Головна > Відео > Президент Володимир Зеленський: “…Наша національна ідея – об’єднавшись, зробити неможливе, всупереч усьому”

Президент Володимир Зеленський: “…Наша національна ідея – об’єднавшись, зробити неможливе, всупереч усьому”

Зеленський – Президент:
повний текст інавгураційної промови новообраного глави держави

ZIK20 травня у залі Верховної Ради відбулася інавгурація президента України Володимира Зеленського. Під час своєї промови новий очільник держави оголосив про розпуск парламенту, а також зазначив, що його найпершим завданням стане припинення вогню на Донбасі та звільнення полонених. Також президент закликав народних депутатів негайно проголосувати за новий Виборчий кодекс із відкритими списками, за зняття депутатської недоторканності і закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. 
Новообраний Президент України Володимир Зеленський приступив до виконання своїх обов’язків. 

Телеканал ZIK підготував повний текст інавгураційної промови Володимира Зеленського. Текст подається мовою оригіналу (пряма мова).

https://youtu.be/E38LdMeVmL4

Дорогі українці, після перемоги на виборах мій шестирічний син сказав: «Пап, я по телевізору бачив, кажуть, що Зеленський Президент. Виходить, що я теж президент?».

Тоді це прозвучало, як дитячий жарт. Але згодом я зрозумів, що насправді це – істина. Тому що кожен з нас президент. Не 73%, які за мене голосували, а всі 100% українців. Це не моя, це наша спільна перемога і це наш спільний шанс, за який ми несемо спільну відповідальність.

Щойно не тільки я приймав присягу – кожен з нас поклав руку на Конституцію і кожен з нас присягнув на вірність Україні.

Уявіть собі гучні заголовки: «президент не платить податки», «президент напідпитку промчав на червоне світло», «президент по-тихеньку краде, бо всі ж так роблять». Ви згодні, що це ганьба?

Ось чому, ось що я маю на увазі, коли кажу, що кожен з нас президент. Від сьогодні кожен з нас несе відповідальність за Україну, яку ми залишаємо своїм дітям.

Кожен з нас на своєму місці зможе зробити все для розвитку України. Європейська країна починається з кожного. Так, ми обрали шлях до Європи. Але Європа – вона не десь там, Європа вона ось тут (вказує на скроню – ZIK). Коли Європа буде тут (у голові – ZIK), вона буде ось тут (показує довкола – ZIK), вона буде в Україні. Це наша спільна мрія.

Але у нас є і спільний біль – кожен з нас загинув на Донбасі. Кожного дня ми втрачаємо кожного з нас. І кожен з нас переселенець. Ті, хто втратив власний дім, і ті, хто відчинив двері власного дому, розділивши цей біль.

Кожен з нас заробітчанин – ті, хто не знайшов себе вдома, а знайшов заробіток на чужині. Ті, хто в боротьбі з бідністю змушений втрачати власну гідність. Але ми все це подолаємо, бо кожен з нас – українець.

Ми всі українці. Не існує більших чи менших, правильних чи неправильних – всі українці. Від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Сімферополя, у Львові, Харкові, у Донецьку, у Дніпрі і Одесі – ми всі українці. Ми маємо бути єдині, адже тільки тоді ми сильні.

Звернення до заробітчан

Сьогодні я звертаюсь до всіх Українців у світі: нас 65 мільйонів. Так, не дивуйтеся, нас 65 мільйонів – тих, кого народила українська земля. Українці в Європі та Азії, у Північній та Південній Америці, Австралії і Африці, я звертаюсь до всіх українців на планеті – ви нам дуже потрібні.

Усім, хто готовий будувати нову сильну і успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас!

Сувенірів з-за кордону не потрібно – привезіть, будь ласка, нам свої знання, свій досвід і ментальні цінності. Все це допоможе нам почати нову епоху. Скептики скажуть: це фантастика, це неможливо. А, може, це і є наша національна ідея – об’єднавшись, зробити неможливе, всупереч усьому?

Згадайте, будь ласка, збірну Ісландії з футболу на Чемпіонаті Європи, коли дантист, режисер, пілот, студент і прибиральник билися і захищали честь своєї країни. І зробили це, хоча ніхто не вірить.

