Мішель Терещенко: Нова економічна модель для України
https://www.facebook.com/terestchenkofanclub/videos/311497079670461/
Не дамо жодного шансу на корупцію!
INTERVIZOR TV
Девіз родини Терещенків:
«ПРАГНЕННЯ ДО СУСПІЛЬНИХ КОРИСТЕЙ»Шановні співвітчизники!
Протягом останніх 27 років в Україні послідовно створювалася корумпована держава. Як наслідок, наразі замість держави ми маємо справжнього монстра – багатоголову Гідру корупції. Ніколи ще багатства нашої країни не розкрадалися так цинічно, як сьогодні. Саме тому більшість молодих людей зараз мріють гідно жити в Польщі чи Німеччині, щоб не жебракувати в Україні. Наша країна порожніє. Вже понад 7 мільйонів українських міґрантів перебувають у Євросоюзі і мабуть ще стільки же в інших країнах.
На жаль, ми досі не почали боротьбу з корупцією. Навіть після того, як одинадцять тисяч наших героїв загинуло на Майдані та на фронті Донбасу, щоб дати нам шанс побудувати нове гідне життя.
Ми втратили багато років, але в нас все ще є шанс змінити все на краще. Раз на п’ять років ми маємо можливість демократичним шляхом втілити в життя зміни, до яких ми всі прагнемо. В цьому є сенс президентських виборів. Ось чому я планую бути кандидатом у президенти – щоб запропонувати кардинальні зміни та викорінити корупцію. І це можливо. Маючи досвід життя в Європейському Союзі протягом 50 років, та, перебуваючи на посаді мера українського міста, я знаю, що нам треба робити. Нам необхідно не просто змінювати законодавство в частині функціонування владних структур, а взагалі знищити деякі з цих структур, які є головними джерелами корупції.
Щоб зруйнувати цю систему, ми маємо керуватися трьома пріоритетними напрямками:
- Повне реформування правової системи та системи правоохоронних органів. Зокрема, викорінення кумівства і телефонного права у судовій системі; повна ліквідація державної прокуратури та ДКЗЕД СБУ.
- Заміна всіх існуючих сьогодні податків двома невисокими та дуже простими в адмініструванні податками – податок на витрати і податок на виведення грошей з банківської системи України – які нараховуються та сплачуються автоматично. При цьому, зокрема, скасовуються: податок на додану вартість, податок на прибуток, всі мита, велика кількість акцизів, єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та інші податки. Скасовується податкова звітність та перевірки підприємців, ліквідується податкова інспекція (ДФС), у митниці забираються функції контролю сплати мита. Це не дасть корупції жодного шансу. Завдяки цим заходам більш ніж на 30% зменшиться податкове навантаження на економіку України, та зростатиме добробут населення.
- Справжня децентралізація до рівня нових районів, які складаються з новостворених ОТГ. Взаємодія їх зі столицею без будь-яких перешкод з боку обласних і колишніх районних державних адміністрацій, які повинні бути ліквідовані.
З метою реалізації цих трьох пріоритетних напрямків ми розробили програму реформ, яку будемо презентувати й захищати під час майбутніх президентських виборів. Вона унікальна, інноваційна й надзвичайно дієва. Її реалізація покладе край процвітанню та взагалі існуванню корупції в Україні. Вже через 3 роки ми зможемо побачити, що ми є багатою країною, в якій люди можуть жити заможно, розвивати свій бізнес, будувати щасливе сімейне життя.
Я люблю Україну. Я люблю її так сильно, що заради неї в 2015 році я відмовився від комфортного життя громадянина Франції, щоб отримати українське громадянство для себе і для своїх онуків. Для мене бути громадянином України значить бути частиною сильної, прекрасної, процвітаючої країни. Я зовсім не хочу, щоб моя улюблена країна – країна в якій я живу – перетворилася на “бананову республіку”. Саме тому я прийняв для себе дуже важливе рішення – стати кандидатом у Президенти України, кандидатом який є нетиповим, несистемним, не схожим на всіх інших. Я зробив це для того, щоб всі ми мали надію та впевненість у майбутньому. І я вірю, що разом ми зможемо перемогти цю огидну, корумповану, антилюдяну систему. Моя програма дасть вам можливість зрозуміти, як ми можемо все це зробити за три роки.
Разом ми все зможемо! Разом ми переможемо! Слава Україні!
