Головна > Відео > Напади на громадських активістів в Україні та корумпованість непрофесійних правоохоронних органів

Напади на громадських активістів в Україні та корумпованість непрофесійних правоохоронних органів

Аваков зберіг у МВС кругову поруку – політолог

У відомстві під керівництвом Авакова, за словами Фесенка, продовжує діяти принцип – своїх не здаємо.

Напад і смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк є результатом відсутності реформ у Міністерстві внутрішніх справ та фактичним збереженням главою відомства Арсеном Аваковим кругової поруки.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Він нагадав, що є підозри, що за нападом на Гандзюк стоїть депутат від “Блоку Петра Порошенка”, генерал поліції Микола Паламарук, який організував усе через свого помічника Ігоря Павловського. Фесенко припускає, що Аваков міг не знати про місцеві розборки. Але, певен він, у МВС за Авакова продовжує діяти принцип – своїх не здаємо.

Зокрема, за словами політолога, МВС так і не здало “беркутівців”, причетних до розстрілів на Майдані, що є дуже показовим.

“Можливо, це була плата Авакова за зміцнення свого авторитету і впливу в МВС. Він там був чужою людиною, оточив себе авторитетними генералами, що допомогло йому закріпитися”, – зазначив експерт.

Разом із тим, зауважив Фесенко, реформи у МВС не відбулося, з’явилося багато докорів, що поліція залишилася “ментовкою”. Ситуація в Херсонській області, наголосив політолог, ці закиди і підозри лише посилила.

Як відомо, правозахисники вимагають відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і генпрокурора Юрія Луценка в зв’язку зі смертю активістки Катерини Гандзюк. 6 листопада Луценко заявив, що подасть заяву про відставку на ім’я президента.

UA 1
08.11.2018

Початок народної помсти: загорівся будинок ймовірного організатора вбивства Гандзюк

Активісти звинувачують помічника депутата у вбивстві Гандзюк

Приватний будинок Ігоря Павловського – помічника народного депутата Миколи Паламарчука, загорівся.

Про це написав у Facebook блогер і активіст Іван Оберемко.

Варто відзначити, що раніше журналісти заявили, що саме Павловський виступив посередником в організації вбивства активісти Катерини Гандзюк.

“Місцеві передають, що у Павловського загорівся будинок. Здається, він забув щось вимкнути”, – зазначив Іван Оберемко.

Крім того варто відзначити, що у можливому посередництві у вбивстві Катерини Гандзюк активісти звинуватили помічника депутата Миколи Паламарчука Ігоря Павловського. Про це стало відомо завдяки заяві спільноти “Хто замовив Катю Гандзюк?” в соцмережі Facebook.

“І ми не про п’ятьох екс-бійців УДА. Це лише виконавці. Ми знаємо, хто, коли і скільки їм заплатив. Ми знаємо весь ланцюг від виконавців, організаторів, посередників до замовників. Ми знаємо за що саме її вбили. В МВС і ГПУ все теж знають. Знають майже три місяці і нічого не роблять”, – зазначили активісти в повідомленні.

Активісти впевнені, що Ігор Павловський передав гроші виконавцям злочину від замовника.

“Посередник між виконавцями злочину і замовником – Ігор Павловський. Раніше судимий”, – зазначено в заяві.

У свою чергу, депутат Паламарчук заявив, що до ситуації з нападом на Катерину Гандзюк не має ніякого відношення.

“Чи мав я стосунки з Катериною Гандзюк? Ні, не мав. Чи були у нас конфлікти? Ні, не було. Чи був у мене мотив бажати їй зла? Звичайно, немає. Чи засуджую я це злочин? Звичайно! І точно не маю до нього ніякого відношення. Крім того, в цьому матеріалі написали нісенітницю про те, ніби я є “смотрящим” за Херсонською областю. Повна маячня!”, – йдеться в заяві нардепа, опублікованому на офіційному сайті БПП.

Крім того варто додати, що Підозрювані у нападі на громадську активістку Катерину Гандзюк, яка померла в лікарні 4 листопада, розповіли подробиці замаху.

Відповідне відео було оприлюднено Національною поліцією України.

На відео підозрювані у вбивстві Катерини Гандзюк розкривають мотиви злочину і детально показують, як вони облили Гандзюк кислотою.

Нагадаємо, українці прощаються із Катериною Гандзюк.

Як повідомляв “Знай.ua”, в Нацполіції розкрили подробиці розслідування справи Гандзюк.

Також “Знай.ua” писав, що відставка Луценка мало не закінчилася бійкою, Соболєв ледве втік.

Хто замовив Катю Гандзюк? Розтягнуте у часі вбивство сколихнуло суспільство і стривожило політиків

ZNAJ.UA
07.11.2018

Адам Жоржович Луценко та його вітання українському народові. Колонка Леоніда Швеця

Варто віддати належне Юрію Луценку, він любить говорити. Все-таки генпрокурор залишається політиком, що сильно відрізняє його від політиків, які поводяться, як чиновники, й вважають за краще вибудовувати стіну між собою й населенням. Саме так, адже це в політиків виборці, в чиновників – населення.

Наприклад, до безлічі скандалів безпосередній стосунок має МВС, але Арсен Аваков мовчить, за нього говорять радник Антон Геращенко, асоціальний соціаліст Ілля Кива або голова Нацполіцїі Сергій Князєв, хто завгодно, тільки не міністр. Президент Порошенко начебто й включився в перегони на другий термін, але проявляє себе виключно як інститут, а не людина-політик, яка пристрасно бореться за новий шанс. Якщо Порошенко щось і промовляє, то виключно за написаним, написаним спеціальними людьми «для простих людей». Усі імпровізації в суворо заданих рамках. Таке враження, що нагорі свято дотримуються правила Міранди: все, що ви скажете, може бути використане проти вас. І правда, може. Це політика, дівчатка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що подасть у відставку. За його словами, він за владу не чіпляється.

На відміну від політиків, які щуляться від публічності й ніби хочуть сховатися в будиночку, прикидаючись чиновниками, Луценко цінує політика в собі, впевнений у власній могутньої ораторської силі й хизується нею за найменшого приводу й без. Завдяки цьому з’являється можливість дізнатися багато такого, про що ми б і гадки не мали, якби генпрокурор був просто нудним генпрокурором, з юридичною освітою в анамнезі.

На парламентське засідання, присвячене перебігу розслідування справи про замах на Катю Гандзюк, були запрошені керівники Генпрокуратури, Нацполіції та СБУ, й у кожному разі воно пройшло б у режимі наїзду-виправдання. У всіх цих структур було три місяці на те, щоб дістатися замовника, й без стусанів громадськості там ніхто не вельми чухався, а коли чухався, це загрожувало неприємностями непричетним людям. Але політик Луценко розгорнув очевидний сценарій і сам жорстко наїхав на опонентів. Не зупинився й після виступу, в різних непарламентських термінах розповівши окремим депутатам, що він про них думає й що їм у цьому контексті потрібно робити. Залишився, схоже, вкрай собою задоволений. Адже, говорить, має намір повернутися в політику.

