Головна > Відео > Бердянці вийшли на вулиці через убивство “Сармата”

Бердянці вийшли на вулиці через убивство “Сармата”

У Бердянську ветерани АТО і небайдужі городяни вийшли на вулиці, 
вимагаючи розслідування вбивства Віталія Олешка та покарання 
винних.

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на трансляцію у Facebook АТОвця Андрія Маджарова, на очах якого було вбито “Сармата”.

Колона АТОвців вирушила до відділення поліції. Від поліцейських вимагають повідомити про результати розслідування і розказати, що кажуть затримані за підозрою у вбивстві. Поліцейські натомість посилаються на таємницю слідства. Поліцейським також закидають, що вони не реагували на погрози, які отримував Олешко перед убивством.

 

АТОвці вимагають у поліції надати охорону родині Олешка. Розходитися з-під будівлі поліції не збираються.

https://www.facebook.com/100021716284663/videos/290029385064269/

Мітингувальники також побували перед будівлею виконкому Бердянської міськради. Хтось облив вхід у будівлю червоною фарбою, вона має символізувати кров і причетність до вбивства місцевої влади.

Нагадаємо, ветерана АТО Віталія Олешка з позивним “Сармат” застрелили у Бердянську 31 липня. За попередніми даними,вбивць було двоє, вони втекли. Згодом поліціязнайшлаїхню порожню автівку. Повідомлялося, що один із нападників може бути пораненим, в нього стріляв побратим “Сармата”. Вбивцю АТОвця поліція шукала на території Запорізької та Донецької областей. Сьогодні, 1 серпня, поліція повідомила, що за підозрою у вбивстві “Сармата” затримали п’ятьох людей: чотирьох – у місті Василівка Запорізької області, ще одного – в Бердянську.

Depo.Запоріжжя

 

Кому перейшов дорогу Сармат: три конфлікти, в яких був замішаний ветеран АТО

 

Віталій Олешко, якого вбили пострілом у спину, був відомою людиною в своєму регіоні, і навколо його загибелі вже виникло кілька теорій. Кому міг настільки перешкодити ветеран АТО, що його довелося «прибрати» в прямому сенсі цього слова.

ХТО ТАКИЙ «САРМАТ»?
Доброволець батальйону НГУ «Донбас», учасник самооборони Бердянська, кавалер ордена «За мужність» 3-го ступеня, учасник боїв за Іловайськ. Був у полоні.

Версія перша: ПОЛІТИЧНІ МОТИВИ
Усі знали Віталія Олешко як ярого супротивника місцевої влади. Особливо гостро, за словами громадських активістів, він конфліктував з мером Бердянська Володимиром Чепурним і депутатом Олександром Пономарьовим.

Пономарьова вказав як головного підозрюваного товариш Олешка Андрій Маджар, який був свідком убивства.

Як повідомляють місцеві активісти, в Бердянську він займався проблемами, пов’язаними з банкрутством водоканалу, ціною води для місцевих жителів, цінами на проїзд в громадському транспорті, доступом до моря в публічних місцях.

Також активісти повідомили про те, що Віталію Олешку постійно погрожував губернатор Костянтин Бриль, депутат Пономарьов, Олександр Македонський, Олексій Холод та інші.

Версія третя: РОЗБІРКИ МІЖ АТОШНИКАМИ
Персону Віталія Олешка пов’язують з Олександром Цегельніковим – керівником громадського формування учасників АТО з охорони порядку. Він фігурував у багатьох скандалах, пов’язаних з обігом зброї, а сама організація постійно конфліктує з іншими формуваннями ветеранів АТО в регіоні. Згідно з неофіційними даними, опоненти ніяк не можуть поділити сфери впливу у деревообробному бізнесі.

6 липня Олешко був помічений на мітингу, присвяченому протесту проти торгівлі з Кримом і відставці голови Херсонської ОДА.

Версія третя: ЗЕМЕЛЬНІ СПРАВИ
Соратники Сармата запевняють, що він відстоював законне право учасників АТО отримати земельні ділянки, які були присвоєні місцевими фермерами.

Опоненти Олешка звинувачують його у вимаганні: нібито Сармат вимагав у фермерів віддавати йому частину врожаю, пропонуючи натомість «повирішувати питання в прокуратурі». Крім того, вони звинувачують Олешка в рейдерстві.

EtСetera

01.08.2018

 

Вбивство Сармата: друзі загиблого підозрюють місцевих поліцейських

Друзі Віталія Олешка підозрюють у його вбивстві діючих співробітників правоохоронних органів Маріуполя. Про це написав координатор ініціативної групи поранених потерпілих на Майдані «Ліга Нескорених» Олександр Обама.

ФАКТ. Підозрювані в замаху на Олешка були затримані поліцією під Мелітополем. Свідки нападу впізнали у затриманих учасників нападу на Олешка. Незабаром їх фотографії потрапили у соцмережі. Завдяки цьому активістам вдалося встановити особи деяких учасників злочинної групи.

ВЕРСІЯ. За словами Олександра Обами, його товариш Леонід Литвиненко впізнав у нападниках двох працівників поліції Маріуполя. За словами Литвиненка, вони його «мучили півроку в Маріупольському СІЗО». Один з підозрюваних двічі вивозив його під конвоєм і «вибивав свідчення». Другого підозрюваного Литвиненко бачив, коли розмовляв з працівниками поліції.

НАГАДАЄМО, колишнього добровольця батальйону «Донбас» Віталія Олешка поранили у спину в Бердянську 31 липня приблизно о 12:30. Він помер від отриманого поранення в той же день. Поліція затримала п’ятьох підозрюваних у вбивстві Олешка.

EtСetera

02.08.2018

 

Підозрюваного у вбивстві учасника бойових дій Олешка взяли під варту на 60 діб

Бердянський районний суд взяв під варту на два місяці без можливості внесення застави одного з підозрюваних у вбивстві учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка Артема Матюшина.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з зали суду.

Чоловік є уродженцем Макіївки Донецької області та проживає у Дніпрі. За даними слідства саме він підозрюється в тому, що здійснив постріли з обрізу мисливської рушниці у «Сармата», що спричинили смерть останнього, а після цього він та інші троє підозрюваних скрилися з місця злочину на двох автівках “Таврія” та «Мазда» і були затримані поліцією у Василівці.
Побратими Віталія Маджаров, Пшеничний, Печников, котрі були з ним під час вбивства впізнали Артема Матюшина, як людину, котра стріляла у “Сармата”.

Прокуратура клопотала про запобіжний захід тримання під вартою, наголошуючи на ризиках втечі, впливу на свідків, а також перешкоджання слідству.

Сам підозрюваний зазначив, що не має відношення до злочину, а того дня приїхав з друзями на відпочинок.
Слідчий Олексій Мартим’янов наголосив, що наразі встановлюється факт ймовірної причетності до злочину інших осіб, а саме замовників та організаторів.

Матюшину інкримінують умисне вбивство за попередньою змовою групою осіб. У разі доведення вони чоловіку загрожує довічне позбавлення волі.
Сьогодні суд обиратиме міру запобіжного заходу й іншим трьом підозрюваним у вбивстві Віталія Олешка.

Hromadske

03.08.2018

 

Бердянський суд арештував третього підозрюваного у вбивстві Олешка

Бердянський суд арештував на два місяці Олександра Обухова – третього підозрюваного у вбивстві учасника бойових дій Віталія Олешка.

Обухов є уродженцем Дніпра, там і мешкав. За інформацією слідства, він приїхав до Бердянська на автомобілі «Мазда-6» разом з іншими підозрюваними, де вони за попередньою змовою діяли за розподіленими ролями, повідомляє «Громадське».

Саме Олександр Обухов, за відомостями слідства, перебував за кермом «Мазда-6», в котру після вбивства Віталія Олешка пересіли два інших підозрюваних – Артем Матюшин та Микола Ломака, і де знаходився четвертий підозрюваний Максим Владимиренков. Чоловіки вирушили до Дніпра. В такому складі їх і затримали у Василівці.

Слідчий та прокурор наголошували на ризиках втечі, впливу на свідків, продовження злочинної діяльності.

Сам підозрюваний сказав, що не має стосунку до злочину, адже він просто підробляв перевізником.

За його словами, ті особи, котрі вчинили злочин, заправили його авто «Мазда-6» та поїхали до Бердянська на відпочинок. Але про їхні злочинні наміри він, як стверджує, не знав.

Захист Обухова заперечував щодо задоволення клопотання про арешт, наголошуючи, що провину підзахисного не доведено і він не знав про злочинні наміри інших підозрюваних.

Олександру Обухову інкримінують умисне вбивство за попередньою змовою групою осіб. У разі доведення вини чоловіку загрожує довічне позбавлення волі.

Сьогодні суд обиратиме міру запобіжного заходу ще одному підозрюваному у вбивстві Віталія Олешка. Раніше суд вже заарештував двох – Артема Матюшина та Миколу Ломаку.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Чотирьом особам повідомили про підозру у вбивстві Олешка. Раніше поліція повідомляла про затримання п’ятьох підозрюваних у справі.

1 серпня начальник управління Нацполіції в Запорізькій області Сергій Коміссаров заявив, що поліція опрацює версію щодо причетності народного депутата від «Волі Народу» Олександра Пономарьова до вбивства учасника бойових дій Віталія Олешка (позивний «Сармат»). Також Коміссаров повідомив, що для вбивства бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка нападники спеціально підготували два автомобілі.

zik

 

На міліцейській хвилі: Несподівана версія вбивства Віталія Олешка

Вбивство Олешка наштовхнуло на неприємні думки - фото 1

Вбивство Олешка наштовхнуло на неприємні думки / timenews.in.ua

Автор Без Табу аналізує офіційну версію вбивства ветерана АТО й громадського активіста Віталія Олешка «Сармата» і пропонує власну, яка не сподобається панам з МВС.

Україна навряд чи скоро наздожене Італію за середнім рівнем життя населення чи вмінням віртуозно готувати «макаронні вироби». Зате кількість резонансних вбивств та замахів зараз доходить до тієї планки, яка неаполітанській каморрі могла наснитися хіба у часи її розквіту. Для цілковитої аналогії лише неповнолітніх на скутерах в якості безпосередніх виконавців замовлення не вистачає. А от безсилля правоохоронних органів там і тут є цілком тотожним, нехай і з різних причин.

У випадку з убивством Віталія Олешка поліцію за бажання можна навіть трішки похвалити. До УМВС в Запорізькій області та конкретно до бердянських копів, схоже, ще не дійшла вказівка з центру – якщо жертвою стає патріот та/або учасник війни на Донбасі, усіх собак необхідно миттєво вішати на Росію. Завдяки цьому і надто повільний хід слідства можна буде виправдати, і неможливість впіймати злочинців в разі їхньої втечі пояснити (навіть якщо підозрювані не дременуть до РФ, а спокійнісінько відсиджуватимуться десь на українській території). Цього ж разу про «руку Кремля» ніхто всерйоз навіть не згадував.

Позитивна конкретика закінчується, починається скепсис. Наскільки високою є ймовірність того, що справу спробують зам’яти за відмашкою з Києва? Якщо замовником є нардеп від «Волі народу» Олександр Пономарьов, то вона наближується до ста відсотків. Утримувача депутатської недоторканості навіть за мотивами махінацій із паливом та мастилом для військової техніки в зоні АТО до стіни не спробували притиснути. А Бердянськ – курортне містечко на Азовському морі – як стара, так і нова політичні еліти просто віддавали йому на відкуп. Покійний «Сармат» був одним з небагатьох, хто намагався протистояти свавіллю проросійського «князька» та засуджував його діяльність.

Проте є й цікавіша версія, до якої депутат Пономарьов стосунку не має жодного. І спершу вона видається не більш ніж банальним проявом параної. Але то лише на перший погляд. Зазвичай виконавців резонансних вбивств не те що не ловлять за гарячими слідами, а навіть визначитися з їхніми прикметами не можуть, не розгубивши при цьому доказову базу. А тут злочинці, що мешкали в інших областях, навіть до Мелітополя доїхати не встигли. У силовиків тут навіть з узгодженням легенди щодо затримання не склалося. Всюдисущий Антон Геращенко стверджує, що одного зі зловмисників видала непоголена борода (нині ж це рідкість), запорізькі копи вказують на футболку фірми «Свастон» як на ключову прикмету. А голова обласного управління МВС Сергій Коміссаров взагалі відштовхується від орієнтування на автомобіль з єврономерами, додаючи, що поліції «пощастило з великою кількістю камер на вулицях Бердянська». Пощастило, еге ж.

Біографія затриманого бороданя, до речі, за низкою фактів теж видається показовою. Артем Матюшин народився та жив у Макіївці, під час війни перебував у лавах сумнозвісної роти «Торнадо», пізніше перебрався до Дніпра і опинився під правильним «дахом». Нікого не нагадує? Збігів з історією Олександра Пугачова на прізвисько «Гаммі», вбивці двох патрульних та колишнього наркодилера аж надто багато.

До речі, на новому місці проживання Матюшин доріс до статусу члена збірної України з рукопашного бою. І якщо на локальному рівні кураторами різноманітних бойових мистецтв частіше є кримінальні елементи, то вже на державному в якості покровителів частіше проявляють себе силові структури та причетні до них спортивні товариства (виключення – Медведчук, який є бенефіціром українського бойового самбо).

Останнім часом Матюшин був офіційно приписаний чи то до полку «Азов», чи то до «Національних дружин» нардепа-прогульника Білецького . На це прямо натякнув колишній заступник командира «Торнадо» Микола Цукур. За його словами, Артем був ідеальним солдатом, який на льоту схоплював усі нові знання. Скажімо, на першокласного стрільця він перетворився вже на війні. Проте залишив він батальйон разом із двома побратимами, навіть не попрощавшись з іншими, а керівництво МВС в особі Вадима Трояна видавати перебіжчиків не стало – такі кадри, мовляв, самим завжди потрібні. Це якщо вірити словам Цукура, звісно.

Так от, чи не забагато в цій історії офіційних та неофіційних підлеглих Авакова на фоні дивних розбіжностей? І це ще слідство не оприлюднило хоча б якихось конкретних деталей біографій інших затриманих та мешканця Бердянська, що допомагав гастролерам із рекогносцировкою та навіть власним авто поділився. Бо може ж раптово виявитися, що хтось із них теж явно пов’язаний з МВС, і не лише тому, що раніше відбував покарання за відносно тяжкі злочини. Якщо вже окремі джерела навіть після вбивства «Сармата» продовжують наполягати на тому, що Олешко був завербований окупантами під час піврічного перебування у полоні в Донецькому СІЗО, то чому б не висунути у відповідь зустрічну теорію щодо активної вербовки учорашніх злочинців «міліцейськими»? У правоохоронних органах подібними методами в буремні часи зазвичай не гребують.

Звісно, це лише версія, якій певний час не вистачатиме доказів і мотиваційного вектору. І справжню картину дозволить зрозуміти лише подальший хід слідства. Подібні справи зазвичай непогано було б брати під столичний контроль, але політичної волі на це не буде. Адже із головою Запорізької ОДА, фактичним представником інтересів президента та затятим корупціонером Костянтином Брилем, вбитий конфліктував не менш завзято, ніж із депутатом Пономарьовим. І тому ставки на черговий «злив» можна приймати вже зараз.

З повагою,

Гриць Якович Вареник, літературознавець

БЕЗ ТАБУ

02.08.2018

https://beztabu.net/publikacii_t4946