Це наш шлях – ми повинні стати ісландцями у футболі, ізраїльтянами в обороні рідної землі, японцями у технологіях, швейцарцями в умінні щасливо жити один з одним, не зважаючи на будь-які розбіжності!

Російсько-українська війна

Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі.

Мене часто питали: на що ви готові заради припинення вогню? Дивне питання. На що готові ви, українці, заради життя близьких вам людей? На що? Можу запевнити: задля того, щоб наші герої більше не гинули, я готовий на все.

Я точно не боюсь приймати складні рішення, я готовий втрачати свою популярність, свої рейтинги. І, якщо буде треба, я без вагань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. Не втрачаючи наші території. Ніколи!

Історія не справедлива, це правда. Не ми почали цю війну. Не ми почали, але нам цю війну закінчувати. І ми готові! Готові до діалогу, але я уверен, что первым шагом для начала этого диалога станет возвращение всех украинских пленных!

Наш наступний виклик – це повернення втрачених територій. Чесно кажучи, мені здається, що це формулювання не зовсім коректне, бо неможливо втратити те, що й так наше по праву. І Крим, і Донбас – це українська земля, де ми втратили не тільки території, ми втратили найголовніше – людей.

Сегодня мы просто должны – я уверен, они нас слышат – возвращать их сознания. Мы потеряли это сознание. За эти годы власть не сделала ничего, чтобы они чувствовали себя украинцами. Они не чужые, вони наші, вони – українці!

Так, ми всі українці, де б ми не жили. Бо українець – це не в паспорті, українець – це тут, це в серці. Я точно це знаю, знаю від бійців, які захищають Україну. Наших героїв як україномовних, так і рускоговорящих.

Я хочу звернутися до них: не буває сильної армії там, де влада не поважає людей, які віддають життя за країну кожного дня. Я зроблю все, аби ви відчували повагу.

Це гідне, а головне стабільне фінансове забезпечення, це ваші житлові умови, законні відпустки після виконання бойових завдань, відпочинок для вас і ваших родин.

Потрібно не розповідати про стандарти НАТО, а творити це, творити ці стандарти.

Порада Кабінету міністрів іти у відставку

Безумовно, крім війни, є ще дуже багато бід, які роблять українців нещасливими. Це шокуючі тарифи, принижуючі зарплати і пенсії, болючі ціни, неіснуючі робочі місця.

Це медицина, про покращення якої, здебільшого, говорять ті, хто ніколи не лежав з дитиною у звичайній лікарні. Це міфічні українські дороги, які будуються і ремонтуються тільки у чиїйсь бурхливій уяві.

Дозвольте мені зараз процитувати одного американського актора, який став класним американським президентом. Уряд не вирішує наших проблем – уряд і є нашою проблемою. Це просто цитата.

Я не розумію наш уряд, який тільки розводить руками і каже: ми нічого не зможемо зробити. Це – неправда. Можете. Ви можете взяти аркуш, взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори.

Я думаю, що люди це оцінять.

Моє обрання доводить: люди втомилися від досвідчених, системних, надутих політиків, які за 28 років створили країну можливостей – можливостей відкатів, потоків, дерибанів.

Ми збудуємо країну інших можливостей, де всі рівні перед законом, де є чесні і прозорі правила гри – одні для всіх. Для цього до влади повинні прийти люди, які будуть служити народу.

Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень. Не було, будь ласка, моїх портретів. Бо президент – не ікона, не ідол. Президент – це не портрет.

Повісьте туди фотографії своїх дітей і перед кожним рішенням дивіться їм в очі.

Розпуск Верховної Ради України

Знаєте, я можу ще багато чого сказати, але українці хочуть не слів, а дій. Тож, шановні депутати, ви призначили самі інавгурацію у понеділок, в робочий день. Я бачу в цьому плюс. Це значить, що сьогодні вечірок не буде – будемо з вами працювати.

Тому я дуже прошу ухвалити закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, багатостраждальний Виборчий кодекс. І зробіть, будь ласка, відкриті списки.

Також я прошу вас звільнити з посад голову Служби безпеки України, Генерального прокурора України, Міністра оборони України. І це далеко не все, що ви можете зробити, але для початку достатньо.

