Ґрод.
2 липня Президент СКУ разом з провідниками українсько-канадської громади на чолі з Президентом Конґресу Українців Канади Олександрою Хичій зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським. Годинна дискусія торкалася ключових питань, пов’язаних з військовою, політичною та економічною агресією Росії проти України; українською мовою, новими президентськими призначеннями, підтримкою українських громад у всьому світі та стратегією співпраці між Президентом України та СКУ.
Президент Володимир Зеленський був однозначний у своїй готовності захищати українську мову як єдину державну мову України, висловив тверду протидію будь-яким спробам Росії створити заморожений конфлікт або федералізацію України та розповів про свої зусилля щодо звільнення українських моряків і політичних в’язнів, яких незаконно утримують у російських в’язницях. Він ще раз підтвердив про свою готовність підтримувати українські громади в усьому світі, особливо в Росії, де їм загрожує залякування і дискримінація, та привітав можливість співпрацювати з СКУ щодо створення середовища та законодавчої бази, яка б заохочувала українців, що проживають за кордоном, повертатися до України з їхніми знаннями та фінансовими ресурсами. СКУ взяв на себе зобов’язання працювати з Президентом України в питаннях реалізації обговорених пропозицій та розробки дорожньої карти для співпраці.
Президент Володимир Зеленський та перша леді також вшанували пам’ять жертв Голодомору під час відвідин Меморіалу жертвам Голодомору на території Виставкової площі та уроку в спеціально обладнаному автобусі в рамках Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор.
Під час сніданку з 450 канадськими бізнесменами 3 липня, який організував Економічний клуб Канади, Український дім у Торонто та Конґрес Українців Канади, Президент Володимир Зеленський наголосив на торгівельних можливостях та інноваційному потенціалі України. Президент закликав канадців: “Інвестувати в Україну! Чому? Тому що ми є однією з найбільш перспективних країн з великим потенціалом росту”. Він відзначив, що “нам потрібні справедливі суди. Ми це змінимо. Наша команда готує для цього окремий план”. Президент України також запропонував створити спеціальний інвестиційний фонд для спільного інвестування канадців українського походження в проекти в Україні та зобов’язався “гарантувати повну підтримку реалізації такого проекту та захисту інвестицій. Для цього створюється окрема команда”.
Пресове повідомлення СКУ
05.07.2019