Важливою новиною стала якраз непристойна відкритість одного з провідних представників влади, готовність іти на скандальне загострення, показувати зуби. Причому в ситуації, коли система реґіонального феодально-ментовського свавілля, з гарантованим прикриттям у центрі, не просто проявила себе в усій красі, а стала причиною смерті рідкісної людини, й уся ця історія опинилася у фокусі уваги України й світу. Це не лише не зупиняє, а підстьобує Луценка до демонстрації свого політичного потенціалу в його найбільш крайніх формах. В особі та промовах генпрокурора – а інших просто не видно й не чутно – влада показує, що напередодні виборів не має наміру виправдовуватися, й навіть відгавкуватися не збирається, вона нападатиме.

Луценко так і не закінчив справу щодо розстрілів на Майдані, вбивство Шеремета, а також розслідування злочинів високопосадовців часів Януковича.

І нападатиме в першу чергу не на реваншистів із проросійського табору, які вільно розкинулися прямо на Печерських пагорбах, а на тих, із ким учора ще стояли на одній сцені, співаючи «Ще не вмерла», кутаючись у національні прапори. Зигмунд Фройд колись описав таке явище, як нарцисизм незначних відмінностей: найжорстокіших форм набувають конфлікти в тих народів, соціальних груп і людей, які близько взаємодіють у практичному й символічному полі. Простіше кажучи, їм є, що ділити. І тому найбрутальніша лайка з вуст Луценка була адресована Єгору Соболєву, а найглибше презирство він виявив до Мустафи Найєма. А через них – до всього руху «Хто замовив Катю Гандзюк?», обуреного перебігом справи, й, чого вже там, самої Катерини, яка була лідеркою цього руху.

Юрій Луценко, щоб зовсім не виглядати клоуном, підкріпив свої слова про відставку заявою президенту. Він дійсно впевнений у своїй політичній незамінності, хоч на прокурорській посаді, хоч на іншій. Юрій Віталійович великий любитель книг, і тому він, звичайно, пам’ятає п’єсу Леся Подерв’янського «Васіліса Єгоровна і мужичкі». На нинішній стадії своєї політичної траєкторії Луценко дедалі більше схожий на Адама Жоржовича, який «мен – п…ць усьому». При цьому генпрокурор – найбільш непопулярний політичний діяч в Україні, як показують опитування.

Самозакоханість і самовпевненість без жодних на те реальних підстав характерні для всієї влади загалом. І коли Луценко заявив своє вже знамените «відсмоктування», він передав їхній колективний ключовий месидж «населенню». Мимоволі, звичайно. Теж, знаєте, Фройд.

«Адам Жоржович робить паузу і повертається перед дзеркалом у профіль, дико скосивши очі, як скажений кінь.

Адам Жоржович. А профіль – ета вабще. П…ц усьому!»

Тут у Подерв’янського завіса. А в нас усе ще тільки починається.

Леонід Швець, політичний оглядач 

Спеціально для «Слова і Діла»

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

 

”Викинули 90% нормальних людей”: реформа поліції в Україні з тріском провалилася

Жорстоке вбивство активістки Катерини Гандзюк звернуло увагу українців на результати реформи поліції. Створення нової правоохоронної системи, без корупції та дилетантства, було однією з основних обіцянок команди “реформаторів”, яка прийшла в силові органи після Революції Гідності.

Щоправда, за три роки роботи у громадянського суспільства накопичилося багато питань до нової поліції, адже значна частина резонансних справ так і залишилася нерозкритою. У чому причина невдач — з’ясовував OBOZREVATEL.

Мільярди на реформу

У 2015 році в Україні стартувала реформа правоохоронної системи. Буквально за кілька місяців з органів були звільнені десятки тисяч осіб. Завдяки закону “Про люстрацію” МВС залишили як корупціонери, так і професіонали, які просто не потрапили в нову кон’юнктуру.

Головний задум реформи  поступово запустити нову правоохоронну систему, яка зможе працювати на благо українців. Для цих потреб до Державного бюджету України щороку народні депутати закладали мільярди гривень. Тільки у 2018 році загальний бюджет МВС склав 66 мільярдів гривень, у 2017 році сума була трохи меншою, 55 мільярдів гривень. Для покращення матеріальної бази Україна активно користувалася підтримкою іноземних партнерів.

Добре відомі українцям Toyota Prius коштували країні 470 мільйонів євро. В рамках так званих “Кіотських домовленостей” Київ відмовився на користь Японії від грошей за викиди шкідливих речовин у повітря. Натомість Токіо передало МВС патрульні машини з гібридною силовою установкою Toyota Prius. За час реформи Україна отримала понад тисячу авто.

Варто зазначити, станом на середину 2018 року Нацполіція не могла експлуатувати 79 власних машин через технічну несправність, а ще 313 автомобілів були розбиті в аваріях.

Проблем дуже багато

Незважаючи на значне фінансування, а також підтримку українців, за 3 роки реформа, м’яко кажучи, не вдалася. Згідно із соціологією Центру Розумкова за грудень 2017 року Нацполіції довіряв лише кожен п’ятий українець.

У патрульної поліції справи не набагато кращі, структурі довіряло приблизно 30%. Для порівняння із груднем 2016 року баланс довіри/недовіри становить 18,8%. За 2 роки він знизився на 23,5%.

Такі тенденції логічні, адже в Україні щороку відбуваються сотні тисяч злочинів. Згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, за 2017 рік зареєстровано 495,8 тисяч правопорушень. Найбільш криміногенними стали великі міста — Одеса, Дніпро, Харків і Запоріжжя.

За перше півріччя ситуація все ж трохи покращилася, Генеральна прокуратура зафіксувала 281,8 тисяч злочинів. При цьому, як рапортують у правоохоронних органах, за останній час стало більше вбивств і фактів хабарництва.

В чому причина

Нинішня система зіткнулася з банальними українськими проблемами. Незважаючи на величезне фінансування, рядові працівники відомства отримують низькі зарплати. Так, стартовий оклад поліцейського дорівнює 8 тисячам гривень. З огляду на різного роду виплати, а також високий рівень ризику і ненормований робочий графік, більшість із нових поліцейських звільняються вже за кілька місяців.

Станом на 1 січня 2018 року в Національній поліції не вистачає 15.9 тисяч працівників, що складає 13,6% від загальної чисельності правоохоронців. В середньому в кожному реґіоні недобір в кілька сотень людей.

Така тенденція створює проблему професіоналізму рядових працівників поліції. Тим більше частина людей у 2015-2016 рр. приходила на службу не через прагнення самовіддано служити народу, а через моду на “селфі-поліцію”.

Дивіться відео на тему

За словами народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука, саме звільнення багатьох професіоналів і є основною проблемою поліції.

“Ключовий нюанс реформи саме у переатестації. Під час цієї перевірки, яку проводили Хатія Деканоїдзе і Мустафа Найєм, який зараз кричить, що він за все хороше і проти всього поганого, пройшли атестацію багато негідників. Наприклад, вбивця студента Ігоря Індила. А ось співробітників, які працювали “на землі”, слідчих (не всі серед них були негідники) викинули. Викинули 90% нормальних людей. Як же може працювати система?” — сказав OBOZREVATEL нардеп.

Ще одна причина невдач поліції — реформа жодним чином не вплинула на корупцію в системі. З 2015 року українці неодноразово стикалися зі свавіллям правоохоронців. Шокуюча перестрілка у Княжичах, замах на активістів Олега Михайлика і Віталія Устименка, жорстоке вбивство Віталія Олешка (позивний “Сармат”), підрив журналіста Павла Шеремета, трагічна смерть Катерини Гандзюк і багато інших злочинів залишилися без відповідей. Справи затягуються, а реальні замовники злочинів перебувають на волі.

