Головна > Люди > Суспільство. Право. Лад > Міґрації в Україні: де реєструється найбільше переселенців і чому діти мають говорити російською заради переселенців?

Міґрації в Україні: де реєструється найбільше переселенців і чому діти мають говорити російською заради переселенців?

Хибне добро: чому діти мають говорити російською заради переселенців?

Внук моєї знайомої ходить до другого класу. Живе з батьками в селі. З ними й з бабусею та дідусем говорить українською мовою, а от із однокласниками та однолітками російською. Я запитала, чому так, адже на Черкащині в селах, наскільки я знаю, і школи українські, і люди спілкуються українською. Як гадаєте, що він мені відповів?

Зараз і у вас, як і в мене тоді, волосся дибки стане…

Хлопчик сказав, що до їхнього села переїхала родина з Донецької області і дівчинка, яка прийшла до них у клас, розмовляє тільки російською. Тому на догоду їй усі стали говорити російською, а тепер і звикли так. Бо й ігри у планшеті російською, і пісні навколо російською, й мультиків по телебаченню багато російською.

Звичайно ж, у мене виникло запитання: “Чи самі ви вирішили розмовляти з дівчинкою російською, чи вам хтось підказав?”

Хлопчик відповів, що вчителька так сказала, бо дівчинка ж переселенка, їй важко, треба створити для неї комфортне середовище.

ОПА! Це ж якою може бути запопадливість, щоб таку ведмежу послугу зробити дитині! Замість того, аби дитина чула українську і вливалась у середовище, НА ДОГОДУ ЇЙ ОДНІЙ усьому класу довелось прогинатись під неї! І подано ж усе під гарною обгорткою! А українці ж добрі, турботливі!

І тут мені пригадалась історія, як до завідувачки відділом освіти прийшли переселенці у 2014 році і почали вимагати російськомовних груп у дитсадках, російськомовних класів, бо їхнім дітям важко ж буде вивчити українську! І як та розшаркувалась перед ними, мовляв, звичайно ж, підемо назустріч…

Боже ж ти мій! Скільки ж можна робити хибне добро, яке потім приносить зло!?

 

 

Динаміка міґрації в Україні: де реєструється найбільше переселенців

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить 1 мільйон 512 тисяч 303 людини. Станом на січень кількість зареєстрованих переселенців зменшилася на 1 тисячу 592 осіб. «Слово і Діло» відстежило динаміку змін у міграції населення з окупованих територій України з 13 грудня 2018 року до 10 січня 2019 року за даними, наданими на наш запит Мінсоцполітики.

Найбільше переселенців реєструється, як і раніше, в Донецькій (538 тисяч 751 осіб) і Луганській (280 тисяч 333) областях. У Києві офіційно стали на облік 174 тисяч 914 переселенців, в Харківській області – 131 тисяча 564 особи, в Дніпропетровській – 75 тисяч 800 осіб.

Найменше мігрантів у трьох областях західної України: Тернопільській (2 тисячі 134 особи), Чернівецькій (2 тисячі 454) і Волинській (3 тисячі 109).

Із середини грудня до першої половини січня з реєстрації знялися 1 тисяча 639 осіб у Донецькій області, 486 – у Луганській, 34 – в Харківській області. При цьому додалося переселенців у Києві (225 осіб), Дніпропетровській (126), Одеській (114) та Київській (75) областях.

Узагалі не змінилася кількість внутрішніх біженців у Житомирській, Черкаській, Миколаївській та Запорізькій областях.

У грудні держава виплатила переселенцям 248,5 мільйонів гривень матеріальної допомоги, в тому числі на покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Це більше, ніж у листопаді минулого року, коли було виділено 218,9 мільйона гривень. Нагадаємо, з початку 2018 року кількість ВПО змінилася на 18 тисяч 767 осіб.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, Верховний суд визнав незаконними перевірки переселенців для отримання соцвиплат.

Також ми писали про права переселенців на виборах-2019 і розбиралися, чи зможуть вони проголосувати.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

СЛОВО І ДІЛО

 

 

Динаміка міґрації в Україні: де живе найбільше переселенців

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить 1 мільйон 520 тисяч 531 особа. Станом на листопад кількість зареєстрованих переселенців збільшилася на 1 тис. 297 осіб. «Слово і Діло» відстежило динаміку змін у міграції населення з окупованих територій України минулого місяця.