ПРЕЗИДЕНТСЬКА ПРОГРАМА МІШЕЛЯ ТЕРЕЩЕНКА
- ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ В СУДОВІЙ СИСТЕМІ:
- Антикорупційна система призначення суддів: На вакантну посаду судді випадковим чином (за допомогою лотереї) призначається один з існуючих претендентів, які відповідають вимогам, що пред’являються до цієї посади, і попередньо пройшли перевірку громадянським суспільством.
- Підвищення відповідальності суддів: Суддя суду нижчої інстанції, який за офіційною думкою Верховного суду прийняв неправове рішення, негайно залишає своєї посаду. Якщо неправове рішення судді не має складу кримінального злочину, ця людина на загальних підставах може подавати свою кандидатуру для заняття суддівської посади. Людина, яка двічі була звільнена з посади судді за винесення неправового рішення, довічно позбавляється права подавати свою кандидатуру для заняття суддівської посади.
- Незалежність Верховного суду від олігархів: На час перехідного періоду (5-10 років) Верховний суд України переноситься на територію Великобританії (або іншої чесної юрисдикції). Після викорінення корупції в судовій системі України, Верховний суд переноситься на територію України із заміною іноземних суддів на суддів – громадян України.
- Створення інституту приватних судів: Розширення прав та повноважень арбітражних судів.
- Продовжити процес люстрації суддів, який був скасований Президентом Порошенко.
- ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ В ПРАВООХОРОННІЙ СИСТЕМІ:
- Змішана система охорони правопорядку – національна поліція, поліція громади, громадяни:
Громадяни, які на добровільних засадах входять до складу підрозділів територіальної оборони, мають право на носіння короткоствольної вогнепальної зброї та використання її для захисту себе та інших людей, а також для захисту приватної власності.
На території нового району (який об’єднує кілька об’єднаних територіальних громад) діє поліція громади на чолі з шерифом, який обирається місцевою громадою з числа місцевих жителів. Контроль з боку громадськості за роботою поліції громади здійснюється шляхом виборів керівника поліції (шерифа), а також завдяки проведенню незалежних аудитів та активності громадських рад.
На національному рівні діє національна поліція на чолі з начальником поліції, який призначається главою виконавчої влади України.
У поліції забираються повноваження з розслідування та запобігання економічним злочинам.
Удосконалюється законодавча база правоохоронної системи, з чіткою системою відповідальності за неправомірні дії та рішення посадових осіб поліції.
- Служба Безпеки України: Позбавити СБУ повноважень з розслідування і запобігання економічних злочинів.
- Заміна прокуратури інститутом приватного переслідування та інститутом громадських повірених:
Державна прокуратура ліквідується.
Громадянин, як сторона обвинувачення, за своїм вибором може представляти свої інтереси в суді особисто, скористатися послугами приватного юриста або послугами іншої приватної особи.
Інтереси держави в суді представляють приватні юристи. У разі представлення в суді інтересів держави, приватних юристів для ведення конкретної справи наймає та координує їх роботу Громадський повірений (Public Attorney). Під інтересами держави зокрема розуміється представництво в суді інтересів тих громадян, яких віднесено до соціально незахищених груп (коло яких має бути максимально обмежено і однозначно визначено).
Громадський повірений обирається громадою нового району терміном на 2.5 роки.
Інтереси держави в міжнародних судах представляє Головний громадський повірений (General Public Attorney). Він же очолює Раду громадських повірених, яка є дорадчим органом саморегулювання діяльності громадських повірених. У тих випадках, коли в будь- якому новому районі відсутній Громадський повірений, його функції тимчасово виконує Головний громадський повірений. Головний громадський повірений обирається всеукраїнським голосуванням строком на 2.5 роки.
Інститут громадських повірених є незалежним від усіх гілок влади.
- ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ В ЕКОНОМІЧНІЙ СФЕРІ:
- Зменшення загального податкового навантаження на економіку до рівня 25%–30%: Забезпечується відповідне зменшення державних витрат.
- Нова податкова система: Податок на витрати – 2%, податок на виведення грошей з банківської системи України – 10%, акцизи (тільки на паливо, тютюнову та алкогольну продукцію), рента на корисні копалини. Інших податків не буде.
- Зміни в адмініструванні податків: Відміняється обов’язкова реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності. Оскільки до усіх підприємств, підприємців і фізичних осіб застосовуються абсолютно однакові правила оподаткування та ставки податків, тому відсутня необхідність в спеціальній реєстрації, в повідомленні або отриманні дозволу на ведення підприємницької діяльності.