У вас на це буде два місяці. У вас на це буде два місяці. Зробіть це і повісьте медалі собі. Непогані бали на дострокові парламентські вибори. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання. Слава Україні!

Фінальне звернення до українського народу

І наостанок дуже коротко. Дорогий народе, протягом свого життя я намагався робити все, щоб українці посміхались. Я відчував так серцем. Це була не тільки моя робота, правда. Це була моя місія.

Наступні 5 років я зроблю все, українці, щоб ви не плакали. Дякую!

ZIK
20.05.2019

 

Інавгурація Зеленського. Весело було, але не усім (фоторепортаж)

Президент України Володимир Зеленський, 20 травня 2019 року

Якби Надія Савченко справді хотіла зробити «ба-бах» парламенту, то сьогодні, за її логікою, для цього був ідеальний день. На інавгурацію нового президента в стінах Ради зібралася практично вся українська еліта. Колишні та теперішні топ-політики, весь уряд, голови ключових державних органів, керівники всіх силових відомств…

Народні депутати, члени уряду, свита Зеленського, представники міжнародних делегацій почали сходитись до Верховної ради вже з 9 ранку. Одним з перших з’явився нардеп Володимир Парасюк. Він розпочинав свою каденцію з кількох гучних бійок, але згодом заспокоївся і навіть закликав в день інавгурації всіх депутатів поводити себе ввічливо, аби не зганьбитись перед численними іноземними гостями. Від Зеленського ж Парасюк очікує зміни системи, хоча й визнав, що очікування тривожні.

Згодом з’явились особи з найближчого оточення нового глави держави – Андрій Богдан зі своєю постійною посмішкою до вух та зосереджений Борис Шефір. Когось з цієї парочки вже тривалий час пророкують в керівники адміністрації нового президента. На питання, чи це буде він, Шефір, обіймаючись з Бориславом Березою, загадково відповідав, що вже знає, хто це буде, але це їхні особисті справи.

Олег Барна та Семен Семенченко навіть на урочисте засідання явились в камуфляжі, а у жінок чомусь в моді у цей день був чорний колір – перевагу у своєму вбранні йому віддали Ольга Червакова, Надія Савченко, Вікторія Сюмар, Оксана Білозір та Тетяна Чорновіл. Чорновіл запорхнула в залу ледь не в останній момент, примчавши до парламенту на моноколесі. Савченко ж, яку ще зовсім недавно підозрювали в планах підірвати парламент, сьогодні навіть не обшукували. Вона гордо і в доброму гуморі продефілювала до сесійної зали на каблуках, обвішана орденами та медалями.

На інавгурацію прийшли і церковні лідери, між якими останнім часом тривали бурхливі суперечки: предстоятель новоствореної Української православної церкви Епіфаній, почесний патріарх Філарет, який воює з Епіфанієм за повернення колишньої влади, та предстоятель УПЦ МП Онуфрій, який протистоїть першим обом.

Онуфрій, прийшов під Раду пішки і став очікувати свого політичного поводиря, проросійського депутата Вадима Новинського.  Політик та мільярдер мав провести владику на інавгурацію. За цей час митрополит перекинувся з «Главкомом» своїми очікуваннями від нового президента: «Треба щоб всі конфесії були рівні перед законом. Ми не очікуємо для себе ніяких привілеїв чи преференцій, але хочемо щоб наша церква була рівною разом з усіма. І президент в ході нашого діалогу підтвердив, що має бути правова держава, не має бути любимчиків».

Що ж до конфлікту Епіфанія та Філарета, то Онуфрій назвав його очікуваним: «Я знав, що це буде. Таким чином розколи не лікуються. Вони лікуються любов’ю, покаянням, осмисленням, а не адміністративними бажаннями». Тут з’явився Новинський, радо розцілував Онуфрія, а заодно й свого соратника Олександра Вілкула, і вони дружною компанією пішли слухати нового президента.

Нардеп Сергій Лещенко, якого то зараховують до команди Зеленського, то відхрещуються від цього, підійшов до Ради, ведучи відеострім, щось поговорив в камеру свого телефона в компанії Айвараса Абромавічуса і в такому ж онлайн-режимі зник за дверима Ради.