Як повідомили нам у Міністерстві соціальної політики, протягом місяця понад 1 тисяча 850 осіб перебралися з Донбасу до Києва, ще 1 тисяча 100 переселенців осіли в Харківській області та понад 900 осіб зареєструвалися в Київській області.

З Луганської області виїхало3 тисячі 489 переселенців, з Донецької – 314, з Вінницької – 75. Найменше тимчасово переміщених осіб виїхало з Рівненської області – лише 18 осіб.

Суд задовольнив позов сім’ї переселенців щодо відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної в ході бойових дій.

Отже,наразі найбільше зареєстрованих переселенців з окупованих територій України живе у Донецькій області – 550 тисяч 547 осіб, в Луганській – 283 тисячі 449, в Києві – 171 тисячі 592 особи, а в області – 68 тисяч 408, в Харківській – 130 тисяч 87 осіб.

Найменше переселенців на західній Україні. У Львівській області станом на листопад зареєстровано – 11 тисяч 229 осіб, у Волинській – 3 тисячі 70, у Чернівецькій 2 тисячі 423 особи.

У жовтні держава виплатила переселенцям 249 млн 465 тисяч 869 гривень матеріальної допомоги, зокрема на покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Це більше, ніж у жовтні минулого року, коли було виділено 222 млн 907 тисіч 410 млн. Найбільшу суму виплат виділили Донецькій області – 62,7 млн грн.

Детальніше – на інфографіках.

Нагадаємо, «Слово і Діло» проаналізувало, скільки коштів виплатили переселенцем за чотири роки.

Також ми повідомляли, що переселенцям дозволили ставати на квартирний облік.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Забравши людей, маємо ізолюватися від окупованої території, – Сироїд про альтернативу Мінську

Україна має ізолюватися від території, окупованої ворогом, при цьому забравши жителів ОРДЛО, які ідентифікують себе як українців. Для них мають бути створені всі умови, щоб вони могли переїхати.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповіла заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

«Росія активно працює, вона використовує вибори в ОРДЛО для того, щоб робити якісь дії. Хто би говорив про ОРДЛО, якби там нічого не відбувалося? Інша справа, що Україна не має жодної позиції щодо цих територій. Повторення протягом трьох років, що немає альтернативи Мінським домовленостям, не сприймається навіть найбільш лояльними людьми. Три роки був достатній період, щоб сформулювати активну позицію», – зазначила політик.

Відповідаючи на запитання ведучої, як би гостя програми сформулювала альтернативи, пані Сироїд сказала, що лінія розмежування має бути як кордон і бути жорстко контрольованою. При чому для жителів ОРДЛО, які ідентифікують себе як українців, мають бути створені всі умови на контрольованій території, щоб вони могли переїхати.

«Ця альтернатива є досить складана і проста водночас. Я вважаю, що ми маємо ізолюватися від території, окупованої ворогом, при цьому забравши людей. Схожу історію переживала Фінляндія тоді, коли Росія пішла окуповувати Карелію. Тоді фіни, розуміючи, що не можуть відстояти свою землю, забрали всіх людей, давши землю, житло й засоби для існування», – зауважила заступник голови ВРУ.

Також пані Сироїд додала, що таким чином можна припинити війну. За її словами, щоб припинити війну, потрібно зробити її економічно невигідною.

«Якщо хтось був на контрольно-пропускних пунктах, то міг побачити величезні черги людей, які стоять, намагаючись перетнути лінію зіткнення, а тим часом без черги проїжджають мікроавтобуси з табличками ДТЕК. Бізнесу дозволяють заробляти в такий спосіб. Якщо ми зупинимо цей бізнес, зробимо війну невигідною, повірте, вона зупиниться», – переконана Сироїд.

Читайте також: Путін обміняє Донбас на Азовське море, – американський журналіст

Нагадаємо, що на «виборах» у так званих «ДНР» та «ЛНР» перемогли чинні «керівники» Денис Пушилін і Леонід Пасічник. Центральна виборча комісія України наголошує, що «вибори», проведені 11 листопада 2018 року

ЦВК наголошує: «вибори» в ОРДЛО нелегітимні
на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України, є нелегітимними.

https://youtu.be/ldWL8Lp_Pg8

ZIK
12.11.2018

Динаміка змін у міґрації з окупованих територій України: куди переїжджають переселенці з Донбасу

Станом на 18 вересня в Україні налічувалося 1 млн 519 тис. 937 внутрішньо переміщених осіб, що виїхали з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також із анексованого Росією Криму. Про це «Слову і Ділу» повідомили в Мінсоцполітики у відповідь на запит щодо кількості переселенців та динаміки міграції з окупованих територій України.