Скасовується обов’язковість використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
Скасовується податкова звітність платників податків. Оскільки платник податків самостійно не нараховує і не сплачує податки, тому відсутня необхідність їх обліковувати та здавати звітність в податкову службу. Скасовується багато інших документів та обмежень, які ускладнюють життя підприємцям – зокрема, акти виконаних робіт та правила визначення витрат бізнесу.
Скасовуються податкові перевірки платників податків. Оскільки платник податків не веде облік податків і не сплачує їх самостійно, тому відсутня будь-яка необхідність перевіряти правильність нарахування та сплати податків.
Податковими агентами стають банки. В момент перерахування клієнтом банка грошей з його банківського рахунку, банк додатково знімає з цього ж рахунку 2% від суми, що перераховується до казначейства, як податок на витрати власника даного банківського рахунку. У момент зняття клієнтом банку готівки зі свого банківського рахунку або перерахування коштів за кордон, банк додатково знімає з цього ж рахунку 10% від суми, як податок на виведення грошей з банківської системи України.
У новій системі оподаткування відсутні імпортні та експортні акцизи та мита. Тому, з митної служби знімаються такі функції, як: забезпечення стягнення мита та акцизів, контроль правильності нарахування, своєчасності та повноти їх сплати, застосування заходів з їх примусового стягнення. В результаті: максимально спрощується імпорт/експорт товарів; повністю ліквідуються та частина контрабанди і сірий імпорт, що пов’язані з прагненням підприємців уникнути або зменшити існуючі сьогодні податкові платежі й збори; повністю ліквідується та частина корупції в митній службі, яка пов’язана з оцінкою товарів, що переміщуються через кордон.
Автоматичне нарахування та стягнення податків банками дозволить у рази скоротити податкову службу та корупцію в податковій сфері.
- РЕФОРМИ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРА:
- Вільне відкриття банківських рахунків: Знімаються усі обмеження Національного банку України, пов’язані з переведенням валютних коштів і відкриттям валютних рахунків, як всередині країни, так і за кордоном.
- Вільні розрахунки готівкою: Знімаються усі обмеження в розрахунках готівковими коштами. (За виключенням сплати за рухоме і нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації. Таке майно може бути придбане тільки за безготівкові кошти).
- Багатовалютність: Підприємства і приватні особи мають право проводити розрахунки будь- якій валюті.
- Вільна робота іноземних банків: Скасування обмежень НБУ на роботу в Україні іноземних банків.
- ЛІКВІДАЦІЯ КОРУПЦІЇ В ПОЛІТИЧНІЙ СФЕРІ:
- Скорочення терміну повноважень: Скорочення терміну повноважень депутатів Верховної ради та місцевих рад до двох з половиною років.
- Зміна чисельності і складу депутатів Верховної ради: Скорочення чисельності депутатів Верховної ради до 230-300 осіб. По одному депутату на один новий район. До цього числа депутатів пропонується додати ще 10 депутатів. По одному депутату від найбільших українських діаспор – США, Канада, Португалія, Польща, Австралія, Бразилія, Аргентина тощо.
- Забезпечення прозорості політичної та адміністративної діяльності: Всі закони, правила, постанови та рішення на всіх рівнях влади повинні бути постійно опубліковані в Інтернеті. Включаючи інформацію про те, ким і як вони були проголосовані і ухвалені.
- НЕПЕРЕМОЖНА АРМІЯ:
- Озброєні громадяни: Озброєні високомотивовані громадяни, яким є що захищати. Кілька мільйонів власників мисливської та іншої зброї, яку дозволено мати всім (крім відповідних винятків) громадянам України.
- Територіальна оборона: Чисельні, озброєні сучасною армійською зброєю й треновані формування територіальної оборони. (Кілька мільйонів учасників територіальної оборони).
Організація підготовки членів територіальної оборони і керівництво ними під час бойових дій здійснюється начальником поліції громади (шерифом).
- Професійна армія: Високомобільна армія сучасного зразка. Краще в світі озброєння і оснащення професійної армії. (Близько 100 тисяч професіоналів).
- ВІДНОВЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ УКРАЇНИ:
- Україна вживатиме всіх необхідних заходів через міжнародні суди та організації для забезпечення повернення Криму та окупованої частини Донбасу. Крім цього, найкраще, що ми можемо зробити, це стати економічно процвітаючою країною. В такому випадку, Крим та окупована частина Донбасу, зі свого боку, захочуть та почнуть докладати максимум зусиль, щоб знову приєднатися до України.
- Введення міжнародної військової миротворчої місії на східному кордоні України з Росією і на території в даний час окупованої частини Донбасу. Взяття під контроль міжнародних миротворчих сил акваторії Азовського моря і всього узбережжя Кримського півострова, включаючи транспортний трафік Керченського мосту.
