Головна > Люди > Суспільство. Право. Лад > УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДЯНИ З ЄС: ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДЯНИ З ЄС: ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

                                                                                                                       Прем’єр-міністру України
                                                                                                                       Володимиру Гройсману
         
          Про створення в системі виконавчої влади окремого підрозділу (або відомства)
          для впровадження державної політики щодо трудової міґрації
                                               
Шановний Прем’єр-міністре України!
Звертаємося до Вас від імені громадян України, які працюють і живуть за межами Батьківщини. Ми представляємо активних енергійних громадян, які не лише знайшли постійну роботу в чужій країні, а й узялися до самоорганізації, допомоги співгромадянам, правозахисту. Наші громади зростають не лише чисельно, а й якісно. Ми долучаємося до міжнародних громадянських кампаній з підтримки України, збирали допомогу для АТО в найважчі часи її проведення, організовуємо взаємодопомогу для трудових міґрантів, відкриваємо українські школи й проводимо міжнародні фестивалі української культури.
В усіх цих справах, пане Прем’єр-міністре, ми потребуємо постійної взаємодії з Україною. Співпраця з українськими посольствами й консульствами існує практично онлайн, – за що ми вдячні нашим дипломатам. Однак, наші потреби та ініціативи давно вийшли за межі компетенції лише міністерства закордонних справ.
Дозвіл на легальний прокат українських та україномовних фільмів у країнах ЄС, де ми проживаємо; сертифікація шкільної освіти; практичне усунення подвійного оподаткування грошових переказів; догляд за нашими літніми родичами в Україні; реалізація наших виборчих прав; протидія російській пропаганді серед українських трудових міґрантів – ось далеко не повний перелік питань, які нас турбують і потребують практичного розв’язання. Зараз за межами України працюють та навчаються мільйони активних українських громадян. Ця кількість постійно зростає.
Однак, наразі в Києві немає єдиного центру, який би працював у всіх цих напрямках у режимі “єдиного вікна”. Підтримувати постійний контакт із десятками відомств ми просто не маємо змоги. Разом зі зростанням українських громад за кордоном, шириться коло завдань, які потребують розв’язання.
Українці, які працюють за кордоном, не просять у Батьківщини грошей, чи навіть захисту в Євросоюзі, ми вже самі навчились досить ефективно захищати українців і Україну в країнах нашого проживання. Те, чого ми в першу чергу хочемо від української влади – це сприяти нам у збереженні й розвитку наших зв’язків з Україною. Ми хочемо залишатися українцями, ростити дітей українцями, інвестувати в українську економіку. Ми налаштовані на взаємну повагу й постійну взаємодію.
Ми наполягаємо на створенні єдиного державного органу в системі виконавчої влади у сфері зовнішньої трудової міґрації. Такий єдиний центр взаємодії й допомоги потрібен як українцям, які тривалий час перебувають за кордоном, так і Україні. Цей орган мав би працювати в режимі “єдиного вікна” щодо усіх нагальних питань, які стосуються зовнішньої трудової міґрації, а також повинен впроваджувати державну політику для підтримки постійних комунікацій з українськими громадянами за кордоном та громадянами європейських країн українського походження, а також для створення сприятливих умов їх повернення до України в майбутньому. Збереження тісних зв’язків України зі своїми громадянами за кордоном – це додатковий потенціал для економічного розвитку й політичного зміцнення нашої держави.
                   З повагою,
Лариса Пономаренко,  президент Об’єднання українських асоціацій Іспанії “КРАІ” та Асоціації Українців Реґіону Мурсія;
Марія Курницька,  президент Асоціації Українців Кантабрії “Оберіг”;
Лілія Миколаїв, президент  Асоціації “КонУкраніа” (З Україною), Мадрид;
Георгій Клімов, президент Асоціації  “У-Армонія”, Валенсія;
Наталя Бондаренко, президент Культурно освітнього  центру “Дивосвіт”, Мадрид;
Світлана Румак, президент Асоціації українських батьків і вчителів в Каталунії “Берегиня”, Барселона;
Тетяна Кузик,   Голова Центральної  координаційної  ради українських організацій в Італії;
Олег Гуцько, голова Асоціації українців Португалії “Собор”;
Борис Кучерас, президент Асоціації українців в Португалії “Джерело Світу”;
Ірина Ястреб,  голова Міжнародної громадської  організації українців “Четверта Хвиля”.
         
            Всіх, хто хоче долучитися до такого звернення, просимо надсилати підписи на       адресу: krai@gmail.com  вказавши країну, назву організації, прізвище та ім’я керівника.