При цьому керівництво МВС часто просто ігнорує публічні виступи, а також звіти на ці злободенні теми.

Напади на активістів в Україні в 2017-2018 роках

Замах на херсонську активістку Катерину Гандзюк, а потім і її смерть, викликало серйозний резонанс у суспільстві. Міжнародні партнери та організації закликають Україну ретельно розслідувати цей та інші випадки нападів на активістів. Особливо контрастно ці заклики виглядають на тлі заяв генерального прокурора Юрія Луценка про те, що частина активістів «сіє атмосферу тотальної ненависті до влади», а тому провина лежить і на них самих. Незважаючи на таку заяву, парламент сьогодні створив тимчасову слідчу комісію для розслідування нападів у 2017-2018 роках. «Слово і Діло» згадує найгучніші з них.

У серпні минулого року невідомі побили голову правління Харківського антикорупційного центру й депутата обласної ради Дмитра Булаха. Напад стався серед білого дня біля станції метро, в Булаха після цього діагностували забої голови, закриту черепно-мозкову травму та переломи ребер. Виконавців та організатора нападу поліція затримала лише в травні 2018-го, але замовник досі не відомий.

Після смерті активістки Катерини Гандзюк політики знову повернулися до звичних тез про необхідність знайти і покарати винних.

29 грудня 2017-го була вбита правозахисниця Ірина Ноздровська, її тіло знайшли лише за кілька днів. Ноздровська займалася справою про загибель своєї сестри, яку на смерть збив Дмитро Россошанський. Пізніше поліція встановила, що Ноздровську вбив батько Дмитра, Юрій Россошанський. Розслідування проти нього вже завершили, справу передали до суду.

Два напади за один місяць у травні цього року пережив колишній лідер одеського «Правого сектору» Сергій Стерненко. 1 травня йому вистрілили в шию з травматичного пістолета, нападники були затримані на місці злочину. А вже 24 травня невідомі напали на Стерненка з ножем, одному з них активіст завдав смертельного поранення.

Двома пострілами в спину 31 липня був убитий ветеран антитерористичної операції й громадський активіст Віталій Олешко (до речі, того ж дня кислотою облили Катерину Гандзюк). Четверо підозрюваних у його вбивстві зараз перебувають під арештом. За даними правоохоронців, замовником вбивства Олешка є підприємець Михайло Сигида.

Після замаху на Гандзюк в Україні було ще чотири напади на активістів. Останній – на керівника одеського осередку політичної партії «Сила людей» Олега Михайлика. Невідомі стріляли в нього в центрі міста, Михайлик отримав поранення, але залишився живим.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, громадські організації вимагають від генерального прокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова піти у відставку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Слово і Діло
0

Юрист-кримінолог припустила, що про замовника замаху на Гандзюк було відомо з самого початку

https://youtu.be/4e-2iJm0QCI

Якщо попередньо відомий організатор злочину, то це та людина, яка є зв’язковим механізмом між замовником і виконавцями. Це означає, що в нього вже є відповідь на запитання, яке цікавить слідство. Це зауважила юрист-кримінолог Анна Маляр у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.
Юрист вважає, що у випадку, якщо справу передадуть до СБУ, то її там або «поховають», або знайдуть у ній «руку Кремля». «Наразі кваліфікація справи відбувається за статтею 115 ККУ про умисне вбивство. Тоді як Кримінальний процесуальний кодекс України чітко встановлює злочини, які може розслідувати СБУ, і в цьому переліку немає умисного вбивства. Тому мені хотілося б почути від Генеральної прокуратури, як юридично вони мотивують те, що передають справу до СБУ? Ще одне питання, яке мені не зрозуміле, стосується того, що частина провадження вже розслідувана. Тобто вже встановлені виконавці та організатор. І як окремо можна встановити замовника, якщо докази по виконавцях і організатору були встановлені в іншому провадженні та іншим органом?» – підкреслює Анна Маляр.

 ZIK
06.11.2018

Представник Transparency International: Гандзюк викривала співпрацю правоохоронців і сепаратистів

Катя викривала фінансування сепаратистських утворень у вигляді організацій самоврядування населення, яке фактично здійснювалося за підтримки певного крила правоохоронних органів у Херсоні. Тому питання чому, для чого, чи справді тут є певні зв’язки місцевих правоохоронців із сепаратистськими рухами, залишаються відкритими.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор «Transparency International Ukraine», член ради коаліції Реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.

Гість програми, коментуючи смерть активістки Катерини Гандзюк, зазначив, що сумнівається у тому, що правоохоронцям вдасться встановити замовника нападу на активістку.

«Адже є великий ризик для тих, хто насправді контролює недієву правоохоронну систему. А базова функція правоохоронної системи – забезпечення безпеки громадян. От якщо людину за її активну позицію обливають кислотою на вулиці і розстрілюють, а після цього немає вироків, звісно, що функція безпеки в державі виконується погано», – каже Ярослав Юрчишин.

Експерт переконаний, що справу про напад на Катерину Гандзюк можна було раніше передати СБУ. За словами Юрчишин, можна було і раніше створити ТСК для розслідування нападів на громадських активістів.

«Можливість створення ТСК з’явилася ще у вересні, але це питання активувалося лише зараз із дуже сумних міркувань. Але я хочу наголосити, що ТСК буде здійснювати законний парламентський контроль не лише за розслідуванням справи Катерини, а за усіма справами щодо активістів», – зауважив представник Transparency International.

Також Ярослав Юрчишин повідомив, що частина справи нападу на Гандзюк зараз засекречена. Але яка саме частина є засекреченою, Юрчишин зазначив, що треба питати безпосередньо у представників СБУ, адже інформація про засекречення надійшла саме з цього органу.

«Для чого, чому, чи справді тут є певні зв’язки місцевих правоохоронців із сепаратистськими рухами, адже Катя викривала фінансування сепаратистських утворень у вигляді організацій самоврядування населення, яке фактично здійснювалося за підтримки певного крила правоохоронних органів у Херсоні, це відкриті питання. Дуже дивним є і те, що на всі ці подразники набагато швидше реагує не українська влада, а міжнародна спільнота», – прокоментував Ярослав Юрчишин.

Читайте також: Чому Катерина Гандзюк вийшла з фракції «Батьківщини»

Нагадаємо, 31 липня на Катерину Гандзюк напали біля її будинку – невідомий облив її кислотою. Вона отримала хімічний опік близько 30% тіла – голови, обличчя, рук, ніг, передньої частини грудної клітки, опік лівого ока.

Справу Катерини Гандзюк перекваліфікували з «хуліганки» на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування.

Напад у Херсоні на Катерину Гандзюк – проукраїнську активістку, волонтерку, є одним із елементів розгортання системного антиукраїнського терору на півдні України, заявив у коментарі IA ZIK народний депутат України VII скликання, екс-радник голови СБУ Юрій Михальчишин, який був особисто знайомий із Катериною Гандзюк.

Про те, що напад на активістку вчинено на замовлення місцевих проросійських сил, написав юрист Масі Найєм.

Як повідомив 18 жовтня перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін, слідство розглядає дві основні версії нападу: професійна діяльність Катерини Гандзюк на посаді виконуючої обов’язки керівника апарату Херсонської міської ради, а також активна громадянська позиція, її громадська та політична діяльність як активіста.