«Права рука» вже колишнього президента Ігор Кононенко, який свого часу розповідав «Главкому» про виборчі «фішки» штабу Порошенка, спробував спрогнозувати анонсовані «фішечки» інавгурації Зеленського: «Всі очікують, чи будуть дострокові вибори. Але у нас чудовий настрій, ми готові до виборів в будь-який час». Як відомо, Кононенко вже кілька років підгодовує округ у Київській області. Звідси й така впевненість.

Нардеп від БПП Володимир Курінний теж поділився своїми враженнями про «фішки»: «Я не пам’ятаю таких заходів безпеки – вже три кілометри пішки йду. Через кожні п’ять кроків навіщось стоїть поліцейський». Поліції та «удошників» через не зовсім традиційний сценарій інаугурації, дійсно, було море, а найближча станція метро «Арсенальна» навіть закрита на вихід. Маріїнський парк нашпигували металошукачами, через які ближче до площі перед Радою пропускали прихильників Зеленського з кульками.

Проблеми з тим, аби потрапити до Верховної Ради, виникли навіть у в.о. міністра охорони здоров’я країни Уляни Супрун, яку проводив особисто міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він просто сяяв на відміну від інших членів уряду. Коли парочка проходила біля прихильників Зе з натовпу почало доноситись «Супрун – ганьба!».

Мер Києва Володимир Кличко приїхав на інавгурацію велосипедом. Склалось враження, що це тролінг нового президента. Герой Зеленського (президент Голобородько) у серіалі «Слуга народу» добирався на роботу саме велосипедом. Втім Кличко запевнив, що постійно так пересувається по місту, тим більше що сьогодні через урочисті події центр столиці застряг в пробках.

Сам герой сьогоднішнього дня, як і обіцяв, почав свій похід до парламенту в Маріїнському парку, по ходу роблячи селфі та «даючи п’ять» своїм фанатам, а деякі з них навіть тримали картини з зображенням нового президента. Аби поцілувати свого вищого колегу по «Кварталу» Євгена Кошового у лисину низенькому Зеленському навіть довелося підстрибнути.

Невисокий ріст нового президента довелось враховувати і організаторам церемонії. Аби Зеленський «не потонув», під парламентською трибуною зробили спеціальну підставку.

Підійшовши до червоної доріжки, Володимир (саме так, по-простому, попросив називати його новий президент) помахав всім руками та піднявся до зали.

Володимир Зеленський прямує до Верховної Ради

Збуджений натовп під стінами Ради далі спостерігав за дійством з великих екранів. Коли на екрані перед прихильниками Зеленського з’являлись урядовці, яких представляв спікер Андрій Парубій, їх шалено засвистували, але найбільше децибелів викликала поява понурого Порошенка.

Промова нового президента очікувано виявилась дещо нахабною, але рамки пристойності вона все ж не перейшла.

Прозвучали випади в бік окремих персон. Було помітно, як змінюються в обличчі і так напружені Петро Порошенко, Володимир Гройсман, Юрій Луценко, Ірина Геращенко. Хвиля перекошених усмішок прокотилася ложею уряду після того, як Зеленський, пожонглювавши цитатами Рональда Рейгана, запропонував уряду взяти аркуші та ручки і звільнити місця. До речі, тим самим новий президент дав зрозуміти, що попередні чутки про те, що нібито Гройсман, Луценко та інші мають чи з ним, чи з Коломойським якісь кулуарні домовленості, далекими від реальності.

Виступ Зеленського на вулиці супроводжувався гучним схваленням, оплесками та криками «Молодець!», «Красава!». У залі парламенту оплески також лунали, але не по всьому – в секторі, де засідає Блок Порошенко, взагалі вистачало порожніх місць. Іноді Зеленський отримував навіть овації, депутати вставали. На словах, що новий президент ніколи не допустить втрати наших територій, підхопилась зі своїх місць навіть ложа уряду.