Найбільше людей традиційно виїхало з Донбасу. Так, в Донецьку область з підконтрольних сепаратистам районів виїхали 551 тисяч 108 осіб, в Луганську – 290 тисяч 801 особа. Також популярним напрямом внутрішньої міґрації із зони АТО є Харківська область, там, за офіційними даними, наразі проживають 128 тисяч 454 уродженців Донбасу.

В Києві на середину вересня зареєстровано 168 тисяч 508 переселенців, а в Київській області – 67 тисяч 32 особи.

Найменше жителів Донбасу осіли в Тернопільській (2 тисячі 123 осіб) та Чернівецькій (2 тисячі 376 осіб) областях.

На вересень 2018 року кількість облікованих на території України переселенців на неокупованих територіях країни збільшилась на 3 тисячі осіб. При цьому лідерами за темпами зростання кількості переселенців стали Київ, де додалося 2 тисячі 179 вихідців з Донбасу. До Київської області приїхало понад тисячу осіб, до Одеської – 1 тисяча 588, до Харківської – 1 тисяча 464 осіб.

У той же час, в Луганській області знялися з реєстрації 1 тисяча 945 переселенців, в Донецькій – 1 тисяча 587 осіб. З Житомирської області виїхало 79 осіб, з Чернігівської – 66, з Черкаської – 51 особа.

В серпні зареєстрованим переселенцям нарахували майже 250 млн гривень матеріальної допомоги, в тому числі для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Минулого року ця сума становила 233 млн гривень. Зазначимо, що з початку 2018 року кількість внутрішньо переміщених осіб збільшилась на 26 тисяч 401 особу.

Нагадаємо, переселенцям дозволили ставати на квартирний облік.

Також ми писали, що Верховна Рада запровадила податкову знижку для переселенців.

СЛОВО І ДІЛО

 

Динаміка змін у міґрації з окупованих територій України

В Україні знову побільшало переселенців з окупованих територій країни. На початку вересня було зареєстровано 1 мільйон 519 тисяч 132 переселенці з Донецької та Луганської областей, а також Криму. Це на 1 тисячу 109 осіб більше, ніж у серпні. «Слово і Діло» відстежило динаміку змін у міграції з окупованих територій України.

Як правило, основна частина мігрантів, що переїхали зі захоплених територій країни, осідають у Донецькій та Луганській областях. Як повідомили в Мінсоцполітики у відповідь на запит «Слова і Діла», до Донецької області переїхали 552 тисячі 695 осіб, до Луганської – 292 тисячі 746 осіб. Далі основний потік внутрішніх мігрантів прямує до Києва (166 тисяч 329 осіб) та Харківсьої області (126 тисяч 990 осіб). Найменше переселенців осіло в Тернопільській (2 тисячі 123 особи) та Чернівецькій (2 тисячі 427 осіб) областях.

Якщо ж розглядати динаміку міграції переселенців за областями, то, за даними Мінсоцполітики, до початку серпня в Луганській області кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб зменшилася на 1 тисячу 591 особу, в Донецькій – навпаки, збільшилася на 579 осіб. У Києві зареєструвалися 1 тисяча 517 осіб, а в Харківській області – 289 осіб. З Одеської області виїхали 516 біженців. У Волинській і Кіровоградській областях додалося по одному переселенцю, а в Тернопільській – двоє осіб.

Сказати впевнено, скільки точно людей виїхало з окупованих територій країни й постійно проживає в інших регіонах, досить складно. Однак кількість зареєстрованих неухильно зростає, оскільки офіційно зареєстрованим переселенцям виплачується матеріальна допомога, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. З початку 2018 року кількість ВПО збільшилася на 22 тисячі 701 особу. В Мінсоцполітики повідомляють, що в липні на соціальні виплати було виділено понад 247 мільйонів гривень. Минулого року в цей же період держава виділила 233 мільйони 600 тисяч гривень допомоги переселенцям.

Нагадаємо, в липні суд заборонив перевірку переселенців за місцем реєстрації.

Також ми повідомляли, що переселенцям з Донбасу в судовому порядку відмовили брати участь у місцевих виборах.

СЛОВО І ДІЛО
05.09.2018