Правоохоронці встановили п’ятьох осіб, причетних до вчинення злочину. Серед них – організатор, пособники, виконавець і водій. Троє учасників злочину, які не були виконавцями та організаторами, а саме – водій і пособник, пішли на співпрацю зі слідством і дають покази. З ними в рамках слідчих дій вже проведено слідчий експеримент.

4 листопада активістка Катерина Гандзюк – керівниця справами Херсонського міськвиконкому, радниця міського голови Херсона, померла.

https://youtu.be/sl49VdlXw3U

ZIK
05.11.2018

Вбивство Гандзюк: США зробили заяву, а в мережі нагадали важливе відео із загиблою

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні закликає покарати замовників і виконавців вбивства відомої херсонської активістки Катерини Гандзюк.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє дипломатичне представництво в Twitter.

“Ми в черговий раз закликаємо українську владу притягти злочинців до відповідальності, включаючи замовників”, – йдеться в заяві посла США в Україні Марі Йованович. Вона також висловила співчуття родині покійної від імені уряду і народу США.

В мережі зараз активно розповсюджуються відеоролик, який Гандзюк записала вже в лікарні. Вдумайтесь в ці слова:

«Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. І я точно знаю, що я виглядаю набагато краще, ніж виглядають в Україні справедливість і правосуддя. Тому що їх сьогодні не лікує ніхто. Я навіть не про те, що я досі не знаю прізвищ замовника нападу на мене. Я про те, що Гандзюк – це не просто прізвище. Це одне із 40 інших прізвищ в ряді нападів, виконаних за останній рік. За останній рік в Україні здійснено 40 нападів на громадських активістів. Замовників жодного з них не названо. Половина цього списку, що погано і більше всього мене жахає, – це особисто відомі мені люди. Інших я не знаю. Проте ця кількість просто вражає».

Вона також зачитала прізвища активістів, на яких напали, але поліція не розкрила справу: Устименко, Булах, Стерненко, Лісічкін, Сторожук, Пилипчук, Петиченко, Бичко, Шабунін, Кузаков, Козьма, Мокряков, Філіпас.

«Більше 40 нападів за останній рік. Хто замовляв усіх цих людей? Кто покривав замовників? Чому така кількість розслідувань саботиється? Чому ми повинні терпіти, поки найбільш активних з нас вбивають і калічать? Чому ми закликаємо людей до суспільної діяльності, але не можемо їх захистити? Коли це стало нормою? Біда в тому, що всі ці питання стали риторичними. Але я вірю, що всі винні будуть знайдені, наказані і судимі. І що кожен з нас буде вільним. І не матиме страху в серці».

Відзначимо, активіст займалася розслідуванням корупції в області, критикувала чиновників, а також поліцію Херсона. Влітку її облили сірчаною кислотою, з опіками 30% тіла її поклали до  реанімації. За три місяці вона перенесла більше 10 операцій.

Нагадаємо, 31 липня активістку, співробітницю Херсонської мерії Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою, а 4 листопада стало відомо про її смерть. Президент Петро Порошенко вимагав від представників правоохоронних органів зробити все можливе для розкриття вбивства Катерини Гандзюк та покарання винних у її смерті. Аналогічну заяву зробив єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан.

В Національній поліції заявили про перекваліфікацію кримінального провадження за фактом нападу на Гандзюк на статтю 115 КК України «Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю».

НАРОДНА ПРАВДА

Правозахисники вимагають відставки генпрокурора та глави МВС через смерть Гандзюк

«Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів та вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської поліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні», — заявили активісти.

«Наразі замовники вбивства Катерини Гандзюк не встановлені. І навіть теоретична можливість їх встановлення і притягнення в подальшому до кримінальної відповідальності під великим питанням через процесуальні перешкоди, які навмисно або з недолугості створені Генеральною прокуратурою України. Розслідування цього вбивства, включно із встановленням його замовників, є вимогою здійснювати ефективне розслідування, яка передбачена у статті 2 Європейської конвенції з прав людини», — наголошують у заяві.

За словами активістів, щонайменше сотня таких нападів на громадських активістів, які сталися на підконтрольній уряду України території після Євромайдану, не розслідуються ефективно.

Вони наполягають на проведенні ефективного розслідування вбивства Катерини Гандзюк та на публічному звіті про заходи, вжиті для встановлення і покарання замовників цього страшного злочину, а також на ефективному розслідуванні інших нападів на громадських активістів, які сталися по всій Україні з часів Євромайдану.

Представники громадських організацій додали, що потерпіла сторона неодноразово заявляла про процесуальні проблеми, які є наслідком здійснення досудового розслідування щодо виконавців і замовників у двох різних провадженнях двома різними органами — Національною поліцією і СБУ. Також зазначають, що потерпіла сторона подавала клопотання і наполягала на об’єднанні двох проваджень в СБУ.

Серед організацій-учасниць Коаліції за захист громадянського суспільства Центр інформації про права людини, Асоціація українських моніторів в діяльності правоохоронних органів,

Український інститут прав людини, Центр громадянських свобод, Бюро соціальних та політичних розробок, Truth Hounds, Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Крим-SOS, Черкаський правозахисний центр, Фундація Відкритий Діалог, Платформа прав людини, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» , Лабораторія цифрової безпеки, Український незалежний центр політичних досліджень, Право на захист, Кримська правозахисна група, Медійна ініціатива за права людини, Молодіжна організація «СТАН», Харківська обласна фундація «Громадська альтернатива» та Благодійний фонд «Восток-SOS»

Також заяву підтримують: Центр протидії корупції, Transparency International Україна, Реанімаційний пакет реформ, Центр економічної стратегії, Разом проти корупції, Центр «Ейдос», Фундація «Відкрите суспільство», Інститут громадянського суспільства, ВГО «Автомайдан», Громадський рух Чесно, ГО Центр UA, ГО «StateWatch», Національна спілка журналістів України, ГО «Інститут масової інформації», ГО «Платформа Громадський Контроль», ГО «Народний Захист», БО «Фундація «Паритет», Антикорупційний Форум Львівщини, ГО «Асоціація розвитку Обухівщини», ГО «Дивовижні», ГО «Опірорг»

Раніше на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У Києві понад 500 людей вшанували пам’ять Катерини Гандзюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Громадське
Вікторія Бега

 

Смерть Катерини Гандзюк: фото та відео чисельних акцій в Україні

Смерть Катерини Гандзюк: фото та відео чисельних акцій в Україні
По всій Україні, в тому числі і під будівлею МВС у Києві проходять мітинги присвячені смерті громадської активістки й радниці мера Херсона Катерини Гандзюк.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Повертайся живим” у Facebook.

“Її вбили. Саме слово “вбили” сьогодні, 4 листопада, виклали зі свічок активісти під будівлею Міністерства внутрішніх справ (МВС) у Києві. Небайдужі українці у Херсоні, Львові, Рівному, Харкові, Слов’янську, Житомирі, Ужгороді та інших містах вийшли на акцію “Хто замовив Катю Гандзюк?”. Мета акції – “розворушити слідство” та змусити силовиків нарешті притягнути до відповідальності винних у вбивстві радниці міського голови Херсону, активістки та палкого патріота України Каті Гандзюк”, -пишуть у спільноті.

В мережі з’явилися перші фото та відео.