- ВИБОРЧА СИСТЕМА:
- Проведення перепису населення.
- Електронне он-лайн голосування.
- Мажоритарна система виборів з двома турами голосування (на національному й місцевому рівнях).
- СПРАВЖНЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ:
- Максимальна децентралізація: Штучний поділ території України на області відміняється. Здійснюється децентралізація управління до рівня населених пунктів, з правом добровільного об’єднання населених пунктів в об’єднані територіальні (районні) громади.
- Максимум повноважень на місцях: Всі рішення, які стосуються місцевої громади, приймаються громадою на місцях (в тому числі питання екології). Проведення виборів, публічний контроль за якістю роботи обраних та призначених посадових осіб, їх дострокове відкликання та звільнення з посад, проведення референдумів з різних питань об`єднаної територіальної громади та району – все це проводиться з використанням електронної системи голосування та управління громадою, яка є частиною національної системи голосування та державного управління. Відповідальним за роботу такої електронної системи в громаді є Громадський повірений (Public Atterney), а на національному рівні – Головний громадський повірений (General Public Attorney).
- Економічна самостійність громад: Незалежні від центральної влади місцеві бюджети.
- Власні органи охорони правопорядку: Повноправна поліція громади на чолі з шерифом, який обирається громадою з числа місцевих жителів. Поліція громади є складовою частиною системи місцевої територіальної оборони.
- Обов’язкове представництво у Верховній Раді України: Громада нового району обирає свого представника – депутата Верховної Ради України.
- ЗАХИСТ ПРИВАТНОЇ ВЛАСНОСТІ:
- Недоторканність приватної власності: Примусове позбавлення власника его власності допускається виключно для погашення фінансової заборгованості власника, тільки в необхідному для цього обсязі і виключно за рішенням суду;
- Позбавлення силових органів невластивих їм функцій: Позбавити поліцію, СБУ та інші силові органи повноважень з розслідування і запобігання економічних злочинів.
- Особиста відповідальність чиновників: Особиста матеріальна відповідальність державного службовця (чиновника) за заподіяну шкоду громадянину і за нанесення шкоди його приватної власності.
- Право громадянина на самостійний захист власності: Держава не обмежує право громадянина захищати від будь-якого посягання себе, іншу людину та приватну власність будь-якими доступними способами, в тому числі і з застосуванням вогнепальної зброї.
- ПРИВАТИЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИХ АКТИВІВ:
- Приватизація всіх державних підприємств: Укрспирт, порти, аеропорти, енергетичні активи, нафтогазові активи, Укрзалізниця, державні шахти, державні землі сільськогосподарського призначення тощо будуть приватизовані за допомогою прозорого тендерного процесу – відкритого для місцевих та міжнародних учасників.
- Громадяни України є власниками державного майна: Дохід отриманий від приватизації державних підприємств розподіляється рівномірними частками між нинішніми власниками державних підприємств – громадянами України.
- РОЗВИТОК ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ:
- Потенційно прибуткові об’єкти: Приватизація потенційно прибуткових об’єктів інфраструктури – залізниці, морські та річкові порти, лінії електропередач, газо- та нафтопроводи тощо – та створення умов для українських і зарубіжних приватних компаній для подальшого розвитку транзитної інфраструктури України.
- Об’єкти, потенційна прибутковість яких не є очевидною: Наприклад, автомобільні дороги. Проведення державою відкритих міжнародних тендерів з обслуговування існуючих і будівництва нових об’єктів інфраструктури. Компанії-підрядники повинні надавати гарантії й матеріально відповідати за якість своїх будівельних робіт і сервісу.
- БАГАТОВАРІАНТНА ІННОВАЦІЙНА СИСТЕМА ОСВІТИ:
- Вища освіта: Перехід до приватної вищої освіти.
- Середня освіта: Паралельне існування державної та приватної систем середньої освіти.
Забезпечується реальна можливість вільного вибору між навчанням в державних і в приватних школах, завдяки повному переходу на ваучерну систему фінансування шкіл (реалізація принципу «гроші ходять за дитиною»). Вся сума бюджетних грошей поточного року, яка виділяється на систему середньої освіти, ділиться рівними частинами за кількістю учнів середніх шкіл в цьому році і закріплюється за їхніми ваучерами.
Приватні школи повністю розпоряджаються тими грошима, що їх вони отримують за ваучерами дітей, які в них навчаються. А також будь-якими додатковими коштами, які вони отримують від своїх клієнтів та інших зацікавлених організацій і осіб.