Президент України Володимир Зеленський (фото прес-служби президента)Президент України Володимир Зеленський (фото прес-служби президента)

Посперечатись вголос з новим президентом зважився лише епатажний Олег Ляшко. Коли Зеленський почав звертатись російською мовою до мешканців окупованих територій, головний радикал повчав кричати, що вони розуміють українську. Проте Олег Валерійович тут же напоровся на відповідь Зеленського, який звинуватив Ляшка, що той знову продовжує ділити людей. Зауважимо, що Петро Порошенко в своїй інавгураційній промові свого часу переходив на російську мову куди частіше. Тоді Ляшко чомусь змовчав.

Зеленський закликав депутатів ще в цьому скликанні ухвалити закони про скасування депутатської недоторканності (при цьому промовчав про закон про імпічмент), про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення та Виборчий кодекс з відкритими списками. Але при цьому дав депутатам на все це лише два місяці, бо тут же оголосив про розпуск Верховної Ради восьмого скликання. Попередній указ з цього приводу, підготовлений його командою, вже гуляв мережею.

Зеленський та Ляшко. Дуель поглядів (фото: Влад Мусієнко)Зеленський та Ляшко. Дуель поглядів (фото: Влад Мусієнко)

Якщо під час інавгурації Віктора Януковича перед тим закрилися масивні двері, а біля Петра Порошенка знепритомнів солдат, то Зеленського, здавалося, оминуть всі ці «нещастя». Він пройшов вхід у Раду без пригод. Проте коли він вже отримував свої президентські атрибути та омріяну булаву, військовий не втримав на подушці посвідчення президента, і воно впало на підлогу. Документ швидко повернули на місце, але вже було пізно – «сигнал» вже почали активно інтерпретувати у соцмережах і на вулицях.

Закриваючи урочисте засідання, Андрій Парубій зробив ремарку: «Дякую, було весело». Після цього Зеленський пішов на церемонію представлення командуючих Збройних сил. З усіх них честь новому президенту не віддали нещодавно призначений командувач ССО Ігор Лунев та голова СБУ Василь Грицак, відставки якого кілька хвилин тому гучно вимагав Зеленський. Грицака при цьому люди, що зібрались біля Маріїнського, освистали.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій та президент України Володимир Зеленський (фото прес-служби Верховної Ради)Голова Верховної Ради Андрій Парубій та президент України Володимир Зеленський (фото прес-служби Верховної Ради)

Тим часом депутати, отримавши від нового президента обіцянку їх розігнати, почали розходитись. Більшість з них, хоч і визнає, що рішення про розпуск є дещо сумнівним з юридичної точки зору, визнають, що дострокові вибори – це вже даність. Аж надто багато гравців у нинішньому скликанні в них зацікавлені.

В їхньому числі – головні «зв’язкові з Кремлем» в цій Раді Юрій Бойко та Сергій Льовочкін, які перебували в дуже доброму настрої, направляючись до своїх автівок.

«Просто чудово, – поділився Льовочкін з «Главкомом» враженнями від промови нового президента. – Нам дуже імпонує, що наш президент говорить на різних мовах з усіма українцями. В цьому ми його сильно підтримуємо. І, нарешті, ця квазікоаліція, цей парламент і ця влада підуть в небуття».

На питання, чому його канал «Інтер» був чи не єдиним, хто проігнорував інавгурацію, Льовочкін знизав плечима: «Я не знаю, що транслює «Інтер», я не керую процесом».

А Зеленський тим часом вітав голів іноземних делегації в Маріїнському палаці. На підприємстві «Гарант-сервіс» Державного управляння справами, яке займається організацією харчування для подібних прийомів, «Главкому» розповіли, що робітників зігнали на роботу у минулі вихідні. Напередодні вони готували фуршетний стіл на двісті осіб – коронними стравами інавгураційного столу стали вареники з вишнями та різноманітні рибні страви.

Володимир Зеленський прямує до Маріїнського палацуВолодимир Зеленський прямує до Маріїнського палацу

Після всіх фуршетів, урочистостей та красивих слів новому президенту, нарешті, доведеться робити перші конкретні кроки – кадрові рішення. І вже на завтра заплановані передбачені законом консультації президента з лідерами фракції щодо дострокового припинення повноважень парламенту.

Буде ще веселіше?

Павло Вуєць
Станіслав Груздєв
ГЛАВКОМ