Смерть Катерини Гандзюк: фото та відео чисельних акцій в Україні

Смерть Катерини Гандзюк: фото та відео чисельних акцій в Україні

 

Нагадаємо, 4 листопада  на 34-му році життя померла радниця мера Херсона і відома громадська активістка Катерина Гандзюк.

НАРОДНА ПРАВДА повідомляла подробиці історії нападу на Катю Гандзюк, і чим відома херсонська активістка.
НАРОДНА ПРАВДА
04.11.2018

 

Смерть Катерини Гандзюк: поліція відреагувала, а в мережі розповіли, що робити

В Національній поліції вирішили перекваліфікувати кримінальне провадження за фактом нападу на активістку Катерину Гандзюк, що призвело до її смерті на “закінчене вбивство”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Українську правду”.

Прес-секретар Нацполіції Ярослав Тракало повідомив виданню, що тепер кримінальне провадження буде розслідуватися за пунктами статті 115 КК України “Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю”.

Тим часом нардеп, член комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко в блозі «Української правди» висловив свою думку про ситуацію з масовими атаками на громадських активістів в Україні. Зокрема він зазначив, що у справі Гандзюк вже затримані підозрювані, така ж ситуація і по інших резонансних випадках, але важливіше те, що так і не названі замовники злочинів:

Смерть Катерини Гандзюк: поліція відреагувала, а в мережі розповіли, що робити

Депутат також назвав причину такого повільного просування розслідувань у бік визначення замовників нападів:

Смерть Катерини Гандзюк: поліція відреагувала, а в мережі розповіли, що робитиСмерть Катерини Гандзюк: поліція відреагувала, а в мережі розповіли, що робити

У зв’язку зі сформованою ситуацією Луценко зазначив, що оскільки до березня 2019 року немає політичної можливості поміняти керівництво у правоохоронних органах, то необхідно максимально зібрати матеріали для майбутнього розслідування стосовно владних осіб, “силами яких здійснюється покриття замовників злочинів”. Він запропонував створити при парламенті Тимчасову слідчу комісію для подібних розслідувань:

Смерть Катерини Гандзюк: поліція відреагувала, а в мережі розповіли, що робити

Громадськість тим часом збирається провести вже в неділю, 4 листопада, акції по темі пошуку замовників вбивства Каті Гандзюк. Такі акції будуть проведені в декількох містах України.

Смерть Катерини Гандзюк: поліція відреагувала, а в мережі розповіли, що робити

Нагадаємо, 4 листопада  на 34-му році життя померла радниця мера Херсона і відома громадська активістка Катерина Гандзюк.

НАРОДНА ПРАВДА

 

Поліція перекваліфікувала провадження щодо Гандзюк

Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на “закінчене вбивство”.

Про це “Українській правді” повідомив речник Нацполіції Ярослав Тракало.

“Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження. Тепер воно буде розслідуватися за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 ККУ “Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб”, – сказав речник Нацполіції.

Тракало наголосив, що поліція висловлює щирі співчуття рідним та близьким Гандзюк та обіцяє докласти максимум зусиль для встановлення мотивів цього злочину і покарання винних.

Разом з тим, друзі Катерини Гандзюк організовують акцію “Її вбили” у неділю о 19:00 під будівлею МВС на вулиці Богомольця, 10 у Києві.

“Її Вбили. Вона не пережила напад. Ми чекаємо об’єктивних даних. Ми далі вимагаємо імена замовників. Тепер уже вбивства”, – зазначають організатори заходу і запрошують приєднатися всіх небайдужих.

Про смерть радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, стало відомо у неділю вдень. Пізніше цю інформацію підтвердили в поліції.

31 липня Гандзюк у Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою.

У неї були опіки 40% шкіри і сильне пошкодження очей. Станом на 21 вересня повідомлялося, що Гандзюк перенесла 11 операцій. Вона перебувала в реанімації в Києві.

Правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу справи змінювали кілька разів: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства).

Крім того, слідчий у справі Гандзюк погодився розглядати цей інцидент як спробу замовного вбивства.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

20 серпня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що загалом поліцією затримано 5 осіб, які “підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство” Гандзюк.

Також 20 серпня у Херсоні суд арештував на 2 місяці без права внесення застави підозрюваного в нападі на активістку Катерину Гандзюк Віктора Горбунова (слідство каже, що він купив кислоту)

Раніше – 6 серпня – Херсонський міський суд ухвалив узяти під варту підозрюваного Миколу Новікова.

26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.

Читайте також: Серійна бездіяльність, або Особливості слідства у справі Гандзюк

Це тільки початок. Насильства будуть жорстокішими – Гандзюк та інші активісти про напади на себе

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА
04.11.2018

Померла активістка Катерина Гандзюк

       Катерина Гандзюк

Померла радниця мера Херсона, активістка Катерина Гандзюк. В кінці липня її облили кислотою.

Про це повідомили на сторінці «Хто замовив Катю Гандзюк?» у Фейсбук.

Нагадаємо, 31 липня на Катерину Гандзюк напали біля її будинку – невідомий облив її кислотою. Вона отримала хімічний опік на близько 30% тіла – голова, лице, руки, ноги, передня частина грудної клітки, опік лівого ока.

Справу Катерини Гандзюк перекваліфікували з «хуліганки» на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування.

Напад у Херсоні на Катерину Гандзюк – проукраїнську активістку, волонтерку, є одним із елементів розгортання системного антиукраїнського терору на півдні України, заявив у коментарі IA ZIK народний депутат України VII скликання, екс-радник голови СБУ Юрій Михальчишин, який особисто знайомий із Катериною Гандзюк.

Про те, що напад на активістку вчинено на замовлення місцевих проросійських сил, написав юрист Масі Найєм.

ZIK
04.11.2018

 

«Один із таких нападів може підірвати й так непростий регіон — Одесу»: інтерв’ю з активістом Олегом Михайликом

На Олега Михайлика, громадського діяча й голову міської організації партії «Сила людей», скоїли напад наприкінці вересня. Він пережив клінічну смерть, а кулю із тіла Олега лікарі досі не вилучили. Наразі він перебуває вдома, під охороною. У поліції заявили про 5 версій нападу, більшість пов’язана з його громадською діяльністю. Згодом 2 із них виключили.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси на чолі з міським головою Геннадієм Трухановим. Про деталі нападу на себе та конфлікт з мерією Олег Михайлик розповів в ексклюзивному інтерв’ю Громадському.

Скажіть, як себе почуваєте, що діагностують лікарі? Нині ви вдома, або в лікарні ще?

Почуваю себе краще, з урахуванням того, що я переніс клінічну смерть динаміка спостерігається позитивна. Сьогодні я вдома. У мене двостороння пневмонія через потрапляння інородного тіла в легені. Кулю й досі не видаляли, вона в лівій легені.

І що кажуть про кулю? Як планують будувати далі лікування?

Найближчим часом мають зняти шви. Потім я повинен показатися торакальному хірургу, зробити планові знімки, зробити МРТ, рентген, щоб переконатися, що куля в лівій легені «закапсулювалася», тобто обросла тканиною. І приблизно через 4-5 тижнів її можна буде видаляти. Ще до вчорашнього дня був у доволі слабкому стані. Як людині, що звикла провадити доволі активний спосіб життя, перебувати в такому стані вдвічі важче, коли розумієш, що не можеш самостійно одягти шкарпетки або взяти однією рукою пляшку, стакан.

