Головна > Часоплин > Геополітика > Звіт: Країни G20 купують вироблені рабами товари на сотні мільярдів доларів

Звіт: Країни G20 купують вироблені рабами товари на сотні мільярдів доларів

Протест рабів у Мавританії (архівне фото)

Багаті держави купують товари сумнівного походження на загальну суму 354 мільярди доларів. Ці товари, імовірно, вироблені за рахунок рабської праці.

Ситуація із сучасним рабством є найгіршою в Північній Кореї, Афганістані, Центральноафриканській республіці, Південному Судані, Еритреї та Мавританії. Однак розвинуті країни також несуть частку відповідальності за рабство. Про це йдеться у опублікованому в четвер, 19 липня 2018 року, щорічному звіті “Глобальний індекс рабства”, який публікує фундація Walk Free.

Основною метою звіту є тиск на уряди, компанії та споживачів задля вживання більш рішучих кроків у боротьбі із сучасним рабством. Згідно з даними фундації, щороку країни Великої двадцятки (G20) імпортують товари, вироблені за підозрілих обставин, на суму 354 мільярди доларів США. Із цієї суми 200 мільярдів доларів – це вартість вироблених за сумнівних обставин ноутбуків, мобільних телефонів та комп’ютерів. Ще 128 мільярдів доларів – це вартість одягу, який, імовірно, вироблений з використанням рабської праці.
Найбільше товарів, при виробленні яких могла використовуватись рабська праця, завозять США – на суму 144 мільярди доларів. На другому місці Японія – 47 мільярдів, на третьому – Німеччина, яка завозить товарів сумнівного походження на загальну суму у 30 мільярдів доларів.

Станом на 2016 рік у світі налічувалося 40,3 мільйона сучасних рабів. У загальну кількість рабів входять також 15 мільйонів осіб, силоміць примушених до шлюбу. Від загальної кількості сучасних рабів 71 відсоток становлять жінки.

Дмитро Прокопчук

DW