Голова Верховної Ради України закликав Німеччину на рівні Бундестагу визнати Голодомор – геноцидом українського народу
Про це Андрій Парубій написав у своєму Twitter.
“Під час зустрічі в парламенті звернувся до федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель із проханням підтримати українську ініціативу – ухвалити на рівні Бундестагу рішення щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу”, – повідомив Андрій Парубій.
Нагадаємо, 13 жовтня 2018 року м. Дюссельдорф (Федеративна Республіка Німеччина) відбулась наукова конференція, присвячена 85-тим роковинах Голодомору-геноциду.
Меморіал жертв Голодомору
НОВИНИ МУЗЕЮ
03.11.2018
У Дюссельдорфі вшанували пам’ять жертв Голодомору
Отець Микола Павлик, священик Української греко-католицької церкви, провів панахиду за жертвами Голодомору. Консул Оксана Кобець та голова товариства «Український Дім Дюссельдорф» Ірина Ястреб зачитали прізвища 85 дітей з Дніпропетровщини, які були вбиті радянською владою в 1932-1933 роках. Присутні запалили свічки на вшанування пам’яті жертв геноциду. Центральна Спілка Українців в Німеччині оприлюднила підготовлений лист-звернення до Федерального уряду Німеччини про визнання Голодомору геноцидом української нації.
До акції приєдналися Генеральний консул України в Дюссельдорфі Владислав Єгоров, голова правління товариства «Pro Ukraine e.V» Віра Костюк, активісти громади українців федеральної землі Північний Рейн-Вестфалій та небайдужі громадяни Німеччини.
Меморіал жертв Голодомору
НОВИНИ МУЗЕЮ
19 ЖОВТНЯ 2018
У Німеччині відбулась наукова конференція до 85-тих роковин Голодомору
13 жовтня 2018 року м. Дюссельдорф (Федеративна Республіка Німеччина) відбулась наукова конференція, присвячена 85-тим роковинах Голодомору-геноциду. Організаторами заходу виступили Громадська культурно-просвітницька організація «Український дім Дюссельдорф» та Міжнародна громадська організація українців «Четверта Хвиля», керівник якої Ірина Ястреб відкрила конференцію вітальними словами до учасників.
Президент Світового Конгресу Українців Євген Чолій також привітав присутніх з відкриттям конференції. У своїй промові він звернувся до питання причини вчинення Голодомору – недопущення виходу України з СРСР та відновлення державної незалежності. Адже відомо, що українська нація була єдиною силою, яка з середини могла зруйнувати СРСР, єдина, яка мала міцні прагненнями до відокремлення, до вільного життя та господарювання на власній землі. Президент СКУ згадав відомого дослідника Голодомору Роберта Конквеста: «Голод запланувала Москва для винищення українського селянства, як національного бастіону.»
«Увесь жах Голодомору важко уявити сьогодні у 2018 році. Якщо це все було таким жахливим, то для чого згадувати про це? Можливо, більше не треба вертатися до цього горя, що сталося майже 100 років тому. Може, краще дати цьому забутися? Але моя відповідь на це риторичне запитання – «ні!»» – звернувся до аудиторії професор Кельнського університету Герхард Зімон. Його промова стосувалася проблеми культури пам’яті в Україні, Німеччині та Росії та необхідності постійного нагадування про Голодомор. Професор підкреслив, що Сталін вчинив Голодомор проти української нації і це є найбільшим злочином сталінського режиму. На думку вченого, вшанування пам’яті жертв геноциду – це подолання тоталітарного минулого та шлях до будівництва кращого світу.
Генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк наголосила на важливості дослідження та осмислення Голодомору-геноциду, та про визнання іншими країнами Голодомору злочином геноциду. Адже пам’ять про Голодомор в Україні була під жорсткою забороною понад пів століття. Світ отримував тільки частину інформації про події в Україні в 1932-1933 роках завдяки окремим особам, бо Радянський Союз офіційно заперечував факт голоду та поширював неправдиву інформацію.
Україна мала довгий і складний шлях до відновлення правди про Голодомор. За роки незалежності було закладено основи повернення пам’яті про Голодомор: здійснено тисячі наукових досліджень з історії Голодомору, встановлено понад сотню пам’ятників жертвам Голодомору в Україні, кожної четвертої суботи листопада, в Національний пам’ятний день, українці всього світу вшановують пам’ять жертв геноциду. Визнання Голодомору геноцидом та вшанування пам’яті жертв іншими країнами – є символом співчуття та підтримки українського народу.