Громадський діяч і голову одеської організації партії «Сила людей» Олег Михайлик, який отримав 22 вересня важке вогнепальне поранення, відповідає на запитання журналістів біля свого будинку в Одесі, 5 жовтня 2018 року. До представників ЗМІ активіст вийшов в бронежилеті та в супроводі поліцейських

Громадський діяч і голова Одеської організації партії «Сила людей» Олег Михайлик, який отримав 22 вересня важке вогнепальне поранення, відповідає на запитання журналістів біля свого будинку в Одесі, 5 жовтня 2018 року. До представників ЗМІ активіст вийшов в бронежилеті та в супроводі поліцейських   

ГІМАНОВ ОЛЕКСАНДР/УНІАН

Вам, мабуть, не дуже хочеться про це говорити, але чи могли б ви відтворити той день — 22-го вересня від самого початку. Що відбувалося? Здається, була акція.

Так, була акція, анонсована раніше. Ні для кого не було секретом, що депутат одеської міської ради Андрій Кисловський, який раніше належав до «Комуністичної партії», а нині є членом партії мера Труханова «Доверяй делам», проводить забудову на узбережжі. Свого часу ми намагалися відвоювати паркову зону, поряд з дельфінарієм «Немо», яку перетворили на парковку — для того, щоб підвищити статус готелю. Тому що готель, що не має власної парковки, не може претендувати на отримання трьох, чотирьох зірок у міжнародному рейтингу. Кисловський вирубив більш ніж 60 дерев і збудував парковку. На сьогодні під «липовими» документами щодо реконструкції човникової станції, якої там ніколи не було, триває будівництво ще одного корпусу готелю. Ми виступали проти вирубки дерев і захвату території загального користування й виходили вже раніше. У суботу я був зі своїми колегами, соратниками на пляжі «Ланжерон», щоб, по-перше, подивитися, що там насправді відбувається, по-друге, за можливості протистояти незаконному захопленню й грабуванню частини пляжу в одеситів. До речі, є постанова про закриття такого ж дельфінарію в Києві. Він також називався «Немо», його збудували незаконно, завдяки сприянню на той час працівника КМДА Михайла Кучука. Ні для кого не секрет, що дельфінарій «Немо» належить двом людям: Андрієві Кисловському й В’ячеславу Кучуку — брату одного з колишніх працівників одеської міськради, заступника мера Едуарда Гурвіца, який свого часу перебрався в Київ. І щойно він там з’явився, за деякий час там з’явився і незаконний дельфінарій.

Чим завершилася акція 22-го вересня?

Нічим не завершилася. Радикально налаштовані хлопці знесли паркан, будівництво охоронялося поліцією, всі ще раз переконалися, що всі розмови та запевнення міського голови, що там не будуть проводити будівельні роботи до підтвердження законності та наявності документів, виявилися звичайною брехнею. Як і все, що відбувається останнім часом в Одесі.

Що було після акції?

Я підвіз свою соратницю до Куликового поля, вона їхала на одеські схили саджати квіти. Це була ще одна акція, що триває багато років — активісти засаджують одеські схили квітами й деревами. Відтак повернувся в центр та їздив по роботі до вечора. Я повернувся додому, поставив машину на стоянку, вийшов у магазин «Таврія» за рогом будинку, повернувся додому. Але потім вийшов ще раз — купити кавун. Ніс його майже на плечі, він був достатньо важким. І в якусь мить у мене дуже сильно запекло в районі ребер. Водночас не чув пострілу, до мене ніхто не підходив. Дивним чином мені одразу стало зрозуміло, що в мене стріляли. Було одне бажання — дістатися додому, щоб зрозуміти, що трапилося і щоб мені надали допомогу. Я пам’ятаю лише, як ледь відкривав кодовий замок, а потім — нічого. Як розповідають моя дружина й сусіди, намагаючись пройти подвір’я я ще тричі впав, сили мене залишали, я почав захлинатися та задихатися. Сусіди намагалися надати першу допомогу й викликали швидку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Літр кислоти на голову — це замах на вбивство» — радниця міського голови Херсона Катерина Гандзюк

Представники Нацкорпусу розбивають паркан навколо будівельного майданчику, де будують реабілітаційно-оздоровчий центр дельфінотерапії в районі пляжу «Ланжерон» в Одесі, 22 вересня 2018 року

Представники Нацкорпусу розбивають паркан навколо будівельного майданчику, де будують реабілітаційно-оздоровчий центр дельфінотерапії в районі пляжу «Ланжерон» в Одесі, 22 вересня 2018 року   

ГІМАНОВ ОЛЕКСАНДР/УНІАН

Чи отримували ви до цього якісь погрози, відчували, що за вами стежать? Це вже не перший напад на вас.

Так, справді не перший. Перший був у грудні 2016 року.

З чим це було пов’язано?

Тепер це дуже важко, неможливо довести, адже факти знищені поліцією й прокуратурою. Моїй родині тоді погрожували, попереджали, що постраждають діти, якщо я не закрию рота, телефонували дружині, мовчали у слухавку. А потім зустріли біля офісу, коли я сідав у машину, та намагалися проломити голову кастетом. Били в основу черепа. Це доволі відомий міліцейський прийом — зламати шию, впавши з висоти власного зросту, тобто довести дуже важко, що людину вбили, тому що ламається основа черепа. Я, мабуть, відвернувся, і коли мене били, в основу черепа не попали, попали в потилицю.

Ви бачили цих людей?

Так, мені передали привіт від Селезньова, є такий будівельний аферист. Коли я проходив повз них, мені кивнули головою, ніби я з ними знайомий, але це не так.

Нікого не покарали?

Ні. У приватних бесідах мені сказали, що мене шкода, що я несправедливо постраждав, але це організував колишній начальник одеської міліції В’ячеслав Добринін, тому ніхто нікого не знайде. Але коли почали отримувати із серверів «Київстар» записи з погрозами моїй дружині, цих погроз не було, тобто їх почали підчищати, або в поліції, або в прокуратурі.

Щодо даного нападу, чи стежили за вами, були погрози?

У теперішній ситуації за мною стежили.

Ви це відчували, помічали?

Першим мені сказав про це один із моїх знайомих, який має відповідну кваліфікацію.

Працює в правоохоронних органах?

Я б не хотів уточнювати. Але досвід дії в різних ситуаціях у нього досить великий, він дуже поважна людина. Ми зустрічалися, говорили на різні теми: про те, що варто навчатися, потрібно в політику йти, щось змінювати. І одного разу, коли ми зустрічалися, він сказав: «Олеже Станіславовичу, ви дуже популярна людина, за вами стежать». Я не одразу повірив, але він показав, хто стежив. Наступного разу, коли виїжджав з офісу, побачив, що якісь люди заглядали мені в машину, а потім пішли. Та і у ситуації з нападами на громадських діячів, з тим, що я постійно присутній на судах, що ми, зокрема, продовжуємо відстоювати свої права на вкрадені в нас квартири, якоюсь мірою я міг спрогнозувати, що таке станеться. Тому в той час, коли я це міг робити, ходив з офіційно зареєстрованою зброєю.

Представники Нацкорпусу валять паркан навколо будівельного майданчику, де будують реабілітаційно-оздоровчий центр дельфінотерапії в районі пляжу «Ланжерон» в Одесі, 22 вересня 2018 року

Представники Нацкорпусу валять паркан навколо будівельного майданчику, де будують реабілітаційно-оздоровчий центр дельфінотерапії в районі пляжу «Ланжерон» в Одесі, 22 вересня 2018 року   

ГІМАНОВ ОЛЕКСАНДР/УНІАН

Ви казали, що вам показали, хто стежив за вами.

