Головна > Часоплин > Геополітика > Пам’ять жертв голодоморного геноциду Українців

Пам’ять жертв голодоморного геноциду Українців

До дня пам’яті жертв Голодомору
і не тільки 1932-1933 років, а й мало згадуваних 1921-1923 і 1946-1947 років

 

Світла пам’ять українцям, які загинули під час геноциду, який влаштував нам наш «старший брат» і не визнає цього злочину. Бо зайнятий зараз новими злочинами проти Українців і України.
Офіційний список померлих балабанів у 1932-1933 роках з Національної книги пам’яті жертв Голодомору України, упорядкований Андрієм Федоровичем Кириком.
Чула чутки, що був ще список з фактичною кількістю близько 800-1000 померлих. Але не вдалося знайти людину, яка могла б його показати чи розказати.
Тому спираємося на офіційні дані. Але розуміємо, що це число дуже! занижене.
Спогад про трагічні події в березні 1933 року,
які сталися з Семеном Дмитровичем Глухим з Шумеївки та Василем Омеляновичем Голубенком, тоді ще 8-9 літніми дітьми, записаний зі слів Семена Дмитровича Глухого.
Записав спогад Андрій Федорович Кирик з Шумеївки, архітектор, автор проекту церкви Михайла Архистратига в Балабанівці.
Андрій Федорович ще мав доповнення до офіційного списку померлих під час голоду. Це його рідня: Янчук Петро (45 літ), Янчук Іван Петрович (10 літ), Янчук Павло Петрович (7 літ), Янчук Василь Петрович (4 літа). Померли від голоду весною 1933 р.
Про те, що список жертв від Голодомору більший за офіційний свідчить і спогад Лідії Проскуріної,
який вона запам’ятала з розповідей своєї мами і бабусі.
Пишіть і ви в коментарях свої історії. Або окремими дописами. Страшна боротьба йде зараз з псевдоісториками, які за чужі ґранти, намагаються зменшити число вбитих Голодомором Українців до 3 млн. Щоб не більше як юдеїв у Голокост. Хоча цифра в 10 млн. була заявлена ще совєтськими науковцями наприкінці Союзу і вона багато років вважалася достовірною, поки комусь не почало муляти.
Матеріали підготувала
Ольга Клименко