Державні школи отримують фінансування після перерозподілу загальної суми ваучерів, які отримані державними школами. Перерозподіл здійснюється Міністерством освіти, виходячи з потреб кожної конкретної державної школи. А також, з урахуванням потреби у фінансуванні адміністративного апарату та структурних підрозділів Міністерства освіти.
Обласні, районні та міські управління та відділи освіти ліквідуються. Міністерство освіти здійснює управління державними школами безпосередньо, через своїх штатних інспекторів.
- Незалежність приватних закладів: Приватним навчальним закладам вищої та середньої освіти надається повна незалежність та самостійність – фінансова, академічна, управлінська тощо. Зокрема, приватні навчальні заклади керуються лише власними правилами прийому студентів та школярів.
- МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ СВІТОВОГО РІВНЯ:
- Доступна медицина: Доступне для всіх працюючих громадян та їх сімей добровільне державне медичне страхування.
- Лікування світового рівня: Добровільне приватне медичне страхування.
- Гарантоване лікування: Державне лікування ВІЛ-інфікованих, хворих на діабет, гепатит С, туберкульоз, онкохворих з останньою стадією, хворих на рідкісні захворювання.
- Якісна медична інфраструктура: Приватизація державних медичних закладів – поліклінік, лікарень тощо.
- Якісні й недорогі ліки: Ліки, які схвалені Європейським агентством лікарських засобів або Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (або іншими міжнародно визнаними органами регулювання фармацевтичної діяльності), не будуть вимагати реєстрації та ліцензування в Україні.
- Додаткова турбота про малозабезпечених: Вільний розвиток медичних благодійних фондів.
- СПРАВЕДЛИВЕ ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:
- Накопичувальна пенсійна система: Перехід на накопичувальну пенсійну систему для тих, хто буде виходити на пенсію через п’ятнадцять років.
- Підвищення існуючих пенсій: Для існуючих пенсіонерів буде забезпечено суттєве підвищення мінімальної пенсії за рахунок впровадження нової податкової системи та виплати пенсій безпосередньо з бюджету (за умови ліквідації пенсійного фонду).
Забезпечуватиметься обов’язкове і своєчасне підвищення пенсій на величину інфляції.
- Додаткові виплати: Додатковим доходом пенсіонерів будуть грошові виплати за рахунок коштів, які будуть отримані від приватизації державних активів.
- ЯКІСНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА:
- Забезпечення непрацездатних громадян коштами на життя, на оплату обслуговуючого персоналу і на лікування як за рахунок державного бюджету, так і за рахунок активного розвитку приватних благодійних фондів та громадських організацій.
- ПРО МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ ЗЕМЛІ:
- Захист власників земельних паїв: Приведення в порядок законодавства і земельних реєстрів, з метою захисту власників земельних паїв, в разі зняття мораторію на продаж землі, від втрати ними прав на свою землю (через вимушено підписані ними договори в період дії мораторію).
- Ефективне і дбайливе використання земельних ресурсів: Забезпечити ринковими методами більшу популярність і поширеність малих і середніх сімейних ферм, при одночасному зменшенні кількості і популярності великих агрохолдингів. Перш за все, за рахунок підвищення вартості землі (покупки і оренди) на відкритому ринку, а також за рахунок вимог обов’язкового постійного її використання під озимі та ярові культури, і вимог по збереженню природного ландшафту.
- CТРАХУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ РИЗИКІВ (наш ПЛАН МАРШАЛЛА для УКРАЇНИ):
- Створення фонду страхування політичних ризиків: Фонд створюється з коштів міжнародних організацій та зацікавлених зарубіжних держав. Українська держава не несе фінансових зобов’язань і не приймає участі в управлінні фондом. Завданням фонду буде забезпечення необхідних умов для залучення в Україну великих обсягів іноземних приватних і державних інвестицій. Що, зокрема, сприятиме швидкому створенню в Україні великої кількості нових робочих місць і природного припинення трудової еміґрації з України.
- ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА:
- Україна – ЄС: Розвивати зв’язки з Європейським союзом, щоб поліпшити нашу власну економіку, закріпити ідеї свободи.
- Україна – НАТО: Українським військовим необхідно продовжувати і розширювати співробітництво з НАТО.
- Громадянство і візовий режим: Скасування заборони для громадян України мати подвійне громадянство з країнами ЄС та НАТО, з одночасним введенням візового режиму з Росією.
13.11.2018