Так.

Це не ті люди, яких затримали?

По-перше, я не бачив, кого затримали. Я бачив їх тільки в ЗМІ. По-друге, якщо довіряти тій людині, яка про це сказала мені, стежило, як мінімум 5 людей. Він мені пропонував установити відеореєстратор, або поїздити за мною.

Від кого ці люди він не називав?

Він не знає. Просто професійним поглядом оцінив, що ведеться стеження.

Як давно це було?

Незадовго до нападу. У мене є пост у Facebook. Я думав, що за мною стежить СБУ.

Ці троє затриманих, на вашу думку, можуть бути виконавцями? Чи знайомі вони вам? Ви десь їх бачили раніше?

Мені не знайомі ці люди. Спеціально ми з ними ніколи не перетиналися. Могли десь випадково бачитися — Одеса маленьке місто. Але я їх точно не знаю. Це перше.

Друге. Одразу виникає питання замовника. Я не маю ніякого стосунку й ніколи не мав ні до криміналітету, ні до великого бізнесу, ні до бізнесу, пов’язаного з розпилом бюджетних коштів. Я звичайний мешканець Одеси. Але одразу постає питання: якщо це виконавці, в чому я сумніваюсь…

А чому?

Тому що один із імовірних виконавців, як я дізнався зі ЗМІ, — інвалід. І не просто, згідно з якимись довідками, як дуже часто в нас буває, а вже два чи три роки. Кажуть, що він їздив лікуватися в різних зарубіжні клініки й ніхто не зміг йому відновити здоров’я. Отож бачити інваліда, який стріляє в здорового чоловіка, якось у моїй голові не дуже вкладається. Хто два інші затримані — я не знаю. Я не бачив не тільки їх обличчя, я навіть пострілу не чув.

Версії щодо замовників ви для себе встановили? Хто це міг бути й кому вигідно?

Інших замовників, окрім пов’язаних з одеською міською владою в мене нема. Я не маю ніякого великого бізнесу, бізнес-конфліктів, у мене є маленька компанія, яка за великим рахунком нікому не потрібна. Тому замовники повинні бути пов’язані з одеською владою. Це або Невзоров, який фактично керує одним зі злочинних угруповань, яке відбирає в людей квартири. Вони знаходять недобудовані об’єкти житлового будівництва, отримують права власності, оренду земельних ділянок під цими недобудовами, а потім стають власниками великої кількості квартир, які вони просто відбирають. Усе це відбувається за участі міської влади. Так відбувалося з житловими комплексами «Гагарін Плаза», «Золотий берег». Фактично особисто мер Труханов передавав у власність ці недобудовані об’єкти, а відтак люди втрачали квартири.

Мер Одеси Геннадій Труханов (ліворуч) під час заходів з нагоди святкування Дня Європи в Одесі, 19 травня 2018 року

Мер Одеси Геннадій Труханов (ліворуч) під час заходів з нагоди святкування Дня Європи в Одесі, 19 травня 2018 року   

ГІМАНОВ ОЛЕКСАНДР/УНІАН

А це угруповання продавало їх тричі, чотири, п’ять разів. Щодо їхньої діяльності є ціла низка кримінальних проваджень.

Головін про це чудово знає, адже всі ці люди, і я зокрема, були в нього на прийомі неодноразово. Керівник обласної прокуратури Жученко про це теж знає та завдяки його діям частину квартир у межах кримінального провадження арештували, що принаймні не дозволяє наразі перепродати їх вдруге, втретє. Але всі удають, що цієї проблеми не існує, а люди просто лишаються без власних квартир.

Чому саме місцева влада? Можливо, це самі забудовники?

Немає ніяких забудовників. Усе йде особисто від мера Труханова, який неодноразово давав слово розв’язати проблему недобудов в Одесі, давав слово добудувати будинки й ні в якому разі не залишити нікого без квартир. Є ще скасовування рішення щодо плану зонування території будівництва — я постійно відвідую суди. Ми вважаємо, що його ухвалили абсолютно незаконно. Й іншого джерела, якому було б вигідно моє фізичне усунення, я не бачу.

Погрози від місцевої влади були?

Останнім часом ні. З мером Трухановим ми особисто знайомі.

В яких стосунках?

У нього до мене особиста неприязнь, це точно.

У чому це проявляється?

Коли ошукані вкладники приходили до нього, він завжди переводив це в якісь вимоги не практичні, господарські, а в політику. Мовляв, ви прийшли сюди не відстоювати свої права, а робити піар Михайлику. Був випадок, коли нам довелося захопити актову залу в Одеській мерії й чекати керівників, щоб вони зустрілися з нами. Труханов завжди казав, що таким чином ми нічого не досягнемо й це все політичні потуги Михайлика, щоб заробити собі бали.

Крім того, у 2016 році, коли в Одесі стояв антитруханівський майдан, на Маразліївській вулиці правоохоронці зупинили мікроавтобус з ветеранами АТО, які їхали на одну із баз відпочинку під Одесою. Їх оточив спецбатальйон поліції, і випадково там опинився я. Я спробував залучити до висвітлення цієї проблеми журналістів. Про це доповіли Труханову й він сказав, що такі люди, як Михайлик, намагаються дестабілізувати місто, привозить якихось «тітушок» — так він назвав воїнів АТО, — а він не дозволить це зробити.

Громадський діяч і голова одеської організації партії «Сила людей» Олег Михайлик, який отримав 22 вересня важке вогнепальне поранення, вперше після нападу поспілкувався з журналістами біля свого будинку в Одесі, 5 жовтня 2018 року. До представників ЗМІ активіст вийшов у бронежилеті й у супроводі поліцейських

Громадський діяч і голова одеської організації партії «Сила людей» Олег Михайлик, який отримав 22 вересня важке вогнепальне поранення, вперше після нападу поспілкувався з журналістами біля свого будинку в Одесі, 5 жовтня 2018 року. До представників ЗМІ активіст вийшов у бронежилеті й у супроводі поліцейських   

ГІМАНОВ ОЛЕКСАНДР/УНІАН

Чи довіряєте слідству, поліції? Вірите, що встановлять справжніх замовників?

Я б дуже хотів, щоб знайшли справжніх замовників, хотів би, щоб напади не повторювалися, адже це все загроза національній безпеці. Один із таких нападів може стати детонатором і підірвати й так не надто простий регіон — Одесу. Але, аналізуючи роботу правоохоронців, з якими я неодноразово зіштовхувався, на жаль, я не дуже вірю, що замовників зможуть або захочуть встановити.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Хто замовив Катю Гандзюк?» — Hromadske.doc

Hromadske
01.11.2018

“Хто покриває замовників?” – Катерина Гандзюк записала відеозвернення до громадськості та української влади

Співробітниця Херсонської міської ради Катерина Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою, опублікувала відеозвернення до громадськості та української влади. 
Подякувала за гарні та погані слова. І ті, й ті мотивують якнайшвидше вийти з лікарні.”Так, я знаю, що виглядаю зараз погано. Але мене лікують українські лікарі. І я точно знаю, що виглядаю набагато краще, ніж справедливість і правосуддя в Україні. Тому що їх не лікує ніхто. Мені важко записувати це звернення. Але це набагато простіше, ніж нашій країні перетравлювати всю цю величезну кількість “регіоналів”, сепаратистів, мусорів, яку вона має перетравлювати, щоб вижити”, — каже Гандзюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арештували підозрюваних у нападі на Катерину Гандзюк

Головне питання, яке сьогодні найбільше цікавить активістку – хто замовив напад на неї та ще 39 активістів у різних містах країни.

“Хто замовив усіх цих людей? Хто покриває замовників? Чому така кількість розслідувань саботується? Чому ми маємо терпіти, поки найактивніших із нас вбивають та калічать?”, — питає Катерина Гандзюк.

На Катерину Гандзюк напали 31 липня біля під’їзду власного будинку. Невідомий чоловік облив її кислотою та втік. Отримала понад 30% опіків. За підозрою у злочині затримали 5 чоловіків, троє із них – колишні учасники АТО.

Gazeta.ua
26.09.2018

 

 

«Мовчання вбиває»: група активістів з Банкової приїхала до будинку Авакова

Частина активістів з Банкової, де проходить акція протесту через напади на громадських активістів по всій Україні, приїхала до будинки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Наразі до протестувальників ніхто не вийшов.Про це повідомляє кореспондент Тижня з місця події.Так, о 22.00 близько 100 активістів приїхали до будинку глави МВС. Вони описали паркан біля будинку написами – «Воюйте зі злочинністю!», « Авакова у відставку!», «Мовчання вбиває» та «Покарайте винних». Також протестувальники облили паркан свинячою кров’ю.Крім того, через трафарети на паркані, асфальті і бордюрах вони зробили написи: «Хто замовив?» і «Мовчання вбиває».Нагадаємо, 27 вересня в Києві на Банковій понад 300 осіб зібралося на акцію протесту через напади на громадських активістів по всій Україні. О 18:00 біля Адміністрації президента почалася акція «Ніч на Банковій». На перехресті вулиць Банкової та Інститутської зібралося понад 300 осіб, серед яких – правозахисники, представники організації «Сила людей», «Національні дружини», «С14» та «Автомайдан».Як повідомлялось раніше, Поліція кваліфікувала напад на активіста Михайлика як замах на вбивство.ZIK
27.09.2018 

“Вже 36 днів без відповіді”: під Радою вимагали розслідувати напад на Гандзюк та інших активістів

Під Верховною Радою сьогодні відбувся перформанс на підтримку активістки та співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк, яку в липні облили сірчаною кислотою.

Фото з Facebook Родіона Шовкошитного

Три десятки учасників тримали великі аркуші з літерами, склавши з них запитання “Хто замовив Катерину Гандзюк?” та “Вже 36 днів без відповіді”, паралельно вони скандували це запитання, а також запалили фаєри.

Акцію, яку транслював у мережі Фейсбук журналіст Богдан Кутепов, організували друзі та знайомі Гандзюк, серед яких громадські активісти, правники, журналісти.

Фото з Facebook Родіона Шовкошитного

Таким чином вони намагалися привернути увагу народних депутатів у їхній перший після літніх канікул робочий день не лише до справи Гандзюк, а й до систематичних нападів на громадських діячів у країні.

Фото з Facebook Родіона Шовкошитного

“Сьогодні ми прийшли до Верховної Ради, завтра прийдемо до МВС, післязавтра ще кудись. Мене дратує, що ані президент країни, ані прем’єр-міністр, взагалі жоден посадовець високого рангу не дав  жодної політичної оцінки тому, що відбувається. Вони себе поводять, ніби нічого не сталося, якби не було тієї хвилі нападів на активістів”, – обурюється учасник акції політолог Костянтин Батозський.

“Це страшенно лякає, бо з початку року таких випадків – побитих, вбитих, заляканих активістів – було понад сорок”, – додає медіаексперт Олексій Ковжун.

Він зауважив, що зазвичай у різних акціях бере участь лише як спостерігач, але цього разу вирішив бути учасником.

“Копнякова” демократія – це, на жаль, єдина дія, яка спонукає владу працювати. Коли немає тиску, то поліція і влада взагалі нічого не роблять. Тому ми маємо бути тут”, – пояснив він свою участь у заході.

Ковжун провів аналогію громадського руху з вимогою знайти замовників замаху на Гандзюк  з історією американки Рози Паркс, із якої почалася масова боротьба чорношкірих за рівні права в Америці.

“Виявилося, що Розу Паркс знали тисячі людей, і тому з її арешту почався масовий рух. Катя – вона відома та любима, її персонально знали тисячі людей. Тому ми не зупинимося, і всі це мають зрозуміти. І ми не будемо відповідати на спроби нас залякати, це не працює”, – додав медіаексперт.

Питанням безпеки всіх громадян і громадських активістів назвав справу Гандзюк журналіст Андрій Андрушків.

“Якщо хтось із нас піде завтра на протест чи напише  викривальний пост у Facebоok і нас за це підріжуть чи плюснуть кислотою, то за це нікому нічого не буде? Але після Революції гідності такого не може бути. В країні, яка пішла демократичним шляхом розвитку, в якій правоохоронні органи мають забезпечувати можливість жити законно і порядно, на напади активістів мають реагувати. І реагувати мають не лише слідчі, а й уся владна вертикаль”, – певен журналіст.

Нагадаємо, 31 липня на Катерину Гандзюк біля її будинку в Херсоні вилили літр сірчаної кислоти. Лікарі діагностували 35% опіку шкірного покрову тіла, включаючи руки, спину, обличчя.

Спочатку Херсонська поліція кваліфікувала справу як хуліганство, але вже через день перекваліфікувала як замах на вбивство.

3 серпня поліція затримала за підозрою в замаху 39-річного мешканця Херсона Миколу Новікова. Попри наявність у нього алібі його протримали 19 діб за ґратами. 22 серпня справу проти нього закрили.

У період із 17 по 20 серпня було затримано ще п’ять підозрюваних у справі, усі вони учасники АТО. За повідомленням поліції, четверо з них зізналися у скоєному, суд арештував їх на два місяці, одного відпустили під домашній арешт.

Хто замовив підозрюваним замах, наразі невідомо. Друзі Гандзюк стверджують, що поліція досі не розслідує замах як замовний, оскільки не перекваліфікувала відповідно справу.

Центр інформації про права людини

 

 

ООН засудила напад на активістів в Україні

ООН засуджує останні випадки нападу на активістів в Україні і закликає владу провести ефективне розслідування.

Про це повідомляє facenews з посиланням на представництво ООН в Україні.

Відзначається, що ООН «засуджує напад на громадянську активістку Катерину Гандзюк», на яку 31 липня напали і облили кислотою, в результаті чого Катерина отримала опіки 40% тіла і зараз знаходиться в відділенні інтенсивної терапії.

«Організація Об’єднаних Націй в Україні також уважно спостерігає за ситуацією навколо інших недавніх нападів на громадських активістів в Україні. Всі випадки були або будуть задокументовані та проаналізовані Моніторингової місією ООН з прав людини в Україні», – йдеться в повідомленні.

Також ООН закликає владу і правоохоронців до ретельного та ефективного розслідування.

«Ми закликаємо уряд і правоохоронні органи провести прозоре, всебічне і ефективне розслідування нападу на Катерину та інших активістів», – йдеться в повідомленні.

ZIK
05.08.2018