Важливе значення мав виступ професора Мюнхенського університету Дмитра Злепко з питанням «Відгомін Голодомору в Німеччині (1933-1934 роки). Професор Злепко зосередив увагу на аналізі звітів німецьких дипломатів про соціальне та політичне становище в Україні в 1930-х роках.
Український колега професор Василь Марочко, який очолює Асоціацію дослідників Голодоморів, продовжив обговорення цієї теми. Також Василь Марочко говорив про дослідження питання людських втрат від Голодомору-геноциду.
Старший науковий співробітник Меморіалу жертв Голодомору професор Арсен Зінченко розповів про передумови вчинення Голодомору, акцентуючи увагу на застосуванні радянської пропаганди проти українців, формуванні образу ворога та закликів до вчинення геноциду. Доповідь професора Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології Валентини Борисенко була присвячена темі усної історії, як джерела для дослідження Голодомору.
Під час конференції експонувалася виставка «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яка детально розповідає історію Голодомору: причини, передумови, вчинення злочину і наслідки геноциду.
Меморіал жертв Голодомору
НОВИНИ МУЗЕЮ
18 ЖОВТНЯ 2018
Президент СКУ Евген Чолій здійснив візит до
Дюссельдорфа і Крефельд-Траара в Німеччині
13-14 жовтня 2018 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій, на запрошення Міжнародної громадської організації українців “Четверта хвиля” на чолі з д-ром Іриною Ястреб, здійснив візит до Німеччини, де мав виступ на тему Голодомору під час наукової конференції в Дюссельдорфі та долучився до Парафіяльного свята Української Православної Церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Крефельд-Траарі.
13 жовтня 2018 р. на науковій конференції “Незнана європейська історія. 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.” Президент СКУ акцентував на Голодоморі як геноциді українського народу та закликав Німеччину офіційно визнати цей історичний факт, що вже зробили 17 країн світу.
Вступне слово під час наукової конференції виголосила д-р Ірина Ястреб, яка була головним організатором цієї конференції.
Різні аспекти теми Голодомору в своїх доповідях порушили д-р Герхард Cімон, д-р Олеся Стасюк, д-р Арсен Зінченко, д-р Василь Марочко, д-р Валентина Борисенко та д-р Дмитро Злепко.
По завершенню виступів учасники конференції прийняли звернення до Канцлера Німеччини – визнати Голодомор 1932-1933 рр. в Україні геноцидом українського народу, а також ознайомилися з виставкою “Страчені голодом – невідомий геноцид українців 1932-1933 рр.”.
14 жовтня 2018 р. Евген Чолій побував на Божественній Літургії в рамках Парафіяльного свята Української Православної Церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Крефельд-Траарі, яка пройшла на чолі з о. Володимиром Сорокою. Рівнож Президент СКУ долучився до святкової програми, під час якої звернувся з вітальним словом до парафіян, у якому заохочував українську громаду активно підтримувати Україну в захисті своєї територіальної цілісності та в подальшому реформуванні.
Під час цього візиту Президента СКУ Евгена Чолія супроводжували Голова Міжнародної громадської організації українців “Четверта хвиля” д-р Ірина Ястреб та Директор Представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич.
“Світовий Конґрес Українців солідаризується з українськими громадами всього світу у вшануванні пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. та в його визнанні геноцидом українського народу,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.
Виступ Президента СКУ на конференції “Незнана європейська історія. 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.” можна переглянути ТУТ.
Більше про конференцію “Незнана європейська історія. 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр.” можна дізнатися на веб-сайті Міжнародної громадської організації українців “Четверта хвиля”.
СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 57 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом та в 2018 р. набув статусу учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи.
ПРЕСОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ СКУ
18.10.2018
До 85-х роковин Голодомору в Україні
В Дюссельдорфі (Німеччина) 13 жовтня, о 10 годині розпочався науковий колоквіум та презентація виставки “Страчені голодом – невідомий геноцид українців 1932-1933 років”
Програма наукового колоквіуму
до 85 роковин Голодомору 1932-1933
Виступи доповідачів:
Виступ президента СКУ Євгена Чолія
Виступ генерального директора Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олесі Стасюк
Виступ доктора Герхарда Симона
Виступ доктора історичних наук Василя Марочка
Виступ старшого наукового співробітника Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Арсена Зінченка
Виступ професора УВУ доктора Дмитра Злепка
Виступ доктора історичних наук, етнолога Валентини Борисенко
Україна пам’ятає, Світ визнає
85-ті